Šta je novo?

Xiaomi Mi A1

Rekoh Google servisi... Hangouts, Drive, Docs...

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
pitanje za vas kojima je stigla decembarska dopuna (update): da li ste prijavljeni na Beta Oreo program?

meni nikako da stigne dopuna a nisam prijavljen
 
Ja sam se prijavio za Beta testiranje(još čekam da mi odgovore),pa mi je ujutru stigao decembarski update!

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
^^ svi browseri imaju sinhronizaciju.
Ja koristim ffox i na laptopu i na telefonu i na desktopu, sve sinhronizovano.

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
Mislio sam ko koristi Chrome na kompu, ništa drugo osim Chrome-a na mobilnom ne vredi.
 
Ne stize svima decembarski u isto vreme, malo su poranili pa lagano pustaju...

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ide sistematski taj decembarski sigurno. Kod mene ga jos nema.

Na Nexusu pre neki dan dolete Oreo.
 
Bolje je auto (ili hdr off) na samsungu, forsiran hdr previše zamuti sliku a često i boje budu u autu
 
Slažem se. HDR+ na A1 zbog GCam, neko kaže "nije upaljen HDR na drugom telefonu, nije realno poređenje, upali HDR i na drugom" i iz tog razloga sam ostavio On HDR na S7, lično meni auto HDR bolja opcija za S7/S8. Inače, ne menja činjenicu za A1, može mnogo da se izvuče, sam sam dosta prijatno iznenađen. Naravno, brzina sliknja je nebo i zemlja, na Samsung je samo klik, na A1 dok obradi HDR+ traje par sek. (zavisi od podešavanja).
 
stigla decembarska dopuna sinoć/jutros
 
Ja sam flesnuo full rom preko Mi flash-a(root-ovan fon), sve proslo ok, jedino sto wifi nije radio sa stock boot.img.Ne vidi ni jednu mrezu. Onda sam mu flesnuo onaj preroot-ovan boot.img i sa njim radi wifi :D
 
Juce je ortak kupio i malo sam se igrao sa A1. Izuzetan osecaj u ruci, bas mi je lep, lepo lezi u ruci. Kvalitet izrade meni deluje jako fino. Jedva cekam da ga uzmem.
 
Jel ovo decembarski update malo "ubrzao" telefon...Nekako mi telefon deluje "zivlje"... ;D Mislim bio je i ranije brz , ali sada imam osecaj da jos fluidnije radi...

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
I meni se čini da je brži, ili zato što sam morao flešovati puni rom, jer mi je bootloopova zato što sam bio rootovan, čak nije moglo da prođe sa save user data, nego clean all
 
Jel postoji neka opcija da se napravi factory reset ali bez brisanja user foldera, znači muzike i sl.?

my A1 sent it
 
I meni se čini da je brži, ili zato što sam morao flešovati puni rom, jer mi je bootloopova zato što sam bio rootovan, čak nije moglo da prođe sa save user data, nego clean all
Koji si Mi flash koristio ? Jel zadnju betu ? Kako ti je bio root-ovan? Flesnuo si super su/magisk preko twrp i onaj preroot-ovan boot.img ?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Mislim da je prošli apdejt nešto zeznuo, imao sam i drain negdje a sad djeluje ok.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Koji si Mi flash koristio ? Jel zadnju betu ? Kako ti je bio root-ovan? Flesnuo si super su/magisk preko twrp i onaj preroot-ovan boot.img ?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Ne znam sad za verziju Mi flash, nisam pri kompu, mislim da nije beta. Rootovo sam, boot Twrp pa flash Magisk, nisam flashovao Twrp, kasnije probao restore stock boot image i unroot preko magisk i skinuo ota i nije prošlo... Imao sam instaliran exposed systemless preko magisk, i imao sam AdAway koji bi mogao biti urok butlupa mislim
 
Bice da je uzrok xposed...Koristim i ja adaway.Ja flesujem uvek full rom za update...nisam nasao nacin da hoce da prodje samo OTA.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Xposed je krs, uvek je pravio neka sr*nja.
 
Ma kakvi, ima ovde ljudi koji se kunu u njega...Ja sam odavno napisao da ga treba zaobilaziti...

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Framework na framework nikad ne može izaći na dobro.

To se vidi i kod ostalih proizvođača. Touchwiz framework na Google framework ili Sense framework na Google framework. Onda još na sve to se doda xposed framework + moduli koji su upitni, eto karambola.
 
Bukvalno djubre najgore..Prvi susret s ekspouzdom je bio brick jos u vreme kad su se svi kleli u njega, i cupanje iz fekalija.Na vreme sam batalio.[emoji3]
 
Ma kakvi, ima ovde ljudi koji se kunu u njega...Ja sam odavno napisao da ga treba zaobilaziti...

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Bukvalno djubre najgore..Prvi susret s ekspouzdom je bio brick jos u vreme kad su se svi kleli u njega, i cupanje iz fekalija.Na vreme sam batalio.[emoji3]
Netacno u potpunosti jer koristim xposed godinama... Moj utisak je da ne postoji tj. da nema xposed framework-a, android uzitak bi bio losiji tj. osakacen. Lose je pljuvati po necemu sto ne znate ili imate veoma kratko iskustvo sa doticnim xposed modulima. Pretpostavljam da ste vas dvojica (pardon, trojica i @Djilkosh_ns je tu) koristili neki los modul koji vam je zapao ili niste znali kako pravilno da instalirate sam xposed framework pa vam je zato pravio probleme. Hiljade ljudi koristi isti i svi su veoma zadovoljni (pratim teme), bila je prava pomama i ushicenje kada se xposed pojavio i za nougat, a uskoro ce i za oreo (jedva cekam pa da predjem i ja na 8.0/8.1 android). ;)

Sent from my Redmi Note 4x
 
Poslednja izmena:
Isprati samo malo Xiaomi teme ovde na forumu i sve ce ti se samo ukaz'ti koliko je telefona popilo boot-loop zbog tog djubreta... Jasno je da ga ljudi vole jer sami ne znaju da urade to, pa im lakse sve na gotovo...

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Isprati samo malo Xiaomi teme ovde na forumu i sve ce ti se samo ukaz'ti koliko je telefona popilo boot-loop zbog tog djubreta... Jasno je da ga ljudi vole jer sami ne znaju da urade to, pa im lakse sve na gotovo...

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Kad 90% ljudi ne znaju da procitaju uputstvo i postupak ili ga shvati na neki nacin pogresno... Takvi neka onda ostanu uskraceni za ovo blago od softvera i neka ga pljuju jer mozes misliti napravio im je bootloop (moz' misliti)... Ne mislim tu na tebe, naravno, da ne pomislis nesto :)

Sent from my Redmi Note 4x
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno