»RSS Benchmark sajt

Strana 3 od 24 PrvaPrva 123456713 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 31 do 45 od ukupno 357

Tema: Prelazak sa Windowsa na Linux u 2017. ili 2018. godini

Banned
        Na forumu od
        Jun 2017
        Poruka
        132
        Devuan koristi sysvinit po defaultu. Taj init sistem je s razlogom zamenjen. Mnogima se ne dopada zamena tj. systemd ali to ne znaci da je smisleno drzati se sysvinit danas. Devuan core tim su sysadmini kojima nije bilo do ucenja neceg novog vec se drze onog sto znaju a to su sysvinit skripte koje su kupus u vecini slucajeva. Podrzava Devuan i druge init sisteme osim sysvinit ali nisu default. Dok je runit default u Void a u Alpine i Gentoo openrc i to su mnogo bolji init sistemi od sysvinit. Da su hteli da naprave bolji distro izabrali bi bolje defaults nego je njima cilj da naprave distro poput starog Debiana pre odluke da se uvede systemd. Devuan nije teznja ka boljem vec ka prezervaciji prevazidjenog stanja a nikada i nigde nije moglo uspeti.

Uostalom Devuan koristi apt koji se naslanja na dpkg kao i Debian a ja se na apt ne vracam. Spor, problematican i ima los prikaz. Svaki od ovih novih distroa ima bolji paket menadzer. Samo stari se drze svoje price ali su barem Red Hat pokusali da unaprede rpm.

sysvinit + apt + mala zajednica = distro koji nije dobar izbor u 2017. godini

Archlinux polako pokazuje svoje godine ali je jos uvek tata mata za debianolike sisteme. Sistem apdejt za manje od deset sekundi na matorom HDD, apdejt mirrora za jednu do dve sekunde. Instalacija uvek prodje, nikad dependency problem nisam imao ni na jednom archolikom sistemu (doduse nisam ni na fedori). Paketa ima koliko hoces i veliki broj se instalira iz sorsa i mozes podesavati neke sitnice sto kod .deb paketa ne moze tako lako.

Nasuprot tome je Ubuntu (najpopularniji Debian based distro) koji apdejtuje mirrore sto godina jer povlaci language repoe koji mi apsolutno ne trebaju (po defaultu), dist-upgrade je uvek lutrija a standardan upgrade paketa isto traje duze nego sto bi trebalo. Pritom koriste Gnome 3 i po friskom startu ceo sistem zauzme gigabajt memorije za sebe (moj archlinux je na 150 MB), aplikacije se takodje sporije ucitavaju (pet sekundi za Sublime Text na mojoj masini i tri do pet sekundi za file manager), kao kesira aplikacije ali malo morgen. Taj Ubuntu barem ima neku garanciju da nece biti pucanja, Frankendebian nema nikakvu. Naravno bitan softver u verzijama od pre godinu, dve ili pet... (linux kernel, mesa, web browser, gimp itd.)

Preporuka Debiana je cisto fanbojisanje, jos cekam tog koji ce cinjenicama da odbrani svoju tezu.

Member Avatar korisnika vladax10
        Na forumu od
        Aug 2013
        Poruka
        152
        I ja sam presao na Linux pre nekoliko meseci. Studiram softversko inženjerstvo i to je nekako bio logičan sled događaja. Teorija operativnih sistema je uglavnom inspirisana unixom. Svi ostali sistemi su samo specijalizacije.

Sledi Windows hate...

Dojadilo mi je cekanje da svaki alat za dev otkloni sve bagove ili uopšte stigne na Windows. Dojadilo mi je da moram da instaliram milion alata da imam iole unixoliko radno okruženje. Unix filozofija i open source je nesto najbolje sto mi se desilo u karijeri. Mnogo toga sam naučio o računarima generalno, distribuciji softvera, sigurnosti, moci komponovanja malih delova u smislene celine, moci automatizacije, kustomizacije itd..

Sada malo realnosti...

Da li treba da predjete na Linux? Zavisi.
        Sa cisto konzumerske strane, mnogo mi se puta desavalo da satima pokušavam da namestim nesto sto je jedan klik na Windowsu. Mnogim ljudima je to nelogično i razumem ih. Licno mi najviše fali neki krsten video player. Navikao sam na POT i nijedan mu nije ni prici.

MacOS je neki balans izmedju ove dve krajnosti. Potreban je samo malo dublji džep.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
        Future is a repetition of your past mistakes.

Member Avatar korisnika lega99
        Na forumu od
        Aug 2005
        Poruka
        2.953
      4. Moja mašina
        • CPU: AMD FX-6100
        • MoBo: MS-7693
        • RAM: AMD 8GB
        • VGA: Asus Radeon R7 260X 2GB DDR5
        • MON: SyncMasterS22B350
        • HDD: SSD 60GB; SATA 1TB, 1TB, 2TB
        • Case: Chieftec-BX02
        • SND: Realtek integrusa
        • OS: Calculate, Neon LTS, Neon, Maui2, Suse, Manjaro, KaOS, Kali, win10
        • TV: SAMSUNG full HD 2x
        • INET: DSL
        • Ostalo: UPS Informguard 1200W, citac kartica, webcam C905
      5. Citat Citiram korisnika: drmalesh Pogledaj poruku
        Devuan koristi sysvinit po defaultu. Taj init sistem je s razlogom zamenjen. Mnogima se ne dopada zamena tj. systemd ali to ne znaci da je smisleno drzati se sysvinit danas. Devuan core tim su sysadmini kojima nije bilo do ucenja neceg novog vec se drze onog sto znaju a to su sysvinit skripte koje su kupus u vecini slucajeva. Podrzava Devuan i druge init sisteme osim sysvinit ali nisu default. Dok je runit default u Void a u Alpine i Gentoo openrc i to su mnogo bolji init sistemi od sysvinit. Da su hteli da naprave bolji distro izabrali bi bolje defaults nego je njima cilj da naprave distro poput starog Debiana pre odluke da se uvede systemd. Devuan nije teznja ka boljem vec ka prezervaciji prevazidjenog stanja a nikada i nigde nije moglo uspeti.

Uostalom Devuan koristi apt koji se naslanja na dpkg kao i Debian a ja se na apt ne vracam. Spor, problematican i ima los prikaz. Svaki od ovih novih distroa ima bolji paket menadzer. Samo stari se drze svoje price ali su barem Red Hat pokusali da unaprede rpm.

Archlinux polako pokazuje svoje godine ali je jos uvek tata mata za debianolike sisteme. Sistem apdejt za manje od deset sekundi na matorom HDD, apdejt mirrora za jednu do dve sekunde. Instalacija uvek prodje, nikad dependency problem nisam imao ni na jednom archolikom sistemu (doduse nisam ni na fedori). Paketa ima koliko hoces i veliki broj se instalira iz sorsa i mozes podesavati neke sitnice sto kod .deb paketa ne moze tako lako.

Nasuprot tome je Ubuntu (najpopularniji Debian based distro) koji apdejtuje mirrore sto godina jer povlaci language repoe koji mi apsolutno ne trebaju (po defaultu), dist-upgrade je uvek lutrija a standardan upgrade paketa isto traje duze nego sto bi trebalo. Pritom koriste Gnome 3 i po friskom startu ceo sistem zauzme gigabajt memorije za sebe (moj archlinux je na 150 MB), aplikacije se takodje sporije ucitavaju (pet sekundi za Sublime Text na mojoj masini i tri do pet sekundi za file manager), kao kesira aplikacije ali malo morgen. Taj Ubuntu barem ima neku garanciju da nece biti pucanja, Frankendebian nema nikakvu. Naravno bitan softver u verzijama od pre godinu, dve ili pet... (linux kernel, mesa, web browser, gimp itd.)

Preporuka Debiana je cisto fanbojisanje, jos cekam tog koji ce cinjenicama da odbrani svoju tezu.
        Oko inita se ne razumem ali za ostalo si preterao maksimalno, distroi koji se tebi ne dopadaju imaju sve i sve radi, to sto tebi fale zavisnosti pa drzi se LTS izdanja. Za Archolike npr. Manjaro sve instalira a program ne radi, a koliko puta stigne update koji je neispravan, koliko programa je ugaseno a u Ubuntolicima rade...

Member
        Na forumu od
        Jun 2009
        Poruka
        4.225
        Citat Citiram korisnika: DjoleMC Pogledaj poruku
        Isto i ja, probao razne linux distribucije, nekako su mi mint cinnemon i majnaro deepin najvise legli. Ali uvek mi fale neke sitnice na koje sam navikao u windowsu, pa mi je primarni os win 10. Sad trenutno imam hackintosh koji savrseno radi, i pokusavam da ga koristim, ali uopste ne razumem to odusevljenje i hype oko MacOs-a, deluje kao malo bolje upeglana linux distribucija.
        hype oko macos-a nastaje kada koristiš mac računar sa mac periferijama, tada se vidi razlika između hackintosh-a (mnogi na hackintosh-u ne koriste original mac periferije već ubodu pc tastaturu i mišonju). lično nisam osetio nikakvo oduševljenje kada sam koristio mavericks na probook-u, sistem kao i svaki drugi sistem, drukčiji gui i to je to, malo privikavanja i eto. međutim, kada sam koristio mac mini (u koji sam ubacio ssd) sa apple trackpad-om i apple tastaturom tada se oseti ta razlika zbog koje se većina ne vraća na pc. trackpad je pravo uživanje koristiti, prečice na tastaturi takođe kao i hardver koji mu daje dozu elegancije.

Member
        Na forumu od
        Mar 2004
        Poruka
        1.291
        Ja sam prešao na Linux Mint Mate evo već 5 godina, iskreno, samo kad radim veća i komplikovanija kopiranja podignem dual boot win zbog TotalCommandera, on je nezamenljiv.

Newcomers
        Na forumu od
        Jul 2017
        Poruka
        5
      9. Moja mašina
      10. Ево да и ја поделим своје искуство. Наиме, пре тачно годину дана решио сам да раскинем сарадњу са Бил Г.. то је био мој први сусрет са Linux светом и због тога сам инсталирао Ubuntu, пре свега због велике заједнице и што сам још увек био почетник у свему томе. После годину дана коришћења имам само речи хвала. До сада нисам имао проблема и све ради савршено. Неко је споменуо MS Office, он се може инсталирати у Linux-у ако неко не може без њега или му не одговара LibreOffice. Ја сам користио MS Office 2010 и све је радило без проблема. Што се тиче Photoshop-а, он може да ради али има неких ситних багова, због тога моја је препорука Gimp. Игре раде одлично, бар оне које су прављене за Linux. Тренутно играм Sudden Strike 4.

Banned
        Na forumu od
        Jun 2017
        Poruka
        132
        Oko inita se ne razumem ali za ostalo si preterao maksimalno, distroi koji se tebi ne dopadaju imaju sve i sve radi, to sto tebi fale zavisnosti pa drzi se LTS izdanja. Za Archolike npr. Manjaro sve instalira a program ne radi, a koliko puta stigne update koji je neispravan, koliko programa je ugaseno a u Ubuntolicima rade...
        To LTS je izmislio Canonical a ja vise ne koristim Ubuntu tako da... hocu najnoviji softver uz stabilnu bazu a resenja kao sto su snap ili flatpak mi odgovoraju samo u odredjenim slucajevima (GTK based distro na koji treba instalirati Qt program ili obrnuto). Sto bi koristio losije ako ima bolje? To sto ti ne znas da je bolje ili ti je to dobro dovoljno dobro to je okej. Ja samo argumentovano iznosim moja iskustva a posto imam slabiju masinu od vecine veruj da sam osetljiviji od vecine na los softver. Nista meni ne fali, ovaj Arch prede kao mackica. Zapravo mozda ga i upakujem kao distro kada ga zavrsim. Jer moj Openbox trosi 150-200 MB RAM u idle modu i nema floaty windows kao recimo Archlabs koji trosi 500+ MB i ima lose podesen compton. Mogao sam i ja da instaliram Archlabs 5.0 ali se trud i cimanje isplatilo, ima bolji distro koji moze sve to isto samo izgleda lepse i trosi manje resursa.

Ova veca okruzenja kao Windows od Viste naovamo (superfetch) ili Android imaju neka inteligentna kesiranja. Iz mog iskustva to nikada ne radi kako treba, inteligentno je koliko i search servis kakvih imas po Linuxu koliko hoces. Prava, starinska, dobro napisana aplikacija trosi malo resursa kako CPU tako i RAM i ima opciju da se startuje kao rezidentni servis. Uz to mozes da je podesavas kako hoces preko config fajla sto se dalje lako prenosi na GUI jer sve sto treba da uradis je da te funkcije spakujes u neki graficki frejmvork. LXapperance, xfce control panel, kde control center, gnome tweaks, to je samo sloj grafike koji ekspozira odredjene funkcije krajnjem korisniku. Aplikacije kao sto je Thunar, PCMANFC, compton, Transmission, urxvt se sa manje ili vise uspeha mogu naterati u servis iliti daemon mode a posto trose ko upaljaci (ne preko 50 MB RAM svaka od njih) ne osetis ih u RAMu a imas instant 100% foolproof softver u pozadini koji se cak i na Rapsberry Pi sa najsporijom mogucom memorijskom karticom dize instantno.

Rade zato sto je baza stara. Na Ubuntu 18.04 nece raditi. Kod mene gksu radi, admin file manager window radi, radio bi i kdesu da mi treba. Neispravni update nece stici jer: a) citam newsletter, b) okruzenje je stabilno a ne gtk3 ili qt5.
        Menjao drmalesh : 10.09.2017. u 02:20

Banned
        Na forumu od
        Jun 2017
        Poruka
        132
        Citat Citiram korisnika: vladax10 Pogledaj poruku
        Licno mi najviše fali neki krsten video player. Navikao sam na POT i nijedan mu nije ni prici.
        Postoji bomi ali se vise ne razvija, sve teze kompajlira i generalno nije bas najsjajnije resenje. Bomi je frontend za najbolji open source media player, mpv.

Postoji smplayer koji moze da radi sa mpv (default mplayer) ali ta kombinacija iako upotrebljiva, cesto baguje (prijava greske pri pustanju klipa, ponovno pustanje ucitava klip). Smplayer je bolji frontend od bomi ali ima manje opcija, doduse raspored opcija je logican i sve lepo rade. Uslovna mana, smara za donaciju gore nego sto SublimeText smara da ga kupis. Skoro ko da su shareware...

Postoji vlc koji je... pa ne bas najbolji. Pusta sve ali nekada to ne radi bas najbolje. Meni se mpv pokazao kao klasa za vlc.

Postoji gomila krsa, deepin-movies, totem (gnome videos), qml player, qt player, xine + milion raznih mplayer frontenda i slicnih varijanti. Ljudima cak i ove varijante zavrsavaju posao ali to je kao da koristis windows media plejer.

Na kraju postoji mpv ali je on bez gui podesavanja, nudi samo prozor i on-screen-controls, najosnovnije. Ali moze sve, samo preko konzolnih komandi. Zato ima podrsku za skriptovanje tj. lua skripte. Imas ih na netu. Probaj ovu: https://github.com/carmanaught/mpvco...nu/find/master. Ako ne znas da podesis posalji PM. Ima samo jednu manu tj. kod mene se to manifestuje, gtk context menu kasni sa prikazivanjem pola sekunde sto malo iritira dok tk menu se pokaze odmah ali u windowed modu se prikaze van prozora umesto tamo gde mis prikazuje.
        Menjao drmalesh : 10.09.2017. u 02:20

Member Avatar korisnika Space Beer
        Na forumu od
        Jan 2011
        Poruka
        3.661
      14. Moja mašina
        • CPU: AMD Ryzen 3 1200 ::: LC-CC-120
        • MoBo: MSI B350M Mortar
        • RAM: G.Skill 2x8GB (F4-3000C16D-16GISB)
        • VGA: PowerColor R7 260X 2GB
        • MON: BenQ G2222HDL
        • HDD: Crucial BX300 480GB + Toshiba HDD 500 GB
        • Case: CM N200 ::: SF-450P14HE
      15. VLC je odličan, ali mu pretraga titlova brljavi. Zato na prozorima pored njega koristim i MPC-HC, a na pingvinima smplayer. Odličan je.

Citat Citiram korisnika: MasterChief2 Pogledaj poruku
        Evo ja sam pre nekih 10 meseci napustio potpuno Windows i presao na Linux... Vise nema smaranja za krekovima, antivirusima, virusima i ostalim glupostima.
        Ne znam o čemu pričaš. Ja ni na prozorima ne koristim krekove (samo FOSS i legalan vlasnički softver), 3rd party antiviruse (samo defender, mada i na linuxu imam ClamAV i rkhunter), viruse ne koristim nigde a ostalih gluposti ima podjednako svuda

Citat Citiram korisnika: MasterChief2 Pogledaj poruku
        Za pocetnike je Ubuntu ili Linux Mint po meni. A kada naucis osnove onda mozes do mile volje da isprobavas razlicite distribuije dok ne nadjes neku koja tebi odgovara.
        Slažem se u potpunosti

Member Avatar korisnika DjoleMC
        Na forumu od
        Apr 2005
        Poruka
        1.246
      17. Moja mašina
        • CPU: Intel I5 4460
        • MoBo: Gigabyte GA-B85M-D3H-A
        • RAM: 8 gb DDR3
        • VGA: Sapphire 7850 2gb
        • MON: Dell U2311H
        • HDD: WD AAKS 500gb WD 640gb, Kingston HyperX Fury 120gb Hitachi 500gb
        • OPT: Nema
        • Case: Cooler Master 690, Silverstone Strider ST50F-230
        • SND: Realtec int., Altec ATP3
        • LAP: HP Probook 4535s
        • INET: Kablovska
      18. Citat Citiram korisnika: Space Beer Pogledaj poruku
        VLC je odličan, ali mu pretraga titlova brljavi. Zato na prozorima pored njega koristim i MPC-HC, a na pingvinima smplayer. Odličan je.

Ne znam o čemu pričaš. Ja ni na prozorima ne koristim krekove (samo FOSS i legalan vlasnički softver), 3rd party antiviruse (samo defender, mada i na linuxu imam ClamAV i rkhunter), viruse ne koristim nigde a ostalih gluposti ima podjednako svuda

Slažem se u potpunosti
        Ima neka fora da se doda adresa servera u hosts fajl, na windowsu naravno, ne znam za linux, googlaj. Posle toga vlsub radi kako treba...

Sent from my GT-I8260 using Tapatalk

Member
        Na forumu od
        Aug 2010
        Poruka
        313
        Citat Citiram korisnika: drmalesh Pogledaj poruku

Pronasao sam se medju tvojim kritikama za Debian, i slazem se, ali ogradicu se jer koristim samo liniju kao server, pa tu ne moze nikako da bude los. Ali, poslusacu te i dacu priliku Arch-u, posto mi treba i stabilan i dobar GUI linux, pokusacu da se pronadjem sa Arch-om, jer ga mnogi hvale i preporucuju, jedino sto me smara je sto treba puno vremena dok se konfigurise, ali pokusacu da se nateram, medjutim hteo bih da izbegnem ovaj Openbox ako je ikako moguce.. Nesto ne vidim poentu da koristis dodatni program za koji potrosis vreme dok ga podesis, da ti bude okruzenje u okviru okruzenja... Ljubitelj sam starog Gnome2 okruzenja, odnosno MATE-a, tako da probacu tu varijantu.

Banned
        Na forumu od
        Jun 2017
        Poruka
        132
        Debian je uz CentOS najbolji izbor za server ali niko u ovoj temi ne koristi Debian stable vec svi posle nekog vremena predju na testing. Debian stable ima podrsku od core tima koji razvija distro, testing ima samo podrsku zajednice.

Server je potpuno druga prica, tu je GUI cisto razbacivanje resursa pa i dodatnih 30-120 MB koliko dodaje Openbox setup (120 MB u slucaju sistema podesenog za desktop upotrebu, 30tak MB ukoliko je podesen za upotrebu na serveru). Kod mene iz ttyn prijavljuje oko 68 MB potrosnju radne memorije. Ja sav moj posao mogu da zavrsim iz tty1, nego sam lenj pa podizem xserver. Ali vim moze sve sto meni treba uz ostale konzolne alate i to mnogo brze i efikasnije jer nema sta da mi krade paznju.

Archlinux, pogotovo ako izaberes Openbox konfiguracija zna da potraje jer sve biras od nule. Graficki drajver, graficki server, login menadzer, window menadzer, usluzne aplikacije (za web browsing, za pregled fajlova, za pregled slika, za passworde, za root pristup, za pregled filmova, za igrice itd.) Medjutim, ukoliko si okej sa tim to moze neko drugi da ti odradi preko skripte. Moze cela instalacija preko skripte i to ne govorim o raznim skriptama koji ti nude da biras od ponudjenog nego sipaj i vozi skripta koja pravi varijantu Archlabsa. Mozes i Archlabs da stavis, ali meni neke stvari nisu odgovarale pa sam sebi skrojio od nule.

U sustini sve sto bilo kome treba: a) je polybar ili lemonbar ili neki treci bar gore ili dole da prikaze osnovne informacije i omoguci podesavanja zvuka, brightnessa i prikaze status baterije, b) openbox menu koji se poziva na desni klik i koji sadrzi sva moguca podesavanja, c) par precica kada ne mozes pristupiti meniju i rofi i neka hud varijanta za pretragu aplikacionih menija (kao sto ima Ubuntu Unity). Takav setup ne jede puno resursa a apsolutno je superioran za rad. Mozes birati floating window menadzer (openbox, fluxbox) ili tiling WM (i3, xmonad, dwm i ostatak ekipe). Tiling su efikasniji za rad ali zahtevaju ucenje precica. Ovo je Unix way, Gnome/KDE su tu da privuku Windows/MacOS crowd.
        Menjao drmalesh : 11.09.2017. u 00:34

Member Avatar korisnika tuxserbia
        Na forumu od
        Dec 2014
        Poruka
        848
      22. Moja mašina
        • CPU: AMD K5-PR75
        • MoBo: Asus SP97-V
        • RAM: 32 MB EDO RAM 60ns
        • VGA: SiS 5598
        • MON: Acer 54eL
        • HDD: Fujitsu MPB3021AT
        • LAP: Compaq Presario 12XL103
        • TV: LG 42LB561V
        • INET: Modemska veza
      23. Stable, oldstable i naravno Sid. Koristio bih i oldoldstable, nego imam merak na švabu i sistemskog demona.

Za produženu podršku, i po dršku

https://wiki.debian.org/LTS

A za testing, pretpostavka je majka svih kh-kh....

Member Avatar korisnika ness1602
        Na forumu od
        Aug 2009
        Poruka
        961
      25. Moja mašina
        • CPU: AMD Phenom II x4 B50
        • MoBo: Ga ma770-ud3 rev 2.0
        • RAM: 2x2 Geil Black Dragon 800Mhz
        • VGA: Gainward gtx460 gs -glh takt
        • MON: Samsung T220
        • HDD: Samsung 1Tb, Ocz 60gb SSD
        • OPT: Pioneer
        • Case: Thermaltake Kandalf VA9000BWS, Lc power 8650
        • SND: Microlab 6c, Asus Xonar D1
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: Razer Diamondback 3g
      26. Ja sam i dalje na dualboot,zbog nekih AD problema.
        Trenutno(i nadam se jos ko zna koliko ) sam na voidu,uglavnom Mate,ponekad predjem na cinnamon. runit je toliko bolji od svega ostalog(ok,openrc je isto dobar), da se uopste ne razmislja o systemdu.
        BENCHforum: World Community Grid tim 26290 Folding@Home tim 198696

Member Avatar korisnika lega99
        Na forumu od
        Aug 2005
        Poruka
        2.953
      28. Moja mašina
        • CPU: AMD FX-6100
        • MoBo: MS-7693
        • RAM: AMD 8GB
        • VGA: Asus Radeon R7 260X 2GB DDR5
        • MON: SyncMasterS22B350
        • HDD: SSD 60GB; SATA 1TB, 1TB, 2TB
        • Case: Chieftec-BX02
        • SND: Realtek integrusa
        • OS: Calculate, Neon LTS, Neon, Maui2, Suse, Manjaro, KaOS, Kali, win10
        • TV: SAMSUNG full HD 2x
        • INET: DSL
        • Ostalo: UPS Informguard 1200W, citac kartica, webcam C905
      29. Prelazak sa windowsa na linux ovo se pretvorilo pred kraj u temu pod kojom linux distribucijom da podignem server. Par diskusija nize ista tj. slicna tema koju distribuciju izabrati....Od obicnog win usera koji zeli da predje na linux odjenom linux guru koji raspravlja o serveru, systemd itd...

http://www.serverwatch.com/columns/s...ributions.html

http://www.techradar.com/news/top-5-...istros-of-2017
        Menjao lega99 : 11.09.2017. u 12:41

Strana 3 od 24 PrvaPrva 123456713 ... PoslednjaPoslednja

Tagovi ove teme

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •