»RSS Benchmark sajt

Strana 8 od 24 PrvaPrva ... 45678910111218 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 106 do 120 od ukupno 357

Tema: Prelazak sa Windowsa na Linux u 2017. ili 2018. godini

Member Avatar korisnika alex303
        Na forumu od
        Apr 2005
        Poruka
        1.288
        Citat Citiram korisnika: padrone Pogledaj poruku
        sta mislite dal bi mogao da instaliram neki linux (i koji) na stari komp (pentium 4, socket 478, procesor inter R 2.26Ghz, ati radeon 9600 pro 128mb *AGP* , 2GB rama (ddr u dual rezimu)? na racunaru je instaliran win 7 (aero iskljucen).......ipak je spor pri surfovanju, a youtube mu dodje kao SCI-FI. ideja je da se masina malo uposli a ne da skuplja prasinu
        Napomena da nikad nisam koristio linux.
        Linux Mint XFCE

Banned
        Na forumu od
        Jul 2017
        Poruka
        67
        Citat Citiram korisnika: alex303 Pogledaj poruku
        Linux Mint XFCE
        kako i zasto? nesto vise o njemu?

Member Avatar korisnika Space Beer
        Na forumu od
        Jan 2011
        Poruka
        3.661
      4. Moja mašina
        • CPU: AMD Ryzen 3 1200 ::: LC-CC-120
        • MoBo: MSI B350M Mortar
        • RAM: G.Skill 2x8GB (F4-3000C16D-16GISB)
        • VGA: PowerColor R7 260X 2GB
        • MON: BenQ G2222HDL
        • HDD: Crucial BX300 480GB + Toshiba HDD 500 GB
        • Case: CM N200 ::: SF-450P14HE
      5. Nemoj gubiti vreme, nije do OS-a. Taj procesor je previše slab za bilo kakav Web sadržaj i nove browsere. Jedino ako želiš da koristiš Lynx browser ili tako nešto

Banned
        Na forumu od
        Jul 2017
        Poruka
        67
        Citat Citiram korisnika: Space Beer Pogledaj poruku
        Nemoj gubiti vreme, nije do OS-a. Taj procesor je previše slab za bilo kakav Web sadržaj i nove browsere. Jedino ako želiš da koristiš Lynx browser ili tako nešto
        A cini se da je tako, ipak mi je zao da ga bacim a toliko sam ulozio u njega svojevremeno..... (radi ok, 100% ispravan ali prevazidjen).

Na forumu od
        Jan 2011
        Poruka
        3.661
      8. Moja mašina
      9. Ako imaš želju, možeš instalirati neki lagani linux (Lubuntu 16.04 možda) da bi video šta i kako funkcioniše. Ili neki distro bez grafičkog okružennja (bilo koji)

Member Avatar korisnika Recoba20
        Na forumu od
        Dec 2004
        Poruka
        757
      11. Moja mašina
        • CPU: Intel® Core™ i5-4460 / Cosmo Cool LC-CC-120
        • MoBo: ASRock H97 Pro4
        • RAM: 2 x 4GB Kingston HyperX DDR3 1600 CL9
        • VGA: SAPPHIRE NITRO+ Radeon™ RX 480 4G
        • MON: Dell U2312HM
        • HDD: Samsung SSD 850 EVO 250GB HD154UI TOSHIBA DT01ABA300
        • OPT: Lite-On iHAS124 E
        • Case: Chieftec CH-05B-B; Seasonic M12II-520 EVO
        • SND: Altec Lansing VS4121blk / PreSonus Eris E3.5
        • LAP: HP ProBook 450 G3
        • INET: DSL
        • Ostalo: Microsoft Wireless Comfort Desktop 5050; Chieftec CRD-801H
      12. Citat Citiram korisnika: padrone Pogledaj poruku
        sta mislite dal bi mogao da instaliram neki linux (i koji) na stari komp (pentium 4, socket 478, procesor inter R 2.26Ghz, ati radeon 9600 pro 128mb *AGP* , 2GB rama (ddr u dual rezimu)? na racunaru je instaliran win 7 (aero iskljucen).......ipak je spor pri surfovanju, a youtube mu dodje kao SCI-FI. ideja je da se masina malo uposli a ne da skuplja prasinu
        Napomena da nikad nisam koristio linux.
        https://www.bunsenlabs.org/

https://forums.bunsenlabs.org/viewtopic.php?id=1903
        Menjao Recoba20 : 18.10.2017. u 13:09

Member
        Na forumu od
        Aug 2010
        Poruka
        313
        A cini se da je tako, ipak mi je zao da ga bacim a toliko sam ulozio u njega svojevremeno..... (radi ok, 100% ispravan ali prevazidjen).
        Evo ja da ti dam jednu ideju, imam bas tu konfiguraciju, uceci se na njoj stavio sam Debian(kasnije sam presao na Slackware) u verziji CLI, ili minimalna verzija bez okruzenja (GUI). Cilj je bio da postavim sve sto je potrebno za file server, dakle instalacija, hostname, ip adresa, particionisanje, itd. Kada sam instalirao, postavio sam Sambu (za share-ovanje fajlova izmedju Linuxa i Windows-a), zatim namesio SSH (za pristupanje sa drugog PC-a kroz mrezu i svih podesavanja u sistemu), onda hdd monitor i ostalo sta mi je trebalo. Ali, to ukljucuje dosta edukacije, moze da bude malo komplikovano. Ispostavilo se da obzirom na starost i sporost konfiguracije sistem mnogo dobro radi, jer to je zapravo samo tekst i vrlo malo zauzimanje resursa, tako da ako se natrpaju diskovi na tu konfiguraciju, to moze da bude korektan storage.
        Ideja nije dobra, ako te ovako nesto ne interesuje, tako da ako je tako, ignorisi ovo sto sam napisao.

Kada sam se zezao sa GUI distribucijama, ja sam najvise za Gnome2 okruzenje, eventualno XFCE koji je najmanje zahtevan po pitanju resursa. Probao sam sve i svasta, nigde se nisam pronasao, ali MINT je skroz ok i deluje mi bolje od Ubuntua, doduse ima ogranicenja. Svidela mi se i stara verzija Mandriva 2008.2, ali kod nje mora da se ogranicava na lokalni repository, da se skine noviji browser itd. Najradije bih preporucio poslednji Slackware sa postojecim XFCE u sebi, ali ipak za njega treba treba mala dorada za particije, mrezu, bootmanager, zatim auto start za GUI, mozda instaliraju jos neki paketici itd. Kada se to sve utegne, to je stena i radi izuzetno optimizovano i fino.

Member Avatar korisnika alex303
        Na forumu od
        Apr 2005
        Poruka
        1.288
        Citat Citiram korisnika: imarkovic Pogledaj poruku
        Evo ja da ti dam jednu ideju, imam bas tu konfiguraciju, uceci se na njoj stavio sam Debian(kasnije sam presao na Slackware) u verziji CLI, ili minimalna verzija bez okruzenja (GUI). Cilj je bio da postavim sve sto je potrebno za file server, dakle instalacija, hostname, ip adresa, particionisanje, itd. Kada sam instalirao, postavio sam Sambu (za share-ovanje fajlova izmedju Linuxa i Windows-a), zatim namesio SSH (za pristupanje sa drugog PC-a kroz mrezu i svih podesavanja u sistemu), onda hdd monitor i ostalo sta mi je trebalo. Ali, to ukljucuje dosta edukacije, moze da bude malo komplikovano. Ispostavilo se da obzirom na starost i sporost konfiguracije sistem mnogo dobro radi, jer to je zapravo samo tekst i vrlo malo zauzimanje resursa, tako da ako se natrpaju diskovi na tu konfiguraciju, to moze da bude korektan storage.
        Ideja nije dobra, ako te ovako nesto ne interesuje, tako da ako je tako, ignorisi ovo sto sam napisao.

Kada sam se zezao sa GUI distribucijama, ja sam najvise za Gnome2 okruzenje, eventualno XFCE koji je najmanje zahtevan po pitanju resursa. Probao sam sve i svasta, nigde se nisam pronasao, ali MINT je skroz ok i deluje mi bolje od Ubuntua, doduse ima ogranicenja. Svidela mi se i stara verzija Mandriva 2008.2, ali kod nje mora da se ogranicava na lokalni repository, da se skine noviji browser itd. Najradije bih preporucio poslednji Slackware sa postojecim XFCE u sebi, ali ipak za njega treba treba mala dorada za particije, mrezu, bootmanager, zatim auto start za GUI, mozda instaliraju jos neki paketici itd. Kada se to sve utegne, to je stena i radi izuzetno optimizovano i fino.
        Covek je rekao da nikada nije koristio GNU/Linux a ti mu preporucujes slack. Dobro mu nisi rekao da proba LFS ili Arch...smh.

Linux Mint XFCE ima sve sto mu treba za njegov stari komp. Lagan na resursima i lagan za instalaciju. Ukoliko nije zadovoljan performansama, vreme je da se ta masina trajno penzionise u neki kontejner. Nema tu mnogo filozofije.

I pre nego sto neko kaze "Ali postoji puppy linux, arch bang, I3...itd" postedite coveka nepotrebnog maltretiranja jer ce ishod biti isti.

Member
        Na forumu od
        Aug 2010
        Poruka
        313
        Citat Citiram korisnika: alex303 Pogledaj poruku
        Covek je rekao da nikada nije koristio GNU/Linux a ti mu preporucujes slack. Dobro mu nisi rekao da proba LFS ili Arch...smh.

Linux Mint XFCE ima sve sto mu treba za njegov stari komp. Lagan na resursima i lagan za instalaciju. Ukoliko nije zadovoljan performansama, vreme je da se ta masina trajno penzionise u neki kontejner. Nema tu mnogo filozofije.

I pre nego sto neko kaze "Ali postoji puppy linux, arch bang, I3...itd" postedite coveka nepotrebnog maltretiranja jer ce ishod biti isti.
        Pa dobro, u pravu si, mozda sam se malo uziveo, slazem se ipak da je za njega Mint najjednostavniji. Mada, najradije bih mu preporucio Windows XP performance i da se ne zeza oko Linuxa, isto mu dodje po pitanju performansi. Btw, moze vrlo lako da proba SLAX koji se ne instalira nego samo ucitava sa flash-a/CD-a, pa nek vidi na cemu je, moze da proba i njega i Mint recimo.

PS za Arch ce teeesko ici preporuka od mene.
        Menjao imarkovic : 18.10.2017. u 14:50

Banned
        Na forumu od
        Jul 2017
        Poruka
        67
        Citat Citiram korisnika: imarkovic Pogledaj poruku
        Pa dobro, u pravu si, mozda sam se malo uziveo, slazem se ipak da je za njega Mint najjednostavniji. Mada, najradije bih mu preporucio Windows XP performance i da se ne zeza oko Linuxa, isto mu dodje po pitanju performansi. Btw, moze vrlo lako da proba SLAX koji se ne instalira nego samo ucitava sa flash-a/CD-a, pa nek vidi na cemu je, moze da proba i njega i Mint recimo.

PS za Arch ce teeesko ici preporuka od mene.
        jel to neka slabija varijanta xp? taj performance?

Member
        Na forumu od
        Aug 2010
        Poruka
        313
        jel to neka slabija varijanta xp? taj performance?
        Poslednja verzija je November 2010, to je smanjena verzija XP-a napravljena za slabe PC-e, optimizovana da radi odlicno i da ne trosi puno resursa, takodje image ima ~300mb. Zove se ovako kako sam napisao: "Windows XP performance".

Banned
        Na forumu od
        Jul 2017
        Poruka
        67
        nisam spomenuo da je ploca: asrock P4V88+ (http://www.asrock.com/mb/VIA/p4v88+/).

Member
        Na forumu od
        Jun 2008
        Poruka
        63
        Moze li neka preporuka sta instalirati za DELL Inspiron 15 (3567) FHD (Intel Core i7-7500U, 8GB, 1TB, AMD Radeon R5 M430 2GB),inace sam pocetnik sto se tice ovog OS-a.

Na forumu od
        Jan 2011
        Poruka
        3.661
      21. Moja mašina
      22. Ubuntu 16.04, Mint 18.2 ili KDE Neon LTS

Newcomers
        Na forumu od
        Nov 2016
        Poruka
        5
        Probao sam razne distribucije i na kraju odabrao Linux Mint 17.3 Cinnamon u dual boot sa Windowsom 7. Za stari laptop Mint 17.3 Xfce. Koristim ih intenzivno vise od godinu dana (na laptopu je samo Mint Xfce) i mogu reci da mi nista iz Windows sveta ne nedostaje. Nisu mi se svidele neke promene kod novijeg Minta 18.x (neki drajveri su zafalili).

Strana 8 od 24 PrvaPrva ... 45678910111218 ... PoslednjaPoslednja

Tagovi ove teme

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •