Šta je novo?

Zotac 1060 preglasna je tokom rada

pirke23

Poštovan
Učlanjen(a)
25.04.2017
Poruke
41
Poena
55
Zotac GeForce GTX 1060 3gb Mini zanima me da li neko od vas imao iskustvo sa ovom grafickom? Juce sam uzeo kartu nisam stigao da je testiram u igri pa sam odlucio da dok odspavam pustim NiceHash2 da vidim kako ce da radi, graficka je bila tiha cak tisa od cpu fan, nakon 10 minuta fan je vrteo na 70%, temp 79C propratio ponovo nakon 10 min, sve je bilo isto i otisao da odmorim. Nakon negde 2h probudila me buka, cuo neki neuobicajen zvuk kao neko kucanje metalnog predmeta, izgasio sam program mada sam video da je temp, fan i mh/s i dalje bio isto pa sam pomislio da je neki kabal ili nesto zakacilo, mada nista nije bilo kad sam otvorio kuciste pa sam izvadio karticu pogledao da nije nesto ujutra da ometa fan i prstima ga malo zavrteo i izgledalo je sve normalno, vratio je nazad i cim sam upalio komp culo krcanje i sve intenzivnije i glasnije, pa sam je izbacio i sad komp radi na integrisanoj, jel zna neko sta je u pitanju i sta da radim?
 
Da je reklamiraš ako pravi probleme?

Bilo kakvo čačkanje ti ubija garanciju i zaista ne vidim poentu da ti diraš ventove sada na bilo koji način.
 
Previsoka temperatura, previsoki obrtaji venta i to je to.

Nosi je na reklamaciju ako je u garanciji.

Ventovi su se zeznuli.
 
Znam da cackanje ubija garanciju, prstom sam zavrteo vent ( ima samo jedan ) zavrteo se, nije se nista culo niti videlo da zakacuje i toliko sto sam uradio.
Idem sutra do servisa da vidm sta i kako, al bas bzvz prva grafika 8600gt vise od 10 godine stara nzm sta sve nije 'prosla' eno je jos radi, a ova ni 2h nije izdrzala.

Znaci ja sam je zeznuo? Al nije se komp gasio, kontam da bi ako bi se pregrejala, prvo digao vent na 100% pa se ona pregreje, , a ventovi na oko 70% nisu prelazili to, niti isli do 100%.
Bas kad sam uzimao pitao sam da mi posalju sa 2 venta i oni mi rekose da je razlika nikakva da su tem ispod 80C a razlika samo 10C jer je max tem negde iznad 90C i ako ne OC da mi preporucuje tu a ja se ne razumem da OC pa sam tako izabrao i isto rekao da su se lose pokazale sa 2 venta kao kvare se ventovi jedan od njih uvek vrti na 100% pa strada ubrzo.
 
Poslednja izmena od urednika:
Default temperaturna granica kod Pascal karti je 83 stepena, ako se dobro sećam...dotle je bezbedna.
Sasvim je moguće da je vent "prolupao" i da zeza na visokim obrtajima, ko zna. Ako imaš garanciju, insistiraj da ti je zamene pošto je taze kupljena. Po zakonu, moraju da ti izvrše zamenu bez zavlačenja ako je prošlo manje od 2 nedelje od kupovine.
 
Ako je kupljena online, u prve dve nedelje možeš da vratiš i ispravnu robu. Ako se pokaže da je neispravna, bez obzira na način kupovine, u prvih šest meseci kupac bira između zamene, vraćanja novca ili popravke. Nakon šest meseci, prodavac bira.
 
I zaboravi na rudarenje i sl sa ovim slabo hladjenim mini modelom. Za te stvari sluze ovi full size modeli sa 2 ventilatora.
 
Pa ne mozes da ocekujes nekakav gejming sa kartom koja ima 3gb vram-a,ali karta se svaka manje zagreva u gejmingu i manje je bucna nego dok rudari licno sam to testirao na mojm kartama.

Tako da je za gejming ok smanjis malo detalje u igri i teraj.
 
Odneo je i ovi odmah uzeli da je reklamiraju kazu prehjuce decko kupio kod njih istu kartu juce je vratio imao isti problem. Sto mi se nimalo ne svidja ispada ko da se svaka druga kvari dan posle kupovine, pitao sam odma da mi vrate novac ali nista mi nisu ponudili osim da ocekujem poziv od servisera za oko 20 dana pa da mi oni kazu sta i kako...
 
Iskreno mislim da su oni tim kartama rudarili neko vreme kad je bila ona ogromna isplativost i posle toga ih pustili u prodaju kao nove...

Ne bi im bilo prvi put da tako rade.

Ne moze svaka druga karta da se kvari tek tako...

Bolje da si uzeo od komsija preko manje bi se nervirao.
 
Odneo je i ovi odmah uzeli da je reklamiraju kazu prehjuce decko kupio kod njih istu kartu juce je vratio imao isti problem. Sto mi se nimalo ne svidja ispada ko da se svaka druga kvari dan posle kupovine, pitao sam odma da mi vrate novac ali nista mi nisu ponudili osim da ocekujem poziv od servisera za oko 20 dana pa da mi oni kazu sta i kako...

Nova komponenta se nereklamira. Već ako si kupio u radnji u roku od 7 dana, možeš da izvršiš "Jednostrani raskid ugovora", pri čemu dobijaš novac ili zamenu za neku drugu komponentu(ako ti odgovara), bez objašnjenja zašto! Uslov za ovako nešto je da komponenta nije fizički oštećena, a ne da li je ispravna ili neispravna! Ovo isto važi i za online kupovinu(obrazac stiže na mail), s tim što je tada 14 dana od dana kada je roba dospela u državinu potrošača!
Iz mog iskustva serviseri i prodavci koji rade u pomenutoj firmi, su korektni, tako da verovatno nećeš imati problema u vezi reklamacije...
 
Poslednja izmena:
Ako je kupljena online, u prve dve nedelje možeš da vratiš i ispravnu robu. Ako se pokaže da je neispravna, bez obzira na način kupovine, u prvih šest meseci kupac bira između zamene, vraćanja novca ili popravke. Nakon šest meseci, prodavac bira.

U teoriji jeste tako ali u praksi ne bas i to uz puno natezanja, pricam iz licnog iskustva sa poznatim prodavnicama, identican slucaj, stigne felericna stvar, posaljem nazad kako sam i dobio i platim postarinu, naravno slikam pre slanja poucen losim iskustvom i sibicarskim firmama, odbiju bez obrazlozenja i uopste obavesrenja i vrati mi se urnisana i umazana ambalaza kao i sam predmet. Tako da sretno i lagano sa domacim prodavnicama ;)
 
Da li je to iskustvo ovog člana i drugog momka koji je isto vratio objašnjenje za tako drastično nižu cenu zotac karti, ili je sve samo slučajnost.
 
ja isto imam 1060 mini i nemam nikakav problem sa njom, uzeta je pre par dana, ovo je lutrija izgleda :D
 
Da, mini verzija, do 70c ide u provetrenom kucistu, ne koristim je za kopanje

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Pa ne mozes da ocekujes nekakav gejming sa kartom koja ima 3gb vram-a,ali karta se svaka manje zagreva u gejmingu i manje je bucna nego dok rudari licno sam to testirao na mojm kartama.
Naigrace se otprilike isto kao sa 6GB rama, to smo vec apsolvirali.
 
Teško ;)

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno