Šta je novo?

Xiaomi Mi A1

Sad vidim da je otkljucavanje lagano. Ima li neko da potvrdi da gcam radi stabilno na 8.0?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Uz SE linux permissive radi kao i na N, ova verzija što je @Djilkosh_Ns kačio uz malo experimentisanja ispade najbolja dosad.
 
Poslednja izmena:
Malo se poigrao sa ovim Or'om :D

Flesovan dirty flash metodom(fastboot rom), sve ok... :D Svi podaci ostali, ne vidim za sada neke probleme...Videcemo vremenom.

Napravljen patched boot.img, flesovan, root radi, sve na mestu.

Jedini problem je za sada sporo pokretanje kamere kada je podesen SeLinux na ENFORCING, kamera sporo ucitava, laguje.

Kada se prebaci preko SELinuxModeChanger-a na PERMISSIVE, sve lepo sljaka...

Ubacena GCam5.1.018 Arnova8G2, lepo radi...

Za sada dosta igranja, videcemo kako ce ovaj setup da radi u narednim danima :D
 
Procitaj post iznad :)

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ovo sto je Djilkos ns kacio je jedino sto mi radi od kamere na Nugatu.. :)

Послато са Mi A1 уз помоћ Тапатока
 
To je Oreo rom.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Da li ima kod nas da se uzme zaštitno staklo koje pokriva ceo ekran.? Gledao sam na netu da ima da se uzme da pokriva sve a zanima me sada u Srbiji da li ima?

Posto me mrzelo malopre da se ubacujem u diskusiju, samo da kažem da nije bitno da li ce Xiomi da pretekne neke od tri vodeće marke telefona i da li ce to uticati na cenu, jer po meni su marke mnogih telefona pretplacene. Ne znam sta to ima bilo koji telefon pa treba da kosta 1000e osim sto je to stvar luksuza i curkizma kod ljudi.
Ja sam počeo da koristim i Xiomi i Meizu iz neke svoje znatiželje da prosirim vidike i bio sam veoma zadovoljan sa onim sto posedujem.
Imao sam problem sa baterijom sada je sve uredu cackao sam malo tako da mi na O pegla kao luda, i kada poredim sada sa A5 17 tu su negde.


Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ko hoce da promeni temu na Oreo, moze i bez root-a instaliranjem ovih apk fajlova iz attachment-a...(prvo ih raspakujete, pa prebacite na telefon)

Nakon instalacije apk, potrebno je sacekati par sekundi, otvoriti Settings-Display-Advanced i na dnu ce se pojaviti nova opcija Device theme.

https://ibb.co/iPYne6

Izabrati temu po zelji.To je sve. :)
 

Prilozi

  • A1 themes.rar
    503.5 KB · Pregleda: 62
Poslednja izmena:
Gde su credits Kide? [emoji12]
 
Naravno da je izbrisano kad se sve plaća to. Na xda nema toga.
 
8.1.10 new Oreo Beta
Changelog OPR1.170623.026.8.1.10:

1# Fixed random reboots
2# Fixed DND visual bug
3# Fingerprint gesture option is back again
4# Fixed Ambient display
5# Google dialer lag fixed
6# FP is faster now
7# Nice battery backup
8# More smooth
9# More stable
10# January 2018 android security patch

Je li probao ko?
 
Ko hoce da promeni temu na Oreo, moze i bez root-a instaliranjem ovih apk fajlova iz attachment-a...(prvo ih raspakujete, pa prebacite na telefon)

Nakon instalacije apk, potrebno je sacekati par sekundi, otvoriti Settings-Display-Advanced i na dnu ce se pojaviti nova opcija Device theme.

https://ibb.co/iPYne6

Izabrati temu po zelji.To je sve. :)
Ja instalirao apk, međutim opcija se ne otvara na advanced-u?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
probaj da instaliras dve-tri theme pa ce ti se pojaviti device theme
malo sacekas
 
Kad planiraju novi update za Oreo? Posto ima nas koji smo tek nabavili ovo cudo, a u update-u nista od Orea...
 
Hteo sam, ali taman mu sve podesio "po volji", i onda cu morati ispocetka. Preko OTA ostaje sve po starom ako dobro mislim...
 
Danas u Gigatronu uz 15% popusta. 28.890rsd
Cena može i na 12 rata. Ko je stigao da ga uzme.
 
Ja sam naručio ova dva

Cafele Matte TPU Phone Case for Xiaomi MI 5X ( A1) Ultra-thin 0.6mm Anti-fingerprint TPU Cover for Xiaomi A1
http://s.aliexpress.com/U7bqayYN?fromSns=Copy to Clipboard
(from AliExpress Android)

I

Msvii for Xiaomi A1 Case for Xiaomi MI 5X Case MI5X MIA1 MI5 X MIA 1 Pro Prime 3/4 32/64 GB Xiomi Phone PC Shockproof Back Cover
http://s.aliexpress.com/aIjEVnay?fromSns=Copy to Clipboard
(from AliExpress Android)
Al su kinezi stanjili telefon na slikama, kao da je flis papir... Na slikama ceo telefon sa sve caseom deluje kao da je debeo 2 milimetra :)

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Stigao mi poslije dva mjeseca Lephee case za A1... Odlična izrada, dugmići fin osjećaj, baš sam zadovoljan. Jedini "problem" - glatki mat finiš, ostaju otisci i malko je klizav i dalje. Ali mislim da nije problem, preporučujem.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Imam update na oreo,jel moze root ovako
https://www.google.rs/amp/s/forum.x...1-oreo-8-0-disabling-ota-magisk-t3728654/amp/


Послато са Mi A1 уз помоћ Тапатока

Moze, to je root za oreo .
1. Skini min adb i fastboot i potrebne fajlove, a to su ti magisk manager apk (instaliraj na fon) i patchovan boot.img (Extractuj u folder gde ti je adb)
2. Omoguci dev options i cekiraj oem unlock i usb debugging
3. Ugasis fon, udjes u fastboot (volume down i power dugme) i povezi tel sa racunarom
4. Otvori minimal adb i fastboot i kucaj komande :
fastboot oem unlock
kad zavrsi, a to je odmah kucaj
fastboot boot patched_boot.img
Restartovace se telefon
5. Otvori magisk manager i instaliraj magiks direktnom metodom i to je to. Posle mozes da dodas module za camera2api (enable) i selinux permissive script (imas ih par postova iznad u opisu videa), ovo naravno ako hoces gcam.
 
Nazad
Vrh Dno