Šta je novo?

Xiaomi Mi A1

100 evra za 4/64?

EDIT: Sad sam gledao, svaki ispod 120-130 evra je oštećen ili servisiran.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
130e je nov 4/32, 145e ako gledas sa 12 meseci garancije, tako da 100e jeste realno za polovan telefon star preko godinu dana.
 
Čitava priča je krenula od 130 za 3 mjeseca star 4/64 s domaćom "garancijom". I dalje ne vidim da je to loša cijena.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Kada se očekuje sledeći security update?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
^ Meni ne zaključava notification bar, što mi jedino i treba, jer mi se tokom poziva otvore notifikacije i onda mi se tu menjaju podešavanja.
Probaj da katanče prebaciš u desni donji ćošak,
jer po difoltu stoji gore levo na mestu gde ga kačiš i otključava se :)
 
Probaj da katanče prebaciš u desni donji ćošak,
jer po difoltu stoji gore levo na mestu gde ga kačiš i otključava se :)

Nisam ni pokrenuo sa tim default podešavanjem, odmah sam promenio da bude dole. I to bez stavljanja na uvo, kad probaš da pritisneš nešto (recimo speaker dugme), ne reaguje, i koliko se sećam, zatamnjen je ekran iza tog lock dugmeta (overlay), ali notification bar mi nije zatamnjen i kad ga pritisnem, otvara se.
 
Poslednja izmena:
Ne radi mi led lampica za propuštene, a kad nakačim na punjač radi.
Škk?
 
Ja ako sam išta primetio sa zadnjim updateom, primetio sam da mi baterija leti značajno brže...

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
namerno nisam pisao neki osvrt na anroid 9 na ovom fonu, čekao sam ipak da prođu ova tri meseca, pa da sumiram neke utiske, što bi rekli u narodu - nisam hteo da trčim pred rudu.

- što se devetke tiče, običan marketinški trik od strane google-a. baterija apsolutno ne traje duže u odnosu na oreo, a recimo sa zadnjim februarskim patchom kod a1 traje dosad najkraće otkad je na devetki;

- fon apsolutno isto radi kao i na noguatu i oreo-u, ništa brže, ništa sporije, još jedan od googleovih marketinških trikova; imao sam rn4x i redmi 5 plus, ništa ovaj mi a1 sa čistim androidom ne radi brže.

- neshvatljivo ukinuta customizacija home screen-a;

šta budućnost donosi? google "revolucionarno" najavljuje kompletan night mode za android q, a ovamo ljudi već to imaju kod samsungovog one ui, a također i miui 11 će to imati.

jednostavno čisti android nema više toliki smisao kao što je imao pre nekoliko godina, u doba nexusa, čija dva fona sam posedova. tada su skinovi drugih prozvođača bili teški i spori, ali danas to više nije slučaj. tehnologija, odnosno optimizacija softvera je napredovala. čisti android više nikakva nije prednost, u mnogim slučajevima je i ograničenje, jer nema nekih korisnih stvari. sada je čisto za ljude koji vole minimalizam i dizajnerski pristup čistog androida. moja nokia n73 music edition iz 2007 ili 2008 godine imala opciju da ekran služi kao blic prednje kamere, a čisti android u 2019 godini to nema. funkcionalno, nikakve više prednosti nema.

što se mi a1 tiče, dok je još kod mene, nadam se da će idući security patchevi biti bolji. a iduće druženje zakazujem ponovo sa miui-em ili verovatno i one ui-em.
 
Poslednja izmena:
Tipično, kozmetika je najbitnija od svega. Stalno zaboravljamo i na to da od modela zavisi koje novosti se implementiraju, pola novosti iz Pie nemaju smisla na A1.


Sent from my iPad Pro using Tapatalk
 
Pa odavno nema nista epohalno ni da se promeni.Skoro sve isto jos od kitketa, samo optimizacija sistema pod haubom i bolje baratanje memorijom.Ostalo sve sminka. Manje vise sve fercera skoro pa odlicno danas. Misim, android je, imate na milione ikona, aplikacija za sve i svasta, launcera...stvarno je malo cudno da se u 2019. bilo ko cudi za opcije, izgled, home, sto nema nesto i da se pita kako nesto da promeni i ubaci.
Do 2012. sam i bio prinudjen da sredjujem, stalno nesto da menjam, te ovaj onaj rom, ne iz zelje neke nego iz nuzde da radi kako valja, od 2012. naovamo sve manje, sa svakim novim fonom, sada ne moram apsolutno nista, ne gubim vise vreme na takve beskorisne stvari.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Па добро, то стоји да треба да се иде ка неким корисним стварима, да се додају итд.. Ја сам пре овог имао p8 lite 2015 и мислио сам да ће бити боље са чистим андроидом да бих касније укапирао да ми је више корисних ствари било на emui скину...
Видео сам да неки custom rom-оvi имају неке додатне корисне ствари имплементиране па сад не знам који је најстабилнији и да ради нормално? интересују ме мишљења

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
I ja sam se sa RN5 vratio na A1, brže i bolje radi Miui od vanile.
U ovom slucaju je vise pitanje hardvera, SD 636 je drasticno bolji chipset od SD 625, a i verovatno je i interna memorija osetno sporija na A1.

Evo rezultata sa RN5 u AndroBench aplikaciji:
Screenshot_2019-03-24-12-11-00-933_com.andromeda.androbench2.png
 
Memorija na A1 je ok, vec se to pominjalo odavno.
8d18bc4294801068a1d52cdb9a95e18a.jpg


Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
ovi izgleda totalno zaboravili na martovski patch, umesto sad već da pripremaju aprilski...
 
To se dešava ponekad, ako nije bilo većih propusta da se patchuje onda sakupe najedno. Nije mjesečni ciklus obavezan.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Zamisli nema martovskog, sramota, propustili smo toliko novih i bitnih stvari sa njime, trebalo bi telefon odma na doboš da ide..

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Stigao martovski
917e04c6ab344591f82a0fb697b1e1fa.jpg


Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Da i meni je stigao i odradio [emoji16] Ko ja, su unutrašnja, poboljšanja još uvek nežnam

Послато са Mi A1 уз помоћ Тапатока
 
Samo da oce gcam srediti

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Zašto bi? To je 3rd party aplikacija koja čak nije ni predviđena da se koristi na ovom telefonu tako da Xiaomi tu i neće ništa sređivati. Ako se pojavi neki developer koji zna to da reši biće rešeno i nikako drugačije. [emoji846]

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk
 
Zašto bi? To je 3rd party aplikacija koja čak nije ni predviđena da se koristi na ovom telefonu tako da Xiaomi tu i neće ništa sređivati. Ako se pojavi neki developer koji zna to da reši biće rešeno i nikako drugačije. [emoji846]

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk
Nazalost, tako je.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
U kom smislu da srede GCam?
 
Abdejt nema, veze sa Gcam, abdejt ima sa sowtvero.

Послато са Mi A1 уз помоћ Тапатока
 
Ljudi, koji je trenutno najbolji custom ROM za A1 a da možebitno radi gcam?
 
Phone app / settings / calling accounts / kod mene MTS / call settings / call forwarding

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno