Šta je novo?

Xiaomi Mi A1

Ima li neko dokaza da poseduje lte20 ?

See network bands
Mode Band
GSM B2, B3, B5, B8
UMTS B1, B2, B5, B8
FDD-LTE B1, B3, B5, B7, B8, B20
TDD-LTE B38, B40

http://www.mi.com/en/mi-a1/specs/

A i ova vest iz jula govori da Xiaomi namerava da poveća globalnu zastupljenost svojih telefona. Tako da verujem da će sve LTE frekvencije biti normalna stvar na njihovim budućim modelima.

http://www.chinadaily.com.cn/business/tech/2017-07/28/content_30282328.htm
 
Poslednja izmena:
Lepo lepo. Best buy u ovoj godini definitivno. Bravo za Google i xiaomi

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
5x Kina ,ostatak A1

Sent from my OnePlus 3T using Tapatalk
 
Pa verovatno ni Indija ne koristi LTE 20, isto kao ni Kina. Ostale verzije koliko vidim imaju sve frekvencije. Isto tako vidim i da Mi Mix 2 ima sve frekvencije. Xioami je najavio širenje poslovanja na nova tržišta i mora da poštuje standarde tih zemalja.
 
Sve verzije sem Kine i Indije imaju b20
To kažem zbog KP da se obrati pažnja,pošto ne znam da li su A1 stigli kod suseda. Ili je nabavka iz Indije.
Sent from my OnePlus 3T using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Lepo lepo. Best buy u ovoj godini definitivno. Bravo za Google i xiaomi

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Ma i u sledecoj, sta ces imati ovako 'jeftino' a relativno 'dobro'.

Moje zahtjeve ispunjava. Ne igram igrice (cpu/gpu svakako slabo podrzava) i stock android. Kamera mi je nebitna, velicina ekrana zadovoljava, baterija ok, zvuk prosjek.

Taman dok dodje, malo se 'istestira', padne cijena, svakako mi se i ne zuri. Sumnjam da ce izletiti nesto povoljnije.

Ulazim u tu fazu, gdje mi se vise ne daje mnogo love za telefon (ne vise od 200e), najbitniji mi je stock sw pa sve ostalo.

Nema ga kod mene nigdje pa ni na oglasima.

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pitao sam za xiaomi generalno, sad da pitam konkretno za A1 ako ste ispratili...

Šta mislite, da li će na ovom official romu moći da se aktiviraju on screen navigation tasteri i podese da izgledaju kako inače izgledaju kod Google-a i ugase hardverski?
 
Ovaj telefon za sada poništava totalno postojanje kineske nokie kao brenda :)

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Ako se pokaze da valja necemu ima da ponisti jos mnogo toga :D

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Није њихова мета Нокиа, они пуцају на много јаче играче. Реално, mi6 са чистим андроидом би брисао патос са свима.

Sent from my G8232 using Tapatalk
 
Sa cistim androidom, full garancijom 2 godine i boljom kamerom bi bio konkurentan.
M1 ili Nokia 6? Ne bi reko da bolji. Ima bolji cipset i goru kameru pa ko sta vise voli. Mislim da tesko moze parirati po kvalitetu izrade takodje.
Svakako pravo osvezenje od Xiaomija
 
U kom smislu ne moze parirati po kvalitetu izrade? Jer nema plocicu od 1$ i 2 kile srafova kao HMD?
 
Kad uzmes u ruku nokiu 6 shvatices da je sve cvrsto, utegnuto kao tenk da drzis u ruci
 
U kom smislu ne moze parirati po kvalitetu izrade? Jer nema plocicu od 1$ i 2 kile srafova kao HMD?

Šaomi samo da pravi te midrange telefone kao Nokija po kvalitetu maske, da nudi azuriranja na vreme a ne posle godinu dana i da su dostupni i ovde kod nas sa normalnom - validnom garancijom... ja nebi gledao ni jedan drugi fon zaista... ali i cena nebi bila ta da se ne lazemo ;)
Dobar im je potez ovo sa Googlom, posto sami ne mogu ili ne zele nesto tako mora Google da im obezbedi to ;)

Project treble obecava - mozemo ocekivati sve vise ovakvih uredjaja , a ne samo Pixel liniju i jos po koji oem...

image3.png

image2.png
 
Poslednja izmena:
Evo ga randzijev review :)

[YouTube]mXRM__3LCmc[/youtube]

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Update, 03:45AM EST: It looks like the Mi A1 is fast flying off the virtual shelves. The phone is already out of stock on Mi.com and Flipkart. The next sale on Mi.com is scheduled for September 19 at 12PM IST. You may still be able to get it from one of the brick-and-mortar retailers listed below.

Očekivano :)
 
Zar to sve što ovaj telefon pruža ne može da se dobije sa custom rom na note 4x npr?
 
Da Ali custom je custom , plus ovde verovatno nema lutrije tianma VS boe a i izrada je sigurno duplo bolja nego na rn4.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Meni se zavrti u glavi od rasporeda ovih tastera dole, osim toga stvarno vrhunski deluje za ove pare.

Ni to mnogima ne bi smetalo, meni je deal breaker ako ne može da se podesi, a mora da može nekako.

Samo se nadam da se tasteri ne vide kad se ugasi svetlo, čini mi se da sam na jednom od klipova video da je tako. Čak mi je delovalo da se ne naziru uopšte bez svetla.

Previše sam navikao na Google raspored i on screen navigaciju.

Inače, za moje potrebe je ovo sasvim dovoljno.

Nervira me i "iPhone kopija" izgled, ali tu se ništa ne može.

I meni je entuzijazam za cimanje sa romovima drastično opao. Nekad sam sve to gutao vrlo lako, sad me nervira ako nije stabilno 100%, pogotovo kad tek uzmem telefon.
 
Poslednja izmena:
Uh, ne bih ja odbacivao tako lako custom romove, posebno oficijelne. Ja vidim više prednosti no mana.
 
jedno pitanje, na sony telefonima je moglo... da li kada se otkljuca bootloader na xiaomi -u moze i da se ponovo zakljuca kao kada je bio stock?
 
Dosta korisnika ovog A1 telefona ce flesnuti Miui 9 port sa Mi 5x, vec posle mesec dana... i vajs versa. Radoznalost je cudo. [emoji6]

Sent from my Redmi Note 4X
 
Zasto bi neko flesovao miui 9 ako vec kupuje telefon sa stock androidom ?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Zasto bi neko flesovao miui 9 ako vec kupuje telefon sa stock androidom ?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Iihhhh garantovano, poznavajuci Xiaomi korisnike to ti je neizbezno. Pa cak i novi korisnici Shaomi-ja, moraju da probaju Miui da vide o cemu se tu radi. Kazem, radoznalost, nostalgija i dosada (ovo na kraju vazi za entuzijaste jer jedan te isti sistem dosadi posle odredjenog vremena).

Sent from my Redmi Note 4X
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno