Šta je novo?

Xiaomi Mi A1

Aktiviran mi je gcam, nego ova konkretna verzija koja je powtavljena mi ne radi, za to pitam..

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Aktiviran je Gcam i meni ali ova app neće da se instalira. Možda je problem što nemam root.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Nemam ni ja root, nije prvo htelo i prijavio je da je ovo update vec instalirane verzije kad je počelo da se instalira, ali je na kraju prijavio da nije uspelo, onda sam uninstalirao gcam koju sam vec imao i ooet pokrenuo instal i uspelo je, ali opet dzabe je ne radi bas..

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Kao prvo, mislim da autofokus problem postoji i dalje na Stock ROM-u dok je na skoro svim Custom ROMovima autofokus problem resen, zato u prethodnom postu nisam mogao da tvrdim da ce i na Stocku da radi, nego napisao da NE BI TREBALO biti problema. Stock ROM nisam koristio od Pie nadogradnje pa ne znam tacnu situaciju.
Dalje, root je obavezan kako bi ste instalirali potreban Magisk modul.
Verzija koju sam okacio kod mene na Custom ROM-u radi bez greske i jedna je od najboljih verzija Gcama trenutno, sve funkcionise osim Slow Motiona. Cak mi bez problema radi i snimanje u 60fps (za ovo treba modul)
Takodje za one kojima se Gcam nece instalirati, obrisite Gcam koji je vec instaliran na telefonu zato sto postoji neki konflikt izmedju pojedinih Gcam aplikacija.
Modul mozete skinuti u ovoj Telegram grupi: https://web.telegram.org/#/im?p=@mia1cp ili preko sledecih linkova:
Oreo Modul: https://drive.google.com/file/d/1rBMLHRkO-FVhiWW73hqbaralLTmxemMZ/view?usp=sharing
Pie Modul: https://drive.google.com/file/d/1hJM-3Yixeypwq_NjR1nqpF7WFWVOpyCH/view?usp=sharing

Potrebna su podesavanja za prednju kameru, Gcam Settings > Front camera model > Nexus 6P. Ostalo podesavajte po vasim potrebama.
 
Poslednja izmena:
Ćao ljudi, je l ima neki detaljan post kako da instaliram gcam, pojma nemam oko toga ništa. Na 9 sam, poslednji update... Hvala puno! :)
 
Ljudii hitno, pomoc....

Izbrisao sam magisk aplikaciju, hocu da skinem root i sad mi pocetni MI ekran beli stoji i ne pokrece se telefon. Sta da radim????
 
Stigao novi pach,da javim [emoji3][emoji3][emoji3][emoji3]Screenshot_20190426-094450.jpeg

Послато са Mi A1 уз помоћ Тапатока
 
Sta rekosmo koja app je najbolja za blokiranje reklama, ne mogu se sjetiti da cete me ubiti...
Nerutovan tel nije custom rom
 
Ćaos ljudi, instalirao aprilsku zakrpu. Oko 260 MB, pitam se šta toliko ima.

Послато са Mi A1 уз помоћ Тапатока
 
Imaš na YouTube da vidiš koje su greške ispravljenje [emoji6][emoji6][emoji6]

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Kad pročitam šta je sve apdejtovano i zakrpljeno, pomislim kako li jadni ljudi koji nemaju Android One telefon uopšte i koriste svo je tel??? [emoji16]
Mora da su puni virusa, malwera...
Mi smo blaženi :)

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Standardne zakrpe ispod haube...kao da mora da se vidi sta je, optimizacija sistema.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Nekada ne može ni da se primeti da li je šta popravljeno ili nije,ali jedno jeste,nešto naprave drugo pokvare i tako ide iz mesec u mesec abdejtovi ili zakrpe.Da nije toga ne bi mogli da rade,da razvijaju dalje.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Kakva su iskustva sa neoficijelnim ROM za A1, sta ima najbolju podrsku?

Bitna je baterija, GCam i stabilnost telefona.
 
Pa posle god dana,svi telefoni gube dugotrajnost,posle god dana po dva puta mora da se puni tel,mali br.tel je razlika ali ne tako_Ovo ostalo zavisi zasta koristis telefon.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Al komplikovano vibriranje ne može da se reši, to mi je zaista ne verovatno da od PIE vibracija ne radi i to ne mogu da srede.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Al komplikovano vibriranje ne može da se reši, to mi je zaista ne verovatno da od PIE vibracija ne radi i to ne mogu da srede.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
E to jeste,ja sam negde čitao da se to sredi sa HARD RESET,e sada nisam siguran,ali vidim da je tako i kod mene,jer mi je non stop tel.na vibraciju.
E nekada radi dobra VIBRACIJA,a nekada samo malo i posle ne VIBRIRA.Evo meni na tastaturu ne radi Vibracija.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Kakva su iskustva sa neoficijelnim ROM za A1, sta ima najbolju podrsku?

Bitna je baterija, GCam i stabilnost telefona.

HavocOS ili Evolution X. Gcam radi bez problema (osim Slow Motion-a) autonomija baterije odlicna, podrska odlicna za oba ROMa, ostali su manje vise ok, podrska je losija ali su poprilicno svi ROMovi stabilni.
 
Zadnjih 2 meseca sam intezivirao upotrebu moba,
često sam napolju pa pričam više nego inače + šaljem/primam mejlove dooooosta,
imam utisak da se telefon zamorio, sporije radi nego pre i par puta mi je odbio da uradi neke stvari.
Dešava li se još nekome ili moj telefon odbija poslušnost?
 
Meni kad mi je memorija zauzeta 98 posto [emoji16]

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Da li je neko imao problema sa spontanim paljenjem ekrana dok je telefon zaključan? Dok stoji na stolu niko ga ne dira, ekran sam od sebe zasvetli kao kad stigne neko obaveštenje.
Stock ROM, nista nije dirano oko softvera. Mislio sam da je problem u power on dugmetu pa sam ga zamenio ali se opet isto desava.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Meni jedna igrica (Head Ball 2) konstantno pali ekran na otprilike svaki sat.

Sent from my Redmi 5 Plus
 
Poslednja izmena:
Da li je PC Centar i dalje jedini zvanicni serviser, adresa Višnjička 130, Beograd - Palilula?

Drugaru ispao telefon A1 i mora da menja ekran/display.
 
Jeste. Nek nosi tamo.
 
Zna neko da li mozda postoje neke folije za ovaj nas telefon? Posebno za zadnju stranu, kao sto su oni skinovi...
Ili ona fora kao kinezi sto pakuju telefone u foliju, greju fenom oko ivica itd, gde bi to imalo da se kupi i koliko para?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno