Šta je novo?

Sony Xe9005 i 4k filmovi sa HDD

Pittsburgh

Slavan
Učlanjen(a)
01.07.2010
Poruke
1,225
Poena
200
Pozdrav. Danas mi je stigao novi TV i pošto sam prethodnih dana skidao neke 4k filmove, probao da povežem HDD preko Usb i nisam uspeo da pustim 4k filmove preko VLC ili MXpro. Zna li neko koji je način da pustim 4k film direktno preko HDD,poato obične filmove pusta? Ono što je interesantno, jedan od tih filmova ne mogu da pustim ni na kompu, jedan preko streama nema zvuk, a treći radi ok, koliko moj los net to dozvoljava za stream.

Više me. Zanima koje je rešenje za reprodukovanje 4k filmova preko eksternog 3.0 usb harda na ovom modelu i koji player inače koristite i za 1080p sadržaj.

Ps. Nešto istražujući vidim da ne može da pušta MKV fajlove preko Hdd, ali mislim da su fajlovi koje sam puštao. Mkv(1080p). Konverzija traje predugo, čak 4-5h po filmu, makar na mom solidnom laptopu.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
I moj je juce stigao a koliko vidim jos jedan forumas je juce uzeo ovaj TV :). Ja jos uvek nisam probao kako radi sa USB-om posto imam u lokalnoj mrezi file server pa sa njega pustam. Pustao sam filmove preko VLC-a i preko Kodi-a i sve je radilo kako treba, bez seckanja. Probao sam i 1080p i 4k (x265) film. Slika je odlicna i sa 1080p i sa 4k filmom. Film koji sam probao navodno ima i HDR ali ja to nisam primetio (doduse samo sam premotavao). Da li TV moze da izbaci informacije o reprodukciji (rezolucija, HDR, audio)? Inace za 4k HDR se radi capture posto jos uvek nije crackovana zastita (tako je bilo kada sam poslednji put citao o tome).

I jos jedna stvar koja me je nervirala, filmovi su bili nekako ubrzani. Kasnije sam provalio da treba da se prebaci na Cinema mod i onda je sve ok.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno