Šta je novo?

Xiaomi Mi A1

Ja konkretno nikad ne bih uzeo telefon bez nfca jer sam navikao sada da ne nosim karticu, i da sve plaćam sa njim trenutno.
 
Kako ide to sa NFC-om i placanjem, sta se koristi, uslovi i tako to. Nije me nikad interesovalo, nisam u toku. :)

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk
 
Inače, jel' neko kontaktirao mobilnog ns, da li je čovek pouzdan? Mislio sam da čekam da ga Vladimir nabavi, jer imam pozitivno iskustvo sa njim zbog 5X-a, ali ako je ovaj pouzdan uzeo bih odmah kod njega.

Samo sacekati internacionalne verzije, ne ove indijske.
Taj kaze da mu stizu za par dana..jedino ako nisu internacionalne takodje puatili u opticaj.
Mada i na Aliekspresu se nudi internacionalna verzija

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
 
Meni služi na poslu i fakultetu umesto NFC kartica, registrovao sam telefon i koristim njega jer ga realno uvek nosim sa sobom i što bih vodio računa o još par kartica ako ne moram. Prosečnom korisniku u Srbiji teško da će faliti, ali promilu malo naprednijih koji ga već koriste hoće.

Najinteresantnije mi je što ih Google nije pritisnuo, jer forsira Android pay. Pretpostavljam da je razlog to što je telefon namenjen siromašnijim tržištima gde se G ne nada da će uskoro biti šire primene android pay-a, jer realno pričamo o smešnom povećanju cene telefona, ne verujem da je to glavni razlog.

Slažem se za poređenje sa Nexusima, otprilike gledam na A1 kao na N4 kad se pojavio, nadam se da će sledeći model biti za A1, ono što je N5 bio za N4.

Što se tiče on screen navigacijskih tastera toliko su dobro integrisani na androidu u full screen mode, da ih ne osetim. A tih pedesetak density pixela mi apsolutno ne smeta u launcheru ili pri browseovanju. Pri tome mogu da ih koristim i sa gornje i sa donje strane telefona (tj. leve ili desne u zavisnosti kako sam ga postavio u landscape) bez da razmišljam i siguran sam da proizvođač neće rešiti da izmisli toplu vodu i postavi raspored drugačije od standardnog na androidu.

Inače, jel' neko kontaktirao mobilnog ns, da li je čovek pouzdan? Mislio sam da čekam da ga Vladimir nabavi, jer imam pozitivno iskustvo sa njim zbog 5X-a, ali ako je ovaj pouzdan uzeo bih odmah kod njega.
Ja sam kupio jedan telefon prosle godine od njih. Sve korektno. E sad jedino za garanciju ne znam...nije bilo potrebe za njom.
 
Ne razumem se bas u kamere ali bih rekao da su nocu dosta stabe fotografije, a i ovaj nedostatak OIS je kriminal, mogli su bar neki softverski da stave da se ne trese ovako

Ne varaš se, loše su low light fotografije, . Ali mislim da bi trebalo gledati kameru u kontekstu cene telefona. Za malo više od dvesta evra, ne može i dobar hardver i dobar ekran i dobra kamera.

Mislim da su za ovu cenu dnevne fotografije sasvim pristojne. Kvarno je samo što ga Xiaomi reklamira kao camera phone.
 
Na dnevnom svetlu(iso 100) svaka kamera je ok.

Mada realno...vazan mi je sistem, kamera ne.

Sent from my m2 note using Tapatalk
 
Na dnevnom svetlu(iso 100) svaka kamera je ok.

Mada realno...vazan mi je sistem, kamera ne.

Sent from my m2 note using Tapatalk
Ista prica i kod mene. Za moje potrebe kamera i vise nego dovoljna. Na Nexus 4 telefonu mi bila dobra, a svi je pljuvali. :)

Sent from my S6 Edge
 
Ozbiljno niski standardi po pitanju kamere :D

mobilni ns ispalio.

NAZALOST DOBIO POTVRDU DA NECE STICI OVAJ MODEL
IZVINJAVAM SE ONIMA KOJI SU CEKALI (cim budem imao info o dolasku bice oglaseno)
 
Daj boze da ga onaj drugi za 215e ima, Mi5x 32gb kosta 230e, a A1 mora da kosta vise (barem zbog toga sto ima duplo vise gb).

Sto se kamere tice, nije ona toliko losa, koliko se ocekivalo od nje, kao sto Ryo rece. 5x je trebao da ima kameru u rangu mi5/mi5s, a ispostavilo se da je vrlo sitan napredak u odnosu na RN4X.



Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Pored dslr-a.nijedan fon nema sta da trazi sem snepica, a za to je svaka ok.[emoji1]

Nacekacemo se mi dok se ne pojavi u madjarskoj.


Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
 
Što se tiče on screen navigacijskih tastera toliko su dobro integrisani na androidu u full screen mode, da ih ne osetim. A tih pedesetak density pixela mi apsolutno ne smeta u launcheru ili pri browseovanju. Pri tome mogu da ih koristim i sa gornje i sa donje strane telefona (tj. leve ili desne u zavisnosti kako sam ga postavio u landscape) bez da razmišljam i siguran sam da proizvođač neće rešiti da izmisli toplu vodu i postavi raspored drugačije od standardnog na androidu.

xiaomi-mi-a1_.jpg
 
Nama Xiaomi-stima je to sasvim normalan raspored, ne znam u cemu je problem :)
 
Sta je na kraju najbolja kupovina mi 5s ili ovo cudo :)
Meni je najbitnije da je dual sim i kamera
 
Sta je na kraju najbolja kupovina mi 5s ili ovo cudo :)
Meni je najbitnije da je dual sim i kamera
Ako mislis na Xaomi Mi 5s onda je glupo porediti taj telefon sa ovim Mi A1 srednjerangiranim bez obzira sto ima "cist" android..Mi 5s uzmi i nema greske.
 
Kao neko ko je imao (ima oba)
Ako su overall performance prioritet A1 > mi 5s 3GB RAM
 
Gde si kupio A1 i napisi zasto i po cemu je bolji od 5s..??Moguce da je bolji snapdragon na A1..:-devil-:

Ja sam od ortaka uzeo 5s na koriscenje nekih metar dana i odusevio se masinom..Glupo je porediti ova dva telefona pa jos reci da je bolji A1..Treba uporediti perfomanse koje poseduju i jedan i drugi,razlika u ceni..Mozda je tebi zapao neki los 5s pa si ogorcen..
 
Mi 5s ima veoma stabilan LOS (zvaničan), tako da ja lično ne vidim prednost A1 u odnosu na Mi 5s...možda cena, mada mislim da je to sad baš slična cena, ako ne grešim?
 
Moje iskustvo je da je Google stock ipak bolji od CM/LOS, koji su i u stabilnim verzijama uvek imali neke probleme. Miui mi takođe ne leži, tako da je ovo idealna kombinacija.
 
Na nexus 4 chroma i pure nexus romovi su bili daleko bolji od stock-a, isto i na nexus 5...

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
4 pune godine imam nexus 7. Na stocku najbolje i najduze radi.
Svi romovi jedno vreme rade ok, jeste imaju vise tweakova i zezancija, ali posle kad developeri batale, cao zdravo.
Na duge staze, stock je ipak munze konza.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
 
Stock ne bih menjao da sam imao odredjena podesavanja na stocku, pricam i za Nexus 5 i za Nexus 4. Stock kernel je isto super, telefoni su brzo radili. Ali sada mislim da sve to sto tada nije bilo na stocku da sada ima.

Sent from my S6 Edge
 
Vec mane polako izlaze na vidjelo. Vecina ih se zali na network issues. Neki se zale i da struja 'probija' na oklop pri punjenju, plastika zakon ispade. :D

:trust:
 

Prilozi

  • dr.png
    dr.png
    25.3 KB · Pregleda: 257
Poslednja izmena:
Gde si kupio A1 i napisi zasto i po cemu je bolji od 5s..??Moguce da je bolji snapdragon na A1..:-devil-:

Ja sam od ortaka uzeo 5s na koriscenje nekih metar dana i odusevio se masinom..Glupo je porediti ova dva telefona pa jos reci da je bolji A1..Treba uporediti perfomanse koje poseduju i jedan i drugi,razlika u ceni..Mozda je tebi zapao neki los 5s pa si ogorcen..

Nema preterano filozofije day to day usage ako ne igras igrice razlike u performance su minimalne! Ali velike ako je 5s sa 3GB RAM ... prosto se gusi i previse apps reload for my taste. Tako da je 32GB verzija Mi5x/A1 odlicno pozicionirana sa sada na akcijama cenom ispod 200 usd

E sad kome ovo ne smeta 5s je logicna opcija kao overall bolji uredjaj u smislu kamere (izrade ne i performance dodju na isto ako je 3GB ram vs 4GB ram)
Tako da ne znam sta da vam kazem, a sto setice defekata ne znam kako niste umorni da citirate te slucajeve koji napisu nesto na miui forumu ili gsm areni ...
Proslo mi je kroz ruke tona Xiaomi telefona i detaljno ih testiram i koristim ... groundbreaking probleme nisam imao po neki bug da ali prave kvarove ne, sto ne znaci da ih nema samo nisu ucestali ...
 
Pa ne znam krastavac,nisam telefonski gejmer,ja cu najverovatnije uzeti Mi Max 2,cekam da mu jos malo spadne cena,navikao sam se na MIUI platformu skroz mi odgovara,dok cisti android nema neke stvari koje meni trebaju a imaju na MIUI platformi,ili su olaksane,barem se etako meni cini,to je moje misljenje,svaka roba ima svog kupca i svoje misljenja..Vidim na temi RN4 da se more njih zale na mrtve piksele ili mikrofon ja na mom nemam nista od toga,mada njihovi su sa SD verzijom dok je moj sa MTK,mozda ima i do toga kako su se pravile serije u samoj fabrici..Po mom skromnom misljenju suludo je davati vise od 200-220e za telefon a na kraju se sve svodi na isto,pozivi,poruke,po koja slika,po neka igrica..Ovi skuplji telefoni su stvar prestiza,dati za telefon 800e je ludost,neko za te pare kupi solidnog jugica da ne ide peske..:)
 
Osim stock androida, ne vidim po cemu je ovo posebna masina. Bolje je cekati RN 5 ako vec izlazi krajem godine...

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
 
Pa šta ćeš više od toga, ako nema hardverskih bubica to je sve što se traži. Nema otključavanja bootloadera, flešovanja, efsovanja, drndanja sa romovima. Uključiš i koristiš, onako kako bi i trebalo da bude.
 
Osim stock androida, ne vidim po cemu je ovo posebna masina.

Sam si sebi dao odgovor. Solidan broj ljudi koji će uzeti A1 nikad ne bi kupio Xiaomi telefon zbog MIUI-a, a npr. odgovara im hardver i odnos cene i kvaliteta. Verovatno su i u samom Xiaomiu to shvatili i pružili alternativu
 
Nazad
Vrh Dno