Šta je novo?

Xiaomi Mi A1

Ne dobija se. Jedino poveri ako uzmes online sa ww sajta,da li dobijas bonus 1gb.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jel se nekom od vas desio burnin na ekranu?
Ja sam jako cesto na OneSpace sajtu posto tu radim neke taskove i primetio sam da mi se u situacijama kada povucem sa notification bara onaj meni i ostalim gde je kao jos jedan delimicno transparentan layer preko ekrana, jasno ocrtava interfejs tog sajta. Ne vidi se u drugim slucajevima. Sada ne znam da li je to burnin ili sta je.
 
To se zove image retention.

Čudo koliko već postoji ovaj telefon, niko se nije žalio, ti si prvi.
 
Jel postoji neki nacin da se to sredi?

Vidim sad dosta tema po internetu o ovom mom problemu.
 
Poslednja izmena:
Vidim da na kutiji nemam onu nalepnicu koja moze da se grebe za onaj 20 digit security code, pa rekoj da probam da verifikujem preko aplikacije, kad izbaci ovo:
Screen Shot 2018-09-16 at 1.01.11 PM.png

Da li to znaci da mi je telefon fus?
Kada proverim imei na sajtu, ispadne da je dobar, ali pojma nemam sad, cudno mi mnoo sto nema one nalepnice i sto mi se desio ovaj problem sa ekranom.
 
Ni meni nije radila ta verifikacija. Video sam negde u vezi toga šta i kako, ali sam zaboravio gde je to. Možda 4pda. Uglavnom ne brini ništa ako je imei dobar.

Ja nisam imao image retention, pa mi nije verifikacija radila.
 
Каква случајност, баш сам хтео да напишем да сам видео шаоми телефон рн4х који је јако чудан као јесте то то али није то то, има кутију, хардвер је добар унутра, дисплеј мало мутњикав, Самсунг рам....све је како треба али као да није рн4х (ја сам имао тај телефон знам га) делује некако јадно бре. Купљен на Алију и не пролази верификацију, а када се унесе имеи на неки други сајт избаци генерик андроид дивајс, тај телефон ми је донет да га проверим зашто истроши батерију за дан иако се не узима у руке....
Бтв... Иванови телефони пролазе ове провере...
066095aeed04bb235068839f2ca37f42.jpg


Купујмо домаће!
 
Nestao mi je image retention. Izgleda da kada ne refresjujem besomucno taj sajt neko vreme u potrazi za taskovima i telefon pustim da odmori, image retention nestane i ne pojavljuje se vise prilikom normalnog koriscenja.

Inace, sve mi lepo proveri za imei i kaze koji je telefon i da je sve u redu na xiaomi sajtu za verifikaciju, al eto taj app neki na telefonu nece. Mozda, jer a1 ima stock android, pa nema tu mi verification aplikaciju, nego sam skidao apk.
 
Poslednja izmena:
Ako imate problem sa image retention probajte sFilter aplikaciju... Podesite brightness na 5%, opacity na 5%, pozadinu stavite black...kod mene i drugih na lg v20 telefonu je potpuno smanjio ir, ako radi na njemu radiće verovatno i ovde...
 
Preko koje aplikacije to proveravate tj verigikujete?

Aha tek sada vidim glupi tapatalk gura reklamu ovu sav se pogubim

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Jel koristi neko snimanje razgovora na A1, a da dobro radi, i koja je app u pitanju ako moze da podeli, par sam probao ali mi to deluje nekako bas tiho..

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ja koristim Cube ACR free verziju radi savršeno

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ima li vesti sa fronta radio aplikacije? Je l' ima neki program kojim može da se sluša FM radio?
 
Predpostavka unlock bootloadera,Magisck I instalacija nekog radija. Posle unroot i kocke.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Zna li ko kako se uključuje automatski "airlplane mode" - Avio režim na Mi A1?
Pitam iz razloga što sam jedne noći to ručno uključio, uz prethodno aktiviranu Greenify aplikaciju, kojom sam poslao skoro sve aplikacije u hibernaciju i baterija nije izgubila ni 1% od svoje 100% napunjenosti za čitavih deset sati mirovanja, što očigledno pokazuje da se time može mnogo energije (struje) sačuvati na ovaj način.
 
telefon odlican za cenu koju sam ga platio. medjutim posle 4,5 meseci koriscenja ima nekoliko mana koje mi smetaju:

1. ukljucim youtube slusam muziku, stavim telefon u dzep, desava mi se da se same menjaju pesme i premotavaju. Ekran je upaljen dok radi youtube, ali ne bi smelo da se desava to. Ispada da ja nogom (dok mi je telefon udzepu) promenim pesmu kako hodam...

2. prednja kamera je stvarno dno cak i za ovaj cenovni rang, ali ne smeta meni licno toliko..

3. ovo pocelo da mi se desava pre 7 dana, ne znam da li moze da se promeni... dakle, ne cuje mi se zvuk kada mi stigne bilo koja notifikacija osim poziva... Dakle poruka na viberu, whatsappu, messengeru, samo imam vibraciju, a zvuk od notifikacije nigde... Zvuk mi pojacan do kraja, nije mi ukljuceno do not disturb pa cak ni battery saver... Ovo me bas nervira, da li neko zna mozda kako moze da se popravi ovo?
 
Pa pod 2 ne pije vodu . Kamera prednja je sasvim ok. Ja je skoro i ne koristim ali što sam je koristio ljudi kažu da je neverovatno da u tom cenovnom rangu tako slika. Doduše Gcam flešovan

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Odmah ću ti reći da ti je razlog pod br.1 mnogo glup jer to nije do telefona nego do tebe. Zašto ne slušaš mp3 kao sav normalan svet, ili koristiš Deezer ili bilo koji drugi muzički servis? Na kraju krajeva možeš da instaliras YouTube Vanced Edition (modovani YouTube ako nisi čuo) koji može da radi i sa ugašenim ekranom.

Sent from my Xiaomi Redmi Note 5
 
telefon odlican za cenu koju sam ga platio. medjutim posle 4,5 meseci koriscenja ima nekoliko mana koje mi smetaju:

1. ukljucim youtube slusam muziku, stavim telefon u dzep, desava mi se da se same menjaju pesme i premotavaju. Ekran je upaljen dok radi youtube, ali ne bi smelo da se desava to. Ispada da ja nogom (dok mi je telefon udzepu) promenim pesmu kako hodam...

A kako si mislio da ti ekran stoji upaljen i da je okrenut ka telu i da ne reaguje na dodir koze preko tanke tkanine?
 
3. ovo pocelo da mi se desava pre 7 dana, ne znam da li moze da se promeni... dakle, ne cuje mi se zvuk kada mi stigne bilo koja notifikacija osim poziva... Dakle poruka na viberu, whatsappu, messengeru, samo imam vibraciju, a zvuk od notifikacije nigde... Zvuk mi pojacan do kraja, nije mi ukljuceno do not disturb pa cak ni battery saver... Ovo me bas nervira, da li neko zna mozda kako moze da se popravi ovo?

isti problem imam.I isto u poslednjih nedelju dana. (pitah i ovde za to niko mi nije odgovorio)
 
Xioami Mi A1 je fenomenalan za te pare. Na njemu mi je preko 200 aplikacija, i to to dosta zahtevnih instalirano, a on i dalje radi kao prvog dana, bez ikakvog zajtajkivanja ili eventualnog resetovanja.
Baterija sasvim zadovoljavajuća, imajući u vidu da sam, kao tehnički veoma potkovan, i veoma zahtevan korisnik.
Kupljen nov 28. juna ove godine.
 
Jel se desava nekome da mu ne stizu poruke na whatsappu kada ne telefon zakljucan i nakacen na wifi? Na 4g stize sve normalno. A na wifi se pojave tek kada otključam telefon.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno