Šta je novo?

Xiaomi Mi A1

treba mi telefon na kome cu da testiram android aplikacije
preporucili su mi ovaj u nekom cenovnom rangu od 200e

da li mislite da ima sanse da dobije bar jos jedan update posle osmice?

ovo ostalo mi i nije preterano bitno, ne uzimam ga da ga nosim svaki dan
Naravno da ce dobiti, nije to miui koji dolazi tek posle godinu dana update za neki model ....

Kao npr sada , tek sada izbacuju telefone sa 7..1.1 a isti taj update dolazi i na neke podrzane model, eto posle vise od godinu dana.
 
Poslednja izmena:
Ne mora da znaci da ce dobiti posle osmice ista, zapravo ja nesto i ne verujem

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
 
Dobice, ali 8.1.1 ili 8.1.2 :)
Kazu podrska dve godine, ako za to vreme izadje A9, dobice sigurno...

Sent from my Redmi Note 4X
 
treba mi telefon na kome cu da testiram android aplikacije

Uzimam ga, između ostalog, iz istog razloga. Po meni je ovo najsigurnija i najjeftinija dev phone varijanta trenutno. Uzmi u obzir samo da ako planiraš da testiraš bilo šta sa NFC-om, neće ti raditi posao, jer ga nema i minoran problem, nećeš moći da testiraš navbar styling jer ga, opet, nema.

Na premijeri su iz Googlea rekli da dobija sigurno Android P. Inače, za razliku od Pixela, telefoni iz Android one programa su izgleda podržani 18 meseci, a ne dve godine?
 
Poslednja izmena:
Svi su podrzani 18 meseci jos od prvog neksusa, taman taj zadnji update pokrije tih 6 meseci sto "fali".A neke zakrpe su stizale i posle 2 godine.


Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
 
ali zasto je to bitno.... ja se polomih da zabranim telefonu da se updateuje na 7....
 
Pričam o oficijelnoj brojci koju Google navodi, a to je do sad bilo 2+1 godina. Što je G potvrdio i za trenutne Pixele.

Dok je na prezentaciji A1 eksplicitno rečeno da je rok podrške 18 meseci.
In terms of software, Xiaomi's Mi A1 runs pure Android 7.1.2 Nougat which is the most recent Nougat version available for non-Google-branded Android smartphones. Considering that this is an Android One device, Google can be expected to support it with software updates for at least 18 months which means that Android 8.0 Oreo is as good as confirmed. At the launch, a Google representative also revealed that Mi A1 will receive Android P update, when it's available.
18 meseci se ranije pominjalo samo u vezi sa onim programom koji je Google pokušao da progura kod velikih proizvođača.

Tako da je vrlo verovatno da će P biti poslednji veliki apdejt za A1.
 
neka, to mi je skroz dovoljno... nek svake dve godine kupujem neki uredjaj ovog tipa za dev, pa je dobro...
 
Po android standardima period je ok, nego mi čudno što su "zakinuli" 6 meseci. Bio sam ubeđen da je i za android one dve godine.
 
Poslednja izmena:
Piše "at least"...

https://support.google.com/nexus/answer/4457705?hl=en

Pixel phones get Android version updates for at least 2 years from when the device first became available on the Google Store. After 2 years, we can't guarantee more updates.
Nexus devices get Android version updates for at least 2 years from when the device first became available on the Google Store. After 2 years, we can't guarantee more updates.
All partners have committed to giving software updates for at least 18 months after the phone's launch. All Android One phones will get at least one major software update and several smaller security updates.
 
Pa to je i poenta. Stoji at least ispred perioda za svaki device. Pričamo o tome da je android one programu zakinuto 6 meseci u odnosu na Nexus i Pixel program.
 
Isto kao i GPE program. 18 meseci podrške, security update svakog meseca, nove verzije androida kasne oko mesec dana.

Ako bude kao na GPE, Xiaomi će raditi softver verovatno.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ako bude kao na GPE, Xiaomi će raditi softver verovatno.

Ako sam dobro shvatio sistem, apdejte OS-a radi sam G, a Xiaomi je odgovoran za rollout i ima diskreciono pravo da ga odloži koliko hoće.

Da se vratim samo na ovu konfuziju oko perioda podrške, ja sam se iznenadio zato što na Xiaomievom sajtu stoji velikim slovima minimum 2 godine podrške i to sam prvo video, dok sam posle video da je na prezentaciji A1 rečeno 18 meseci, što se i poklapa sa googleovim pravilima za android one. Lažu Kinezi :D

Stay fresh over time

Mi A1 ships with Android Nougat, and will receive 2 years minimum of OS upgrades. And since Android One users are among the first to get new OS upgrades when they’re released, you’ll have access to the latest features and innovations even sooner.

edit: Haha, isto piše i na android one sajtu. Koja šizofrenija...
 
Poslednja izmena:
Ma i za neksus mi u knjizici pise 18 meseci.

Sent from my m2 note using Tapatalk
 
Kada se RN4X izflešuje sa najnovijim RR-om dođe mu na isto kao A1 (sem dual kamnere) i, naravno, sa mnogo Goodies-a :d
 
Poslednja izmena:
Ako sam dobro shvatio sistem, apdejte OS-a radi sam G, a Xiaomi je odgovoran za rollout i ima diskreciono pravo da ga odloži koliko hoće.

Odgovoran je i za kernel? Oni još uvek nisu izbacili kernel source.
 
da li vas zanima nesto posebno u vezi ovog telefona?
ako bude kod svercera dosao sutra, prekosutra uzimam ga , pa mogu da podelim utiske
 
Ono najvaznije, jel podrzava lte20 ili su to verzije za indijsko trziste koje su narucivali u onom prvom talasu.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
 
LTE20 podrska (konkretno za Vip), kakva je kamera, dizajn i autonomija.
 
ako je stigao kod vladimira, uzimam danas
rekao je da ce me zvati kad mu stigne
 
Jel uzeo neko telefon?

Sent from my Le X820 using Tapatalk
 
meni vladimir jos nista nije javio, cim javi uzimam
rekao je da mu stize nesto danas popodne, a kad je to, ne znam

edit: stiglo mu je samo par komada, tako da danas nije bilo za mene, valjda ce biti do kraja nedelje, ako nista potrazicu od ovih iz ns
 
Poslednja izmena:
ja kao veliki fan xiaomi-ja ocekujem puno :) nadam se da cete biti zadovoljni!
 
nikada nisam bio neki ljubitelj xiaomija, ovo me je zaintrigiralo posto je stock android, a bas to mi treba za dev

tako da se i ja nadam da cu biti zadovoljan
 
meni stigao danas :) jošu uvek ga nisam isprobao jer nemam nano sim

global, crni, za EU, koliko vidim


u vezi cene, ne znam zašto se očekuje cena do €200 kad je na GSM Areni očekivana cena €220
 
Poslednja izmena:
Brzo nabavljaj to i javljaj utiske. :D

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno