Šta je novo?

Update stare konfiguracije

Dread Lord

Poštovan
Učlanjen(a)
06.09.2017
Poruke
1
Poena
51
Pozdrav svima,

Hteo bi updatujem racunar koji vidite u prilogu. Razmisljao sam da uzmem polovan i5 3470, SSD Samsung 850 evo 250 gb nov, i jos 4gb rama e sada ne znam koji ram da uzmem posto kao mog nema vise u prodaji, ne znam da li da uzmem nov ili da ganjam polovan?

Graficka mi ne treba za sada posto nisam pokrenuo igru vise od godinu dana. Uglavnom sam pre igrao LOL ponekad CSGO.

Imam HDD 250gb sata1 star barem jedno 12-13 godina koji jos uvek sljaka, tako da cu njega koristiti za filmove, serije a ostalo cu na SSD.

Da li je ovo ok ili vi imate neki bolji predlog? Takodje da li moje napanje moze da izdrzi ovu konfiguraciju ?
 

Prilozi

  • 1.png
    1.png
    61.1 KB · Pregleda: 63
G4560 nov za 7.600 dinara, H110 ploca(naglasi da ti urade bios update tano gde kupujes) i 4-8GB DDR4 su ti dobra kupovina, ako gledas novo.

Ako gledas polovno, taj Ivy i5 je ok za nekih 80-90e max, posto za ~100e imas nov Ryzen 3 1200 na KP.

Ta konfa koju si linkovao ide sa napajanjem u kucistu.
 
Mozes da trazis i7 2600, ja ga koristim i toplo ga preporucujem. Vidim da ih ima na kp za 80ak evra.
Lomio sam se izmedju njega i g4560, i napravio sam pravi izbor.

Ram dodaj bilo koji, ne mora da bude kao tvoj.
 
Ne mora da ima ni isti takt, ni isti CL.

Podesis na takt od memorije sa nizim taktim i na CL memorije sa visim CL-om i radice normalno sto se toga tice.
 
Nazad
Vrh Dno