Šta je novo?

Xiaomi Mi A1

Мислиш до клемпавости?


Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Meni treba ovih dana da stigne Nikkinov case i staklo za telefon.Prošlo je carinu.
Javljam utiske

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Meni je stigao jos pre nedelju dana... Ok je.. Nista posebno. Imao sam ga i na drugim telefonima.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Jel si lepio ovo staklo što se dobija na poklon,kako leži na telefonu??

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ma stakla su losa, ja navikao vec da mi sa strane nije zalepljeno. :D Valjda ce neko izaci, do tada cu ovo drzati. Da vidim samo neko vreme da se naviknem na telefon, da vidim da mi ne ispada i mozda cu staviti nalepnicu obicnu.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Imaju na Aliju za A1 lepi skinovi(nalepnice). Ko nece kejs, a hoce da sacuva fon od grebanja...eto resenja.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
A ipak - eto komentara.

Referencirao sam ono o čemu se nedavno ovdje razgovaralo - iz nekog razloga jedan mali broj ljudi ima problem s tim senzorom na svim telefonima u različitoj mjeri. Moguće da je senzor koji Xiaomi stavlja u A1 među problematičnijima po ovom pitanju, ali to i dalje nije "problem s proximity senzorom" zbog kojeg bi neko trebalo da razmišlja da li da kupi uređaj ili ne.
 
Msm, tvrditi da je neciji drugi telefon ok samo zato sto je tvoj ok je daleko od racionalnog. Slozio bi se da je moj mozda u manjini, ali naisao sam vec na dosta strana na netu gde se ovo javlja kao problem. Sad, jedan clan je vec komentarisao da je ovo generalno slaba tacka kod Xiaomi telefona (meni je A1 ipak prvi Xiaomi) i to je ok, samo mi nije bila prihvatljiva konstatacija da mora tako i da je sve u redu sa telefonom. Sa Oreom se znacajni smanjilo i ne smeta mi vise toliko, ali na sedmici za moj ukis tel. bio na ivici upotrebljivosti. Pre A1 sam arcio G3 neke 2.5 godine i nikada nije ni pomislio da ukljuci displej u toku razgovora. Mozda mi ke zato mnogo smetalo.
 
Problem jedino nemaju ljudi koji gase telefon tokom noci, njima se to ne desava ili se bas retko desava. Problem nije u samom proximity senzoru, nego na relaciji senzor - softver... tj.moj zakljucak je, da je to softverski problem.
Kada krene da brljavi, reboot i opet neko vreme radi bez problema.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Verovatno je tu negde. Moguce je mozda da bi bolje resenje bilo da se nalazi desno od zvucnika (makar za desnjake). Proximity kad se testira svaki put prolazi test, tako da moze da se kaze da je ispravan, ali nesto tu fali..mozda neki sledeci update ispegla sve..
 
Причам пре неки дан и ходам улицом....видим на излогу да ми светли блиц....
Завршим разговор, укључена бат. лампа, Фајерфокс, календар и на екрану стоји калкулатор....ето...толико је лош...да не причам да прекинем везу у 50% позива....
Да, на нугату сам....

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Причам пре неки дан и ходам улицом....видим на излогу да ми светли блиц....
Завршим разговор, укључена бат. лампа, Фајерфокс, календар и на екрану стоји калкулатор....ето...толико је лош...да не причам да прекинем везу у 50% позива....
Да, на нугату сам....

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Da li ti se to desavalo i na RN4?

Sent from my Redmi Note 4x
 
Причам пре неки дан и ходам улицом....видим на излогу да ми светли блиц....
Завршим разговор, укључена бат. лампа, Фајерфокс, календар и на екрану стоји калкулатор....ето...толико је лош...да не причам да прекинем везу у 50% позива....
Да, на нугату сам....

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Ja kad sam kupio odmah sam digao oreo, odradio reset i radi mi ekstra. Nemam problema

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Ja ne razumem sta je vama problem da stisnete power dugme na kratko i problem resen.Ako to nisu resili za 2+ godina koliko sam ja u prici sa Xiaomi-jem , ne verujem da ce i sada... jednostavno , Xiaomi guraja neku svoju pricu i to je to...

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ma nije problem, cak sam i ja poceo to da radim, ali jednostavno ne sme tako da bude. Meni da se nije smanjilo sa Oreom, prvo bi ga reklamirao, onda se vratio na G3 koji ceka novu bateriju. Sve ostalo mi je mnogo bolje na A1, daleko je brzi i fluidniji, wifi bolje hvata, bolji zvuk u slusalici, bolji zvucnik, ali kad mi nesto utice na srz i jezgro upotrebljivosti, preko toga ne prelazim.
 
Причам пре неки дан и ходам улицом....видим на излогу да ми светли блиц....
Завршим разговор, укључена бат. лампа, Фајерфокс, календар и на екрану стоји калкулатор....ето...толико је лош...да не причам да прекинем везу у 50% позива....
Да, на нугату сам....

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Otprilike je to bio nivo brljavljenja kod mene. Teraj na Oreo sto pre (ako ti je stigao).
 
Стигао је одавно....вратио сам се на нугат...лош ми је орео да се не понављам...
Не, никада нисам имао тај проблем на рн4 и на рн4х

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Imam problem sa VIP prepaid karticom.Neće da mi pusti protok podataka na internet dodatak net za chat.Zvao sam korisnički servis sve sam pokušao.I da brisem proxy I port;I da menjam kartice.Nista ne menja stvar.
 
Pozdrav, da li moze neko od clanova koji imaju ovaj telefon da mi napise koja negativna iskustva je imao sa njim. Citao sam dosta o njemu i svidja mi se, verovatno cu i da ga uzmem, pa me zanimaju zamerke koje imate na rad i da li je ovo najbolji izbor za oko 210e?
Osim softvera i baterije, koja je razlika izmedju mi a1 i redmi note 4x?
 
Pise ti sve u temi... Kidence je lepo izneo pozitivne i negativne strane, pa iskoristi search

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Imaš ova poređenja od Kidence i Ivan I.

Autonomija svakako nije mana, ona je odlična na A1 po meni.
Kamera je bolja od RN 4, imao RN 4 i poredim, i to dosta bolja na A1, kada padne root uporediću i sa HDR+ a ne ovako RN 4 sa Gcam i A1 na fabrici, fer poređenje da su oba na fabrici i Gcam, što se tiče video snimanja, već je rečeno da ima problem sa mikrofonima, A1 i još nekoliko modela Mi serije, malo su i sredili ali i dalje nije to to.
SoC je isti, to stoji, ali bolje dobar i proveren SoC nego da su se igrali sa nečim novim što jede bateriju, meni snage ne fali a imam oko 150 Apps, zaista nikakva usporenja, totalno prijatno iznenađenje, kad to kažem i zadovoljan sam sa te strane posle svega i što sam imao. Fejs i ostale teškaše brže pokreće A1 (nisam koristio RN 4 4/64 i ne znam kako on radi, moj je bio 3/32GB, niti bih dao te pare za RN 4 4/64GB verziju pored A1).
U čemu je bolji? Bolji je onoj osnovnoj i najbitnijij stavci, komunikacija! Obavljanje telefonskog poziva, posle RN 4 progledao sam sa A1, to je nebo i zemlja u koristi A1, što je moja i naveća zamerka RN 4, zvono za viber mi se konačno čuje, zvono je glasno i izuva, zvuk na izlazu za slušalice odličan, klasa S7, meni je ovo ispred autonomije i bilo koje druge stvake, osnovna funkcija i namena telefona, komunikacija, takođe mene dosta bolje čuju sa A1. Izgled, subjektivno, ali ne znam ko može reći da je RN 4 lepši, A1 je pravi picolovac za RN 4, a i za dosta skuplje uređaje. Izgled i izrada su TOP. Korisničko iskustvo sve ukupno mi je blje na A1.
 
Poslednja izmena:
@dusanbbgk citao sam do 30 i neke strane i smorio sam se, lakse mi samo da vas pitam :D
@zile995 Hvala ti, sve u svemu isplati se dodati jos oko 40e da se uzme mi A1.
 
Naravno sto bi se potrudio, lakse je spamovati sa istim pitanjem?


___________________________________________________________________

Sto se tice proximity senzora i te teme.

Ja sam na nugatu, nemam problem, imam od sat do dva sata poziva dnevno i valjda bi skontao da imam problem. Uglavnom da nisam video ovde da se pise, ne bih ni znao da postoji problem. Jedino sto mi svetli nekad to su ovi dugmici dole (recents, home, back). Probam da tipkam po ekranu kada pricam, nista se ne desava, sto znaci da je to to, dobro je.
 
Ja uzeo skoro telefon i registrovao sam se da hejtujem :D

Neverovatno je da na slušalicama koje imaju 38 oma nije moguće puštati normalno jer su preterali sa pojačalom i nisu ubacili gain control nikakav
 
Naravno sto bi se potrudio, lakse je spamovati sa istim pitanjem?


___________________________________________________________________

Sto se tice proximity senzora i te teme.

Ja sam na nugatu, nemam problem, imam od sat do dva sata poziva dnevno i valjda bi skontao da imam problem. Uglavnom da nisam video ovde da se pise, ne bih ni znao da postoji problem. Jedino sto mi svetli nekad to su ovi dugmici dole (recents, home, back). Probam da tipkam po ekranu kada pricam, nista se ne desava, sto znaci da je to to, dobro je.
Ne bih ni ja provalio da nisam video kod ortaka koji je pre mene uzeo a1 da mu svetli non stop. Ocigledno neki primerci imaju problem. To bih podneo lako, samo da srede ono uvijanje zvuka tokom snimanja videa.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Ja sam to resio sa root-om i snimao sam nesto u izlasku, cuje se sasvim korektno, tako da mi ni to nije problem.
 
To "uvijanje" je izgleda feature Xiaomi-a posto ga vuku iz verzije u verziju androida kao i na mnogim serijama telefona. Moguce zbog snimanja koncerata, da bude neupotrebljiv zvuk za bootleg ili nesto tako. Postoji nacin da se sredi ali onda nema OTA update.
 
Kome jos treba OTA kada ima fastboot rom. Na kraju dodje na isto.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno