Šta je novo?

Xiaomi Mi A1

Evo na RN4 sa Magisk 16.0, a na proslom romu sam imao uncertified... Uopste ne znam zbog cega je to tako.
8d3e5f1ed67ef7b5da58727362c26ac1.jpg
8e41999c152429a431820b03732d1e1c.jpg
5bd9957df0b85d114a9c3e6d445ac36f.jpg


Sent from my Redmi Note 4x
 
Meni je LOS15.1 sa magiskom 16.0 certified.Na svakom romu mi je tako.

Sent from my Mi A1
 
LOS sa Magisk-om nema taj problem. Obriši data od Play Store aplikacije i pogledaj opet.
 
OK, par dana nakon prethodnog posta ipak zeni kupih A1... dok razmisljam da li da se igram sa RRom i LineageOS, jedno pitanje u vezi gcama bez roota - pretpostavljam da se prica o proceduri sa URLa ispod?

https://www.xda-developers.com/enable-google-camera-hdr-eis-xiaomi-mi-a1-without-root/
https://forum.xda-developers.com/mi-a1/how-to/tool-google-camera-root-magisk-enable-t3747585

Ja gledao ovaj klip, verujem da je to i objasnjeno na forumu.

https://m.youtube.com/watch?t=221s&v=S62vzQ3NuqU
 
Zar ne beše da je na stock telefonu (i stock OS) dovoljno samo otključati bootloader i da već na Play Strore stoji "uncertified" ?
 
I ja sam ispratio taj video,i nije htela da radi gcam sa 1.4.3 driverima,instalirao sam 1.3 i sad sljaka odlicno, samo nece da snima slow motion,izbaci kamera...

Послато са Mi A1 уз помоћ Тапатока
 
Na kom ste operativnom sistemu pokusavali? Video sam da zahtevaju win10, da na nizim hoce da zeza instalacija?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Мени на win7 није хтело да инсталира Гцам. Почне онај део што иде на компјутеру, ал део инсталације кад треба повезати телефон не функционише...

Послато са Mi A1 уз помоћ Тапатока
 
Na kom ste operativnom sistemu pokusavali? Video sam da zahtevaju win10, da na nizim hoce da zeza instalacija?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Win 7 Ultimate 64bit

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Windows 7 64bit,ali kazem. Sve sam odradio i kad udjem u gcam,on izbaci. Sve dok nisam instalirao one druge drivere 1.3 mislim...sad radi super

Послато са Mi A1 уз помоћ Тапатока
 
Gcam video 1080p, 8.5min zauzima ~850MB i to na ~20fps.

Moze li ovaj fps vise?
 
Poslednja izmena:
Gcam video 1080p, 8.5min zauzima ~850MB i to na ~20fps.

Moze li ovaj fps vise?

Tesko, bar sve sto sam ja pokusao nema stabilnih 30fps-a. Cudi me da na R5+ ima 30fps a isti senzor, valjalo bi kada bi to sredili na 8.1, ili bar neko unofficial resenje. Zanemarivsi kvalitet slike/snimka ( koji je ok sa obzirom na cenu) ovo je po mom misljenu jedina mana ovog tel-a...
 
Za drugare kojima je zaboo telefon na Chrome, i meni se to desilo posle oko 100 dana bez restarta na MIUI, hteo sam da ukucam nesto u pretrazi i zaboo je, dakle 100% je do Chrome

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Ја сам прешао на оперу и на десктопу и на телефону...као и све друге апликације и хром је постао тежак и натрпан свим и свачим...Имао сам случај да ми на три таба једе 12 ГБ меморије...што је за сваку похвалу^_^

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Zavisi od tabova, *mjau**mjau**mjau*.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Zavisi od tabova, *mjau**mjau**mjau*.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Зависи од тога да је кром постао ђубре, кед са 3 Гб растера и фајлом од 600 мб једе 3 гига рама, а хром са два таба фејзбука и једним јутубом једе 12...али ти није тема за овде, само да се зна да има и лакших и бољих...

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ajoj, sad mjaučemo na skraćenice. Prelijepo.

A Chrome ram potrošnja jeste za drugu temu. Dovoljno je reći da je dosta u tome kako ga koristimo i kakve su desktop aplikacije koje danas važe za "sajtove".

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ja sam chrome izbacio sa telefona,koristim samsung beta browser i nema nikakvih problema.

Sent from my Mi A1
 
I taj Samsung browser je ispod haube chrome :D

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Uporedjivao neko GCam 1080vs720 na monitor, vredi li cemu 720p?
 
Puca li jos nekom Benchmark aplikacija? Bukvalno force close kad god udjem da procitam neki clanak...
 
Stavljao neko twrp na martovski ?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
I taj Samsung browser je ispod haube chrome :D

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
Citam i ne verujem, sta se pise za Chrome, koji mi ne baguje ni na plexus 4orci sa 17 tabova. [emoji16]
Izgleda dzaba i 'cisti' android, ako nije na plexusu, aaaa Danilo ?! [emoji12][emoji847][emoji16]

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk
 
Meni se desavalo da u Chrome-u imam po 80-100 otvorenih tabova i to na SD801 uredjaju sa 3Gb rama (npr. kada mi je crklo napajanje danima sam topio bateriju na taj nacin), nikakvih problema nije bilo osim minimalnog usporenja pri koriscenju. Ali to je neka starija verzija pretrazivaca, moguce da su novije osakatili sa losijim ram menadzmentom, stucanjima itd. Na kompu mi u poslednje vreme dosta bolje radi Waterfox nego Chrome.
 
Opera sljaka ko leptir.

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
CM browser se meni pokazao kao najbrzi i najpregledniji.
 
Nazad
Vrh Dno