Šta je novo?

Xiaomi Mi A1

A1 ride again! One&Only.
RN5 neću isprobavati zasigurno a kod Mix-a 2, osim lepote, ništa drugo mi se nije svidelo... Jak ali "tanak" zvuk glasa u zvučniku, na Nougatu loša kamera, slabo se čuje zvono na max i tako te sitnice...
Kada već dajem 400€ te, osnovne, stvari ne smeju da manjkaju (po meni).

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Puni se preko Aukey QC 3.0. Koliko ja vidim nema QC.
f2c18cca8b4b74815670aa8247ac059b.jpg


Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Nema QC 3.0... max do 2000 mah (tacnije ~1900) moze da povuce... ima QC 2.0 .


Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
A1 ride again! One&Only.
RN5 neću isprobavati zasigurno a kod Mix-a 2, osim lepote, ništa drugo mi se nije svidelo... Jak ali "tanak" zvuk glasa u zvučniku, na Nougatu loša kamera, slabo se čuje zvono na max i tako te sitnice...
Kada već dajem 400€ te, osnovne, stvari ne smeju da manjkaju (po meni).

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Prika,trebao si malo duze koristiti Mixa,veruj mi da tu ima mnogo vise od same lepote ;)

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Nema QC 3.0... max do 2000 mah (tacnije ~1900) moze da povuce... ima QC 2.0 .


Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
Nešto malo brže od originalnog QC 3.0 I kabl USB 3.1 max 3A Ali nema ni poruke a ubrzanje je malo u odnosu na originalni.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
SD625 podrzava QC 3.0 ali je sotverski ugasen, tako da mozete pokusavati sa stock rom-om sta hocete...necete dobiti brze punjenje od tih 2A.
Jedino neki custom kernel moze pomoci.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
A1 ride again! One&Only.
RN5 neću isprobavati zasigurno a kod Mix-a 2, osim lepote, ništa drugo mi se nije svidelo... Jak ali "tanak" zvuk glasa u zvučniku, na Nougatu loša kamera, slabo se čuje zvono na max i tako te sitnice...
Kada već dajem 400€ te, osnovne, stvari ne smeju da manjkaju (po meni).

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Može li u Mix 2 temi malo više korisničkog iskustva i poređenja sa A1? Taman sam se rešio da uzmem fon, ne bih se vraćao na A1 zbog ekrana, išao bih na bolji, ali me zanimaju i ostale stvari, naručito zvuk.
 
Napisaću ja u Mix 2 temi poređenje A 1 i njega(pošto oba uporedo koristim).

Ovde ću samo reći, da ja kao 30% na jedno i 10% gluv na drugo uvo, ringtone prilikom poziva ili poruke itekako dobro čujem.




Послато са Mi MIX 2
 
Ништа обрађивано...
b942bf7c10b731f948a8c7337f316649.jpg
aeadc54be647d746d776099215ea9cf7.jpg
fca011276e8618c0f9f6cfec7dd51a8e.jpg


Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Napisaću ja u Mix 2 temi poređenje A 1 i njega(pošto oba uporedo koristim).

Ovde ću samo reći, da ja kao 30% na jedno i 10% gluv na drugo uvo, ringtone prilikom poziva ili poruke itekako dobro čujem.




Послато са Mi MIX 2
Možeš pisati šta god, samo treba biti objektivan.
Što se zvuka tiče (kakve god vrste) Mix 2 "ne može vodu da donese" ovom A1.
Tako je kako je i . Žao mi je zarad toga.
Treba sagledati bolje strane mixa 2... Lepota, swype funkcija, brzina... Malo li je za 400€?
;)

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ljudi šta je sa 64gb red verzijom? Nigde ne vidim da se prodaje samo 32gb. Svi su dual sim , a drugi slot se deli sa sd karticom, jel tako? I još jedno pitanje da li su oba sim mesta 2g/3g/4g ili jedan podržava sve, a drugi samo 2g? Izvinjavam se ako su već bila pitanje , ali ih u poslednje vreme koje pratim temu nisam video.

Gesendet von meinem HUAWEI VNS-L21 mit Tapatalk
 
***** Stavljajte ScreenShotove i Fotke pod "spoiler" i rešena stvar. Tako će svima biti lakše i preglednije. *****



JAVNO IZVINJENJE! svima zbog netačnog podatka koji sam izneo za Quick Charging.
Nema više QC-a. Sada se fon puni normalno na ovom mom QC-u :( a nisam ni obratio pažnju.
Kada sam kupio prvi A1, na njemu je bio November ili December 2017 apdejt (Nougat) i siguran sam da je na StandBuy ekranu pisalo Quick Charging i da je sve to radilo. Nakon nekog apdejta poruka se izgubila a samim time i, verovatno, QC...
Sada sam proverio kao što sam i obećao i toga više nemaaa.

Još 1nom IZVINJEJE!

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Да, ово је ГЦам.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Kidence ti si car ali zar Q.C. ne diže napon a ne amperažu ?

Evo moj Redmi 5 Plus na LOS - u.
684dd966a8733f828f721d6afdf65cb3.jpg


Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Ne sme da diže napon. Ako diže napon onda će interni regulator (ako postoji) da bude previše opterećen i smanjiće mu se vek trajanja. Ako nema rega onda za neke delove dolazi do kraja karijere. Može se govoriti samo o jačoj struji koju potrošač može da primi, te istu izvor da bude sposoban da pruži.
 
CHYI protection glas for xiaomi Mi A1(mi5x ) tempered glass 5D protection 9h HD explosion-proof screen protector for xiaomi 5X
http://s.aliexpress.com/fiu2ueIb?fromSns=Copy to Clipboard

Leglo staklo samo tako, sve preporuke. Full frame 5D, I'ma odličan oleophobic premaz.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ne sme da diže napon. Ako diže napon onda će interni regulator (ako postoji) da bude previše opterećen i smanjiće mu se vek trajanja. Ako nema rega onda za neke delove dolazi do kraja karijere. Može se govoriti samo o jačoj struji koju potrošač može da primi, te istu izvor da bude sposoban da pruži.

Upravo suprotno. Dize se napon. Pise na punjacu. :)

Voltage Current Max Power
Quick Charge 1.0 5V 2A 10W
Quick Charge 2.0 5V/9V/12V 1.67A/2A 18W
Quick Charge 3.0 3.6V – 20V 2.5A/4.6A 18W
Quick Charge 4.0 N/A N/A N/A
Quick Charge 4.0+ 5V/9V (USB-PD), 3.6V – 20V 3A (USB-PD), 2.5A/4.6A 27W (USB-PD)
 
Kidence ti si car ali zar Q.C. ne diže napon a ne amperažu ?

Evo moj Redmi 5 Plus na LOS - u.
684dd966a8733f828f721d6afdf65cb3.jpg


Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
Nemojte da vas ta "charging rapidly" notifikacija buni. Ako koristis punjac koji je dosao uz telefon onda ti puni na standardnih 5v 2a.

Ako imas neki aftermarket qc 2.0 punjac ti bi na redmi 5 plus video razliku. Telefon ima fast charging sto nije isto kao qc od qualcomma. Kazem qc 2.0 jer on radi na 5-12v a fast charging radi na 5-9v.
 
I ja naručio to 5d staklo

Послато са Mi A1 уз помоћ Тапатока
 
Ja dobih novo ažuriranje
e1dde8831a37de6d27b4f84ebf79cbd6.jpg


Послато са Mi A1 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno