Šta je novo?

SSD PROBLEM

nettoyant

Poštovan
Učlanjen(a)
06.09.2017
Poruke
7
Poena
51
Pre nekih mesec i po dana racunar se tokom koriscenja zamrzao, nakon restartovanja poceo je da izbacuje konstantnu gresku "Inaccesible boot device" (sistem se dizao sa ssd-a). Nakon dosta propalih pokusaja da sistem reinstaliram, formatiram ssd itd. sistem je instaliran na hdd-u.
Sada se sistem pokrece sa hhd-a, a ssd zvanicno stoji bezveze, jer nigde ne mogu da pronadjem resenje.
Mogu da pristupim svim podacima koji su ostali na ssd-u, ali ne mogu da ga formatiram. Svaka informacija koja je bila dostupna na netu je isprobana i nije radila. HDD Sentinel pokazuje 100% helt i performanse, diskpart komanda i ciscenje ssd-a na taj nacin takodje ne pokazuje nikakvu promenu, disk management takodje ne moze da uradi nista.
Pa ako neko ima drugo resenje, molim da mi pomogne.
U pitanju je Win10 i ssd spark patriot 256gb.
Ako su potrebni jos neki podaci o racunaru rado cu napisati.
 
Možda neki alat iz Hiren's boot-a može da ga formatira.
 
Nađeš na torrentu Hiren's boot, narežeš na CD pa podigneš sistem sa njega. Diže se neki mini linux i dostupni su ti različiti alati za rad sa diskom pa probaj neki od njih. Odavno ga nisam koristio pa nisam siguran da li nove verzije rade sa SSD-om, ali mi je sa raznim običim diskovima uvek pomagao.
 
Izbacuje gresku "there are some error occurred while writing sector on disk".
 
Imas li garanciju? Reklamiraj , kazi probao si razne programe i SSD nece da se formatira.
 
Možeš li da brišeš fajlove iz Windowsa?

Kako mislis iz Windowsa?
Windows foldera ili klasicna deinstalacija programa?

Usput, pao je pokusaj i na SeaTools koji je na 21% skeniranja izbacio gresku Short Generic Fail, dok je HDD testirao do kraja.
 
Poslednja izmena:
Iz Windows folders. Odnosno, pitam da li ništa ne može da se piše po njemu ili samo formatiranje ne radi?
 
Iz Windows folders. Odnosno, pitam da li ništa ne može da se piše po njemu ili samo formatiranje ne radi?

Recimo Temp i SoftwareDistribution, dok fontove ne dozvoljava.
Reci mi da li nesto odredjeno treba da pokusam da obrisem?
Mada, verujem da ce se vratiti svi obrisani podaci nakon ponovnog ukljucivanja racunara, kao da ce i fajlovi koje prebacim takodje nestati.
Mogu da prebacim i brisem, ali se fajlovi vrate.
 
Poslednja izmena:
Jedino da probaš u drugom računaru da nešto uradiš.
Naravno, najbolje bi bilo da je još u garanciji.
 
Pokusaj na drugom racunaru sa windows 7 OS...uradi preko komadne linje
 
To znaci da ja mogu na hard da instaliram win7 I probam tako?
 
I ja imam isti problem samo sto je u pitanju patriot burst 120gb. Ne dozvoljava mi da formatiram niti jednu particiju,ne dozvoljava mi da instaliram drajvere,programe itd. Ocitava win10 normalno ali mi pravi probleme.
 
Da li mozes da izbrises particije?(ako nemas nista vazno na njemu)
 
Nazad
Vrh Dno