»RSS Benchmark sajt

Strana 9 od 24 PrvaPrva ... 567891011121319 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 121 do 135 od ukupno 357

Tema: Prelazak sa Windowsa na Linux u 2017. ili 2018. godini

Member
        Na forumu od
        Jun 2016
        Poruka
        60
        Citat Citiram korisnika: bmark Pogledaj poruku
        Probao sam razne distribucije i na kraju odabrao Linux Mint 17.3 Cinnamon u dual boot sa Windowsom 7. Za stari laptop Mint 17.3 Xfce. Koristim ih intenzivno vise od godinu dana (na laptopu je samo Mint Xfce) i mogu reci da mi nista iz Windows sveta ne nedostaje. Nisu mi se svidele neke promene kod novijeg Minta 18.x (neki drajveri su zafalili).
        Ja takodje koristim Mint 17.3 i zadovoljan sam. Windows mi ne fali odavno vec tj od momenta kad je Football Manager podrzan na linuxu Cak sam iz dosade pokusao da pokrenem i neke druge igre i moze.

Member
        Na forumu od
        Aug 2012
        Poruka
        2.937
        Iako dosta ljudi pljuje Electron i JS aplikacije za desktop (i svima je jasno zasto) ipak se da primijetiti da je Electron donio jednu odlicnu stvar, a to je da su mnoge mainstream/velike firme pocele da ga koriste za izradu svojih aplikacija i samim tim su te aplikacije automatski dostupne i za Linux.

Member Avatar korisnika Space Beer
        Na forumu od
        Jan 2011
        Poruka
        3.649
      4. Moja mašina
        • CPU: AMD Ryzen 3 1200 ::: LC-CC-120
        • MoBo: MSI B350M Mortar
        • RAM: G.Skill 2x8GB (F4-3000C16D-16GISB)
        • VGA: PowerColor R7 260X 2GB
        • MON: BenQ G2222HDL
        • HDD: Crucial BX300 480GB + Toshiba HDD 500 GB
        • Case: CM N200 ::: SF-450P14HE
      5. Slažem se. To i jeste najbitnije. Posebno danas kada je svaki PC dovoljno jak da tera i neoptimizovan kod. A i sve je više njih koji guraju univerzalna pakovanja (AppImage ili Flatpak), što je još jedan plus

Member Avatar korisnika Difermo
        Na forumu od
        May 2014
        Poruka
        1.447
        *mjau**mjau**mjau* opet snimim linux. Velim ima nekih promena od pre par meseci kada sam se vratio na windows.. Snimim manjaro (kde).. prvi put koristim pacman i totalno se pogubih.. neke aplikacije nece da reaguju.. Jedina pohvala je sto ima bas one aplikacije koje ja koristim i koje mi trebaju.. (moj izbor aplikacija)..
        steam nije radio i dosta je spor manjaro.. Mozda im je gnome verzija bolja..
        Snimim opensuse leap 42.3 gnome verziju.. Auuuu koliko su sjebali suse leap.. cista instalacija i odradjeno samo sudo zypper refresh, sudo zypper update..
        Bukvalno puca svaki put.. Posle restartovanja svaki put kada pokrenem yast zakoci sve i izbaci me (izloguje).. Ponovo se logujem i krenem opet da upalim yast (posto je pogasilo sve). Kad ono opet krene, zabaguje na pola i pukne.. Opet izbaci.. I tako svaki put..
        Sutra da probam ubuntu i ako i on ne radi, onda novi pokusaj za godinu dana XD

Member
        Na forumu od
        Aug 2012
        Poruka
        2.937
        Ja ne znam kako vam ne rade te krucijalne stvari, meni to funkcionise sve bez problema i na laptopu i na desktopu, kamera, mikrofon, tacped, wlan i to sve out of the box, o tome kako aplikaije rade da ne govorim. I to mi na svakom distrou, bez izuzetka.

Na istim tim racunarima Windows radi jedno 50% sporije.

Na forumu od
        May 2014
        Poruka
        1.447
        ni meni stvaro nije jasno.. eto snimih suse leap i samo odradih update.. nisam nista ni otvarao pre update-a... Niti sam snimao ili brisao bilo sta pa da s****m linux
        ali bukvalno svaki put zamrzne i izloguje me.. Jednom se pojavise i neke crtice po celome ekranu.. Evo sad sam na windows 10 poslednji update.. Radi mi brze nego manjaro, opensue ne vredi ni spominjati..
        Kod ubuntua mi se ne dopada unity.. Nadam se da ce me ovaj 18.04. LTS sa gnome DE usreciti

edit: na open suse leap 42.3 gnome verziji, tacno se i vidi seckanje pri ulasku u meni (gde su sve aplikacije).. I prilikom skrolovanja dok sam trazio yats.
        Menjao Difermo : 28.01.2018. u 03:25

Member
        Na forumu od
        Aug 2012
        Poruka
        2.937
        Taj gnome meni sjecka i na bas jakim racunarima, ne znam koji mu je vrag. Cudno mi je da ti plasma ne radi dobro, jer ona ako je nesto brza je. Sto se tice zamrzavanja i problema i sa tim, ne znam, eventualno da provjeris drajvere, pogotovo za grafiku, ali to neka ti objasni neko ko je strucniji.

Uglavnom takve stvari su jako cudne i nisu normalne za linux u globalu, a instalirao sam ih tuce na n razlicitih racunara i nigdje nisam imao probleme.
        Menjao mrtavker : 28.01.2018. u 12:07

Newcomers
        Na forumu od
        Nov 2017
        Poruka
        443
        Show apps animacija u gnome-shell secka jer je animacija krs, nema veze sa performansama. Mislim da nema pet frejmova u toj animaciji. Moze da se ugasi preko ekstenzije i preporucljivo je.

Member Avatar korisnika dobrivoj
        Na forumu od
        Mar 2005
        Poruka
        408
      12. Moja mašina
        • CPU: INTEL Core i5-4460 BOX
        • MoBo: MSI Z97M GAMING
        • RAM: HyperX 8GB Fury DDR3 1600MHz +4GB Fury DDR 3
        • VGA: GTX1050
        • MON: LG 27MP75HM-P 27" IPS LED/ 42LB650V
        • HDD: Seagate Desktop 1TB SATA3
        • OPT: PLEXTOR DVDR PX-755A Sata
        • Case: Chieftec Dragon w 700W Cooler Master B2
        • SND: Mikrolab H 500
        • LAP: ThinkPad X220
        • TV: 42LB650V
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: Mi Max2
      13. Pa Stavi neki arch sa xfce4 i preso si igru.
        WARNING: Military software detected, top secret clearance required

Na forumu od
        May 2014
        Poruka
        1.447
        Probao sam xubuntu i ne dopada mi se xfce.. Realno mi je plasma 5 najlepsa. A za gnome opensuse nisam nista cackao.. Jedino ako ima veze instalacija. Posto nisam isao ono kako su preporucili vec stavio samo swap i ext4(kao rut za sistem) i to je sve.. Mozda secka zbog toga..
        Inace prvo sam snimio win10 pa pored njega na odvojenu particiju ext4 manjaro.. Nije radio steam uopste i tesko mi je bilo snaci se u pacman okruzenju.. Snimim opensuse leap 42.3 gnome (formatiram i snimim na tu ext4 particiju) i s**** mi se i win10.. Bukvalno kada udjem u win10 ne mogu da ga ugasim jer ne rade te opcije.. Odem shut down i krene da ga gasi i samo ga izloguje i automatski upali..
        Definitivno sam genije za rusenje linux sistema..
        Jos kad pomislim da sve ovo dodatno ucim kako bih snimio i amd i nvidia drajvere zbog majninga.. Uhhhhh bice veselo...

A na suseleap kde verziji sam imao velike probleme sa onim walletom.. Stalno je iskakalo.. Da poludis.. Zbog toga sam i napustio suseleap.

edit: jel ima neka skriptica ili excel tabela za arch (pacman) komande.. ?
        taj pacman mi deluje najgluplje tj najkonfuznije od svih.. Mozda gresim ali za ne koga ko nije programer i ko bi koristio linux iz zadovoljstva, apt komande su mi najlakse.. pa zypper
        Menjao Difermo : 28.01.2018. u 15:25

Member Avatar korisnika vlado_ns
        Na forumu od
        Oct 2007
        Poruka
        300
      16. Moja mašina
        • CPU: Intel Pentium G2130
        • MoBo: MSI B75MA-E33
        • RAM: 2x SP DDR3 1600MhZ 4Gb
        • VGA: ASUS VW247S
        • HDD: Patriot Blast 120GB 2.5" SATA SSD Drive
        • Case: Kung fu + Chieftec 600W
        • SND: soundmax hd audio
        • TV: Toshiba Regza 32XV550P
      17. Citat Citiram korisnika: Difermo Pogledaj poruku
        Probao sam xubuntu i ne dopada mi se xfce...
        Svako okruženje može da izgleda kako god ti hoćeš.

Citat Citiram korisnika: Difermo Pogledaj poruku
        edit: jel ima neka skriptica ili excel tabela za arch (pacman) komande.. ?
        taj pacman mi deluje najgluplje tj najkonfuznije od svih.. Mozda gresim ali za ne koga ko nije programer i ko bi koristio linux iz zadovoljstva, apt komande su mi najlakse.. pa zypper
        Izvoli pacman komande i uporedni pregled komandi
        Menjao vlado_ns : 28.01.2018. u 17:25

Newcomers
        Na forumu od
        Oct 2017
        Poruka
        480
        A ima i podosta regresija u poslednje vreme...

Recimo SMplayer, koji mi je u Cinnamonu jedini sve radio kako treba, u najnovijoj iteraciji, neće da prikazuje titlove ako se otvoraju preko "Load" iz menija, nego prikaže "Subtitleisabled".

Member Avatar korisnika dobrivoj
        Na forumu od
        Mar 2005
        Poruka
        408
      20. Moja mašina
        • CPU: INTEL Core i5-4460 BOX
        • MoBo: MSI Z97M GAMING
        • RAM: HyperX 8GB Fury DDR3 1600MHz +4GB Fury DDR 3
        • VGA: GTX1050
        • MON: LG 27MP75HM-P 27" IPS LED/ 42LB650V
        • HDD: Seagate Desktop 1TB SATA3
        • OPT: PLEXTOR DVDR PX-755A Sata
        • Case: Chieftec Dragon w 700W Cooler Master B2
        • SND: Mikrolab H 500
        • LAP: ThinkPad X220
        • TV: 42LB650V
        • Ostalo: Mi Max2
      21. Sta mu fali
        Click image for larger version. 

Name:	Screenshot_2018-01-28_18-27-56.png 
Views:	164 
Size:	731,7 KB 
ID:	245337
        WARNING: Military software detected, top secret clearance required

Member
        Na forumu od
        Aug 2012
        Poruka
        2.937
        Ne fali mu nista, ako korisnik ima vremena da ga prilagodi.

Newcomers
        Na forumu od
        Oct 2017
        Poruka
        480
        Citat Citiram korisnika: dolmen Pogledaj poruku
        A ima i podosta regresija u poslednje vreme...

Recimo SMplayer, koji mi je u Cinnamonu jedini sve radio kako treba, u najnovijoj iteraciji, neće da prikazuje titlove ako se otvoraju preko "Load" iz menija, nego prikaže "Subtitleisabled".
        Ahaha... genijalci su namestili da ukoliko se "Load" opcijom učita drugi titl mora da se odabere njegov Track jer ga plejer automatski ne selektuje kao do sada. Neko nije ni letimično probao ono što je iskodirao... Pošto je plejer multiplatformski, ova "logika" verovatno "krasi" i Windows verziju.

BTW, more on topic, kome Linux ne radi ni jedne godine, bolje da se drži Windowsa... pa kakav je da je...

Strana 9 od 24 PrvaPrva ... 567891011121319 ... PoslednjaPoslednja

Tagovi ove teme

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •