Šta je novo?

Xiaomi Mi A1

ja bih izludeo da mi back taster bude s leve strane, posto desnom rukom koristim telefon. ko je levak njemu odgovara

Taman sam levoruk.[emoji1] mada sam navikao da su na levoj strani.


Ne znam da li su mogli grdju sliku da okace, ali ovde se vidi gde ce sve biti dostupan u Evropi

https://i2.wp.com/www.xiaomitoday.com/wp-content/uploads/2017/09/xiaomi-mi-a1-global-launch.jpg


Sledeca tura stize 19. septembra, tad mozda krene i globalno.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

dae13679fa2d476ea34b4cb89c620970.jpg
 
Mene zanima da li ce kao i na MIUI biti viber,WA itd za obe kartice posebna app ili ne ?
 
Ne verujem. To je mogućnost MIUI-a, a ne stock Androida.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Da, to je MIUI feature. MIUI ima par zanimljivih dodatnih mogucnosti ali nikad mi nije bilo vredno toga da ostanem na MIUI, uvek sam custom ROM koristio. (dupliciranje aplikacija je isto zanimljivo, gde mozes da se ulogujes sa razlicitim nalozima ako sama aplikacija to ne podrzava)
 
Zapravo ta opcija postoji i kod Samsung-a. Citam sad test na bench-u za j5 pa kaze:

"Pošto je naš konkretni primerak dual-sim, omogućeno je i korišćenje dvostrukih naloga za aplikacije koje koriste broj telefona kao znak raspoznavanja korisničkih naloga - korisnici aplikacija Viber i WhatsApp će posebno znati da cene ovo, iako se ne radi o nečemu posebno novom."
 
Ovo je sjajna vest. Vidim da ima dosta ljudi koji razmišljaju slično kao ja :) Posle gašenja Nexus programa nisam mislio da ćemo se ponovo dokopati jeftinih stock androida.

Nadam se da je ovo znak da će se vratiti vreme telefona kao što su bili N4 i N5.

Smeta mi najviše nedostatak NFC-a, ne znam zašto su to uradili i da li je Google ok sa tim. Druga stvar su kapacitivni dugmići za koje sam mislio da polako idu u prošlost, krastavac.

Sve u svemu, keš je spreman i biće odlična zamena za pokojni N5X, a nadam se u budućnosti modelu sa boljom kamerom, NFC-om i on screen navigacijom za 300e, to bi bio sweetspot.
 
Bolje po meni kapacitivni dugmici, nego on screen koji zauzimaju dio ekrana.

Ocekujemo uskoro review @fkloznica -e [emoji1]

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk
 
Za sta je to toliko bitan NFC kod telefona? Nisam upucen u to uopste cemu sluzi.

Meni ovo isto lici na naslednika N4 i N5 telefona, posebno N4 koji je bio za nijansu i jeftiniji od N5 koliko se secam.
 
Nema od mog reviewa ništa , kada me smori s8 onda..

Očekujte review kolege @bataka :)

Što se tiče NFC cenim da će biti bitan kada ubace android pay , znači ne skoro
Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ne sumnjam da ce dobro kesirati sa stockom i 4GB. Jbt vec 3GB postaje 'malo', system se meni nagoji posle par dana na oko 2-2.1 GB.

Kakav NFC, kakvi bakraci. Bitno koliko i wireless punjenje. [emoji106]

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Bukvalno...na neksusu koristio nfc jednom...da vidim kako radi.

Sent from my m2 note using Tapatalk
 
Ja sam ga na Androidu redovno koristio za Bluetooth slušalice i ponekad za bus plus kad naleti kontrola. :) čak sam razmišljao da uzmem i NFC tagove.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja sam ga na Androidu redovno koristio za Bluetooth slušalice i ponekad za bus plus kad naleti kontrola. :) čak sam razmišljao da uzmem i NFC tagove.


Sent from my iPhone using Tapatalk

U Japanu je must have a ovde dok nas ... hm , jednostavno nije zazivelo kao sto neko rece za bezicno punjenje... Eno imam takav punjac dal ga jednom mesecno koristim...

Pozitivan trend izgleda ce svaki oem imati Android One model... HTC i Moto najavili, bice ih jos.
 
Ne sumnjam da ce dobro kesirati sa stockom i 4GB. Jbt vec 3GB postaje 'malo', system se meni nagoji posle par dana na oko 2-2.1 GB.

Kakav NFC, kakvi bakraci. Bitno koliko i wireless punjenje. [emoji106]

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk
To nije normalno. Oko 1-1.2GB je ok.
 
Ne znam da li ste ispratili ovo poređenje, ali je meni prosto neverovatno da i pored svog bloata miui praktično radi podjednako brzo kao stock:

 
Miui 9 je odličan Rom. Mogu reći osetno bolji od Samsungu tw

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Postoji još jedan sličan test, u njemu je stock brži, pre svega što se miui "zaglupi" kad se pokrene Temple Run:
 
To nije normalno. Oko 1-1.2GB je ok.
Ja sam se zajebao izgleda, nisam gledao dobro. System uzme oko 1GB, a i apps toliko (servisi), ukupno zauzeto oko 2GB. Ono 1GB ostane za kesiranje i free.

Ipak je 3GB RAM ok.

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk
 
Opravili su ga, svaka im cast. Ranije im je to bila kost u grlu, ali sve je bolji i bolji sistem.

Sent from my S6 Edge
 
Ne radi ti GPS na MIUI 8 ili MIUI 9??Meni na 8 radio normalno ali od kako sam presao na ovu miui 9 beta GPS ne radi uopste.Nece da radi lokacija preko GPS.Verovato ce ispeglati nekim sledecim updajtom.

Oba. Nije radio otkad sam uzeo telefon. Zadnjih 5mj koristim Lineage ali dosta baguje i sad jedva cekam da kupim drugi tel. 4x ili A1, još cemo da vidimo. :)
 
nije mi jasno zasto bi neko zeleo da ima on screen tastere, bukvalno ti je ekran manji za tu traku dole. pritom kad kucas mozes da opalis home taster umesto space. ne znam, po meni je hardverski home taster najbolja stvar.

drugo, nije mi jasno zasto ne koristite te bezicne punjace, po meni je to najbolja stvar ikad. telefon ti stoji na stolu te stoji kad radis nesto drugo. zasto se ne bi i punio? a cuvas i bateriju i usb port. ja sam jos pre dobrih 8-9 godina imao bezicno punjenje na fonu, i obozavao sam tu opciju
 
nije mi jasno zasto bi neko zeleo da ima on screen tastere, bukvalno ti je ekran manji za tu traku dole. pritom kad kucas mozes da opalis home taster umesto space. ne znam, po meni je hardverski home taster najbolja stvar.

drugo, nije mi jasno zasto ne koristite te bezicne punjace, po meni je to najbolja stvar ikad. telefon ti stoji na stolu te stoji kad radis nesto drugo. zasto se ne bi i punio? a cuvas i bateriju i usb port. ja sam jos pre dobrih 8-9 godina imao bezicno punjenje na fonu, i obozavao sam tu opciju

Koji telefon si imao pre 8-9 god ? (msm da je nokia 920 prva koja je implementirala bezicno punjenje)
Bezicno punjenje i nfc nisu neki nedostatci za ovaj fon, samo da mu padne malko cena na kp i bice super kupovina.
 
naravno da nije tacno da je 920 bila prvi telefon sa bezicnim punjenjem... ja sam imao pre, a mozda je postojao i neki jos ranije, nisam siguran, mada mislim da je ovaj bio prvi, barem meni dostupan...

sad cu da ispadnem lazov i za ovo. isto kao sto me proglasise lazovom kad sam rekao da sam koristio telefon sa 4.5" dijagonalom ekrana pre, sad ce evo vec 13 godina [emoji14]
 
Poslednja izmena:
Pa dobro, ne rece sta si to imao? I ja sam bio ubedjen da je nokia prva uvela bezicno punjenje.
 
tako je, pre se zvao telefon :) a 4.5" ekran je imala nokia 9500. ja sam oduvek gotivio velike ekrane iako su me ljudi gledali kao budalu, posto je tad bilo in da telefon bude sto manji, a veliki su uvredljivo nazivani ciglama. e od kad nisam cuo taj izraz :)
 
Propustio sam ga

Reče čovek da je imao (Palm) Pre [emoji4]
palm pre serija je prva sa bezicnim punjenjem - pravljen je bas namenski punjac za te telefone , ali prvi sertifikovani punjac i podrska za QI standardom dolaze sa nokiom 920 i 820...


Adoption

Nokia first adopted Qi in its Lumia 920 phone in 2012, and the Google/LG Nexus 4followed later that year. Toyota began offering a Qi charging cradle as a factory option on its 2013 Avalon Limited, with Ssangyong the second car manufacturer to offer a Qi option, also in 2013.


Samo bezicno punjenje pocinje jos sa Oral B cetkicama za zube, 90ih godina 20og veka [emoji41]
 
Za sta je to toliko bitan NFC kod telefona? Nisam upucen u to uopste cemu sluzi.

Meni ovo isto lici na naslednika N4 i N5 telefona, posebno N4 koji je bio za nijansu i jeftiniji od N5 koliko se secam.

Meni služi na poslu i fakultetu umesto NFC kartica, registrovao sam telefon i koristim njega jer ga realno uvek nosim sa sobom i što bih vodio računa o još par kartica ako ne moram. Prosečnom korisniku u Srbiji teško da će faliti, ali promilu malo naprednijih koji ga već koriste hoće.

Najinteresantnije mi je što ih Google nije pritisnuo, jer forsira Android pay. Pretpostavljam da je razlog to što je telefon namenjen siromašnijim tržištima gde se G ne nada da će uskoro biti šire primene android pay-a, jer realno pričamo o smešnom povećanju cene telefona, ne verujem da je to glavni razlog.

Slažem se za poređenje sa Nexusima, otprilike gledam na A1 kao na N4 kad se pojavio, nadam se da će sledeći model biti za A1, ono što je N5 bio za N4.

Što se tiče on screen navigacijskih tastera toliko su dobro integrisani na androidu u full screen mode, da ih ne osetim. A tih pedesetak density pixela mi apsolutno ne smeta u launcheru ili pri browseovanju. Pri tome mogu da ih koristim i sa gornje i sa donje strane telefona (tj. leve ili desne u zavisnosti kako sam ga postavio u landscape) bez da razmišljam i siguran sam da proizvođač neće rešiti da izmisli toplu vodu i postavi raspored drugačije od standardnog na androidu.

Inače, jel' neko kontaktirao mobilnog ns, da li je čovek pouzdan? Mislio sam da čekam da ga Vladimir nabavi, jer imam pozitivno iskustvo sa njim zbog 5X-a, ali ako je ovaj pouzdan uzeo bih odmah kod njega.
 
Nazad
Vrh Dno