Šta je novo?

Xiaomi Mi A1

Tianma je odličan ips. U rangu npr onog na Nexus 5x samo sa nešto napucanijim bojama

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Na 5x su jedino kamera i ekran valjali. :D

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Xiaomi Mi A1 Global Rollout Begins With India
Xiaomi had announced during the launch that the Mi A1 will be available in a total of 37 countries. However, it has not disccosed when these other countries will get it.

The Mi 5X doesn’t support LTE Band 20 neither does the Mi A1 sold in India. On the other hand, the Mi A1 that is listed on the Vietnam site has support for Band 20. If this band is important to you, then it is best you wait till the phone is available in your country.

Sent from my Redmi Note 4X
Nista, onda da sacekamo dizadju.[emoji1]

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
 
ne moram da ga vidim da zakljucim da je losiji od samoled-a... meni je 362 dana godisnje suncano, ocoravecu uz drljav ekran

Preterujes ... npr koji uporedjujes ili imas pa da napravimo neki Versus?!

Osvetljenje je ispod proseka na tim Xiomi, oko 450niti, danas je prosek 550 - 600 .
 
Za 200e ne može da se uzme bolji ekran. Ako hoćeš amoled onda lepo 400,500,600e i ćao . Ili 1000e za iPhone x

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
A i realno, koji ce mi bolji ekran.
Na meizuu imam istu velicinu, rezoluciju i manje vise slicno osvetljenje..sasvim mi je ok.
Nista tu vise nema toliko epohalno da bude bolje na 5.5".



Najbitnije mi je sto je cist android.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
 
A i realno, koji ce mi bolji ekran.
Na meizuu imam istu velicinu, rezoluciju i manje vise slicno osvetljenje..sasvim mi je ok.
Nista tu vise nema toliko epohalno da bude bolje na 5.5".



Najbitnije mi je sto je cist android.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

pa zavisi kako kome... ja recimo na prvo mesto stavljam citljivost na suncu, na drugo dijagonalu, a rezolucija mi je najmanje bitna. iskreno, sve zavisi koliko ti je nizak prag tolerancije.... meni je recimo galaxy s7/8 na suncu na granici prihvatljivog, a to su jedni od boljih ekrana po tom pitanju. jednostavno tehnologija je jos uvek sr*nje, trebace ko zna koliko godina da naprave ekran koji je na suncu citljiv kao papir, a da nije eink. e to kad se desi mozemo reci da je to dobar ekran.
 
Tome se ne nadaj skoro, sto se citljivosti na suncu. Evo na max osvetljenju na S6 Edge nista ne vidim na suncu kako treba. Nisam video ni na Nexus 5, ni na ovom, tako da me to ne interesuje.
Samo da telefon bude brz i da ne baguje, solidna baterija. Da Nexus 5 ima bolju bateriju i vise prostora, ne bih ga nikada ni menjao. Zato cekam da vidim kakav ce biti ovaj i da se ratosiljam Samsunga ovog.


Sent from my S6 Edge
 
A realno telefon namenjen iskljucivo ljubiteljima nexus 4, 5, 5x... Sa redmi note 3 i 4x ne postoji razlog za prelazak, bolje sacekati redmi note 5

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
 
Tome se ne nadaj skoro, sto se citljivosti na suncu. Evo na max osvetljenju na S6 Edge nista ne vidim na suncu kako treba. Nisam video ni na Nexus 5, ni na ovom, tako da me to ne interesuje.
Samo da telefon bude brz i da ne baguje, solidna baterija. Da Nexus 5 ima bolju bateriju i vise prostora, ne bih ga nikada ni menjao. Zato cekam da vidim kakav ce biti ovaj i da se ratosiljam Samsunga ovog.


Sent from my S6 Edge

znam, uzas -.-

meni se novi daljinac bas svidja, samo nisam ga video napolju, samo u radnji... da nije daljinac nego normalan ekran, cekao bih da mu padne cena na nesto prihvatljivo i uzeo njega.
 
Poslednja izmena:
Jedino sto mu je GPU tanak, CPU more proci jos dugo, iako je i on na nivou telefona starih 3-4 godine. Ko ne igra igre gurace dobro sa stockom.

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk
 
Menk odgovara taj adreno, ni za sta mi zahtevno ne treba. Taman za mene telefoncic. Samo malo vremena da prodje.

Sent from my S6 Edge
 
pa zavisi kako kome... ja recimo na prvo mesto stavljam citljivost na suncu, na drugo dijagonalu, a rezolucija mi je najmanje bitna. iskreno, sve zavisi koliko ti je nizak prag tolerancije.... meni je recimo galaxy s7/8 na suncu na granici prihvatljivog, a to su jedni od boljih ekrana po tom pitanju. jednostavno tehnologija je jos uvek sr*nje, trebace ko zna koliko godina da naprave ekran koji je na suncu citljiv kao papir, a da nije eink. e to kad se desi mozemo reci da je to dobar ekran.
Dzaba...samsung softver i ja, ne idemo zajedno, sta god imao od ekrana i hardvera.


Davno sam zavrsio sa performansama na telefonima, svaki upeglam da radi optimalno, a i postali su mi totalno nezanimljivi izgubise svali smisao, cisto samo gledam da radi glatko, da bude stabilan, da ne moram da se preterano bakcem i da izgura te 2 godine, da se ne smaram.

Ovo je bukvalno slucajno ispalo da sam cuo za ovaj fon, jos kad sam video da je u saradnji s guglom, i da je oko 200e, reko super, to je to, ne gledam dalje.
Posto je trenutni zavrsio sa podrskom, a i poceo je da stuca sve cesce sta god mu uradio, posle 2 godine, plus baterija odlazi, pa je polako vreme za zamenu.
Potrosna roba..ne vredi ulagati u telefone mnogo, ionako nemaju sta epohalno da pruze vise-javi se, malo cetuj, citaj vesti i mejl, skljocni nesto kad aparat nije pri ruci i to je to.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
 
Stock android a zakucali kontra HW tastere k'o samsungovska jeres :smack:

Mogli su da stave kao na MI 5 samo tacke pa okrenes kako treba :trust:
 
Dzaba...samsung softver i ja, ne idemo zajedno, sta god imao od ekrana i hardvera.


Davno sam zavrsio sa performansama na telefonima, svaki upeglam da radi optimalno, a i postali su mi totalno nezanimljivi izgubise svali smisao, cisto samo gledam da radi glatko, da bude stabilan, da ne moram da se preterano bakcem i da izgura te 2 godine, da se ne smaram.

Ovo je bukvalno slucajno ispalo da sam cuo za ovaj fon, jos kad sam video da je u saradnji s guglom, i da je oko 200e, reko super, to je to, ne gledam dalje.
Posto je trenutni zavrsio sa podrskom, a i poceo je da stuca sve cesce sta god mu uradio, posle 2 godine, plus baterija odlazi, pa je polako vreme za zamenu.
Potrosna roba..ne vredi ulagati u telefone mnogo, ionako nemaju sta epohalno da pruze vise-javi se, malo cetuj, citaj vesti i mejl, skljocni nesto kad aparat nije pri ruci i to je to.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
Ditto.

Ubi me nestabilni Lineage na Mi4. A bogami i malo RAM-a. Vjerovatno bih se vratio na MIUI ali mi ne radi GPS pa nista od toga.

Dobar ekran, 4gb RAM-a, dobra baterija i stabilan softver su mi najbitnije stavke.

Ovaj A1 bi me spasio muka. :D
 
Ah, to je ipak "zastitni" znak xiaomija.
Plus su mi sad power, + i - na drugoj strani.
Mada, navicicu se kao i na ovaj home taster na meizuu...u roku od 2 sekunde.[emoji1]

Ovo je pravi Nexus, kakav je oduvek i trebao da bude, jeftin, a stabilan i uvek svez softver.

Samo jos i tablet kad bi se smilovali da naprave, da budem miran sledece 4 godine, mada cisto sumnjam, to polako zamire.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
 
Vjerovatno bih se vratio na MIUI ali mi ne radi GPS pa nista od toga.

Ne radi ti GPS na MIUI 8 ili MIUI 9??Meni na 8 radio normalno ali od kako sam presao na ovu miui 9 beta GPS ne radi uopste.Nece da radi lokacija preko GPS.Verovato ce ispeglati nekim sledecim updajtom.
 
Ah, to je ipak "zastitni" znak xiaomija.
Plus su mi sad power, + i - na drugoj strani.
Mada, navicicu se kao i na ovaj home taster na meizuu...u roku od 2 sekunde.[emoji1]

Ovo je pravi Nexus, kakav je oduvek i trebao da bude, jeftin, a stabilan i uvek svez softver.

Samo jos i tablet kad bi se smilovali da naprave, da budem miran sledece 4 godine, mada cisto sumnjam, to polako zamire.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
Izgleda da zamire, ali Nexus 7 2013 je i dalje masina, cenim da sljaka to fino i dalje.

Sent from my S6 Edge
 
.
df5c2d562a0409f1d76179a4db4f1b65.jpg


Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
 
ja bih izludeo da mi back taster bude s leve strane, posto desnom rukom koristim telefon. ko je levak njemu odgovara
 
Lepo, ali sumnjam da moze da bude povoljnije od ovog, mada videcemo.

Sent from my S6 Edge
 
Teško da će biti jeftiniji, i Motorola će biti dosta skuplja.

Sent from my OnePlus 3T using Tapatalk
 
Top foncic,samo sto 1080p video uzas a tek LL i 15 fps :D fotkice inace ok i sve ostalo,veliki minus sto bar frejmove nisu zakovali nego ide i ispod 15 kao na RN4x,nadam se da ce srediti google to :D
 
Stock Vs miui :)

[youtube]JAescK1-Vt8[/youtube]

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Lepo rade oba, stock jos bolji.

Sent from my S6 Edge
 
Nazad
Vrh Dno