Šta je novo?

Xiaomi Mi A1

Ne verujem, boot.img je patchovan...Upao bi u bootloop pretpostavljam.Jedino ako moze flashfire da pomogne... Odmah po ukljucivanju telefona na pocetku izbacuje upozorenje...

Moja procena je da mu flesnem orginalni boot.img pre OTA update-a i da ce proci.


Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Naručio iz Emirata. Stići će mi 30. oktobra, pa da vidim da li RN3 Pro da ide na doboš. :D
 
Samo da javim, i kod mene je telefon vec 2 dana, igram se sa njim, degustiram ga lagano.
Kvalitet izrade TOP.
Ekran za 2017 godinu, skroz dobar, znam da je samoled bolji ali negde mora da se ustedi.
Jacina zvuka preko zvucnika za razgovor i za muziku vrlo dobar, kvalitet prolazna ocena (nema distorzija ni na najjacem pojacanju).
Zvuk preko sluski - po ocenama jutjubera ocekivao sam hifi zvuk. Ono, generican sound sa dobrim pojacalom. Fali basa i visoki su suvise metalik, ostri a bez jasne definicije. Za neke genericke china bubice bice ok, i vise nego ok.
Sistem radi odlicno. nema lagova, odlicno kesira apps, sve zadrzava u ramu. Jedini lagovi su kod surfa, zumiranje naglo i skrolovanje gore dole na nekim namunjenim sajtovima zna da zasecka prilicno.
Baterija odlicna, bara bara sa mojim iPhone SE, bar za sada, videcemo za dalje.
 
Poslednja izmena:
Zagrejah se i ja za ovaj telefon.Vidim da moze da se nađe za 235eur na Kupujem prodajem(Android one).
Tako da ako ga uzmem javljam utiske.


Послато са Samsung J5 2017 уз помоћ Тапатока
 
Opusteno ceo dan uz sve sinhronizacije i zderace resursa. Bez igrica ali uz dosta surfa i 4g non stop.
 
Prosek za ovaj telefon je 5-7h SOT-a na nekih 15h usage u zavisnosti od osvetljenja i koriscenja wifi/4g.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Jel 3g manje trosi bateriju od 4g ili isto?

Sent from my S6 Edge
 
Moj neki licni utisak vise...

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Tvoj lični utisak te ne vara ;)
4G ima veću prodornu moć na manjim talasnim dužinama pa se fon manje muči u saradnji sa prirodom (4G).
Viva La LTE
 
Probao sam Spirit2 FM app(trazi root), moze da se instalira, pokrene...radi kratko i restartuje se telefon... Videcu kada nadjem malo vise vremena da se poigram sa tim, ali za sada ne radi kako treba.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Tvoj lični utisak te ne vara ;)
4G ima veću prodornu moć na manjim talasnim dužinama pa se fon manje muči u saradnji sa prirodom (4G).
Viva La LTE
Obratno. Manja talasna duzina signala (veca frekvencija) se lakse apsorbuje (vece slabljenje), ali zato ima veci frekventni opseg (bandwidth) i moze vise informacija da prenese.

Zato 800MHz pruza veci domet (obicno po 'selima'), a 1800 MHz obicno ide oko gradskih podrucja gdje ima vise korisnika.

Postoje i MIMO sistemi kao i na routerima sa vise antena.

Uzmes za primjer kucni wireless 2.4Ghz i 5Ghz i sve je jasno kao dan, od principa, dometa, brzine itd.

I da, to da 4G trosi manje bateriju je suplja prica, kedino ako nisu ispravili onaj msim hsic wakelock.[emoji23]

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
A mooOoožeeeEee i takoOo ;)
 
Pixel killer :D

 
stiglo mi je juce staklo za ekran sa aliexpressa
u pitanju je ono staklo sto izgleda potpuno isto kao prednji deo, ima i proreze za dugmice, znaci nije samo providno
legne dosta dobro na telefon, ne ostaju nikakvi mehurovi
malo promeni nijansu ekrana kada je ugasen, ali se nista to ne vidi ovako dok radi
za dolar i po, odlicno staklo
 
Ja porucio danas Nillkin ledja, sad samo da vidim koliko ce da putuju iz NR Kine ...
 
Eto i mene u sekti.[emoji3]
Nexus 7 dobio svog unuka.
 
Svaka cast. Sve si lepo (bolje) rekao. Nemam nista da dodam. [emoji4]
 
Definitivno ima lte20. :D
Kamera je sasvim ok za jedan telefon.."bokeh" u onom portrait modu mi se i ne dopada nesto preterano(cemeran je na svim tim "dual kamerama" i vidi se da je to ipak sofrversko peglanje najvise), ipak ni blizu dslr-a, ali za snep fotkice ce biti vise nego ok.
Mnogo fluidnije radi od meizua, sve brze pokrece.
Irda je odlican(doduse na svakom xiaomiju radi ok, tako da nije cudo da i ovde sljaka,tv i dve klime je nasao odmah.)

Ekran i osvetljenje sasvim ok.

Reprodukcija zvuka kroz ath m40x ok, mada nista spektakularno, al bice ok bekap u slucajevima kad rikne baterija na plejeru.

Kombo sa Nova launcherom mi je mnogo lepsi od stock launchera. Ostalo klasican nexus/pixel osecaj.Ne zagreva se u radu u uopste.

Lako se navikoh na ove dugmice iako su kontra.

Sta znam, zao mi da ovo nosam u futrolama, ali cu naruciti nesto cisto da vidim odgovara li mi ili ne.

Sve u svemu idealan fon za mene, bolje mi ne treba..samo da potraje.
krastavac, cist android je ipak cist android, bio na necemu od 100e ili 1000e, oseti koliko glatkije radi sve.
 
Root-uj to i flesuj GCam, onda reci utiske o kameri :)



Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Nah...tu su mi Canoni za ozbiljna fotkanja.[emoji4]

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
 
Jel moze neko ko vec ima mob da eventualno okaci album sa dobijenim slikama od Mi A1. U poredjenju sa Meizu M6 note kazu da je losija kamera a ta dva mobilna su tu negde po karakteristikama.
Hvala unapred.
 
Uslikanim slikama zanima me kvalitet kamere, znam da za te novce ne mozes bas nesto puno ocekivati ali ...... :)
 
Nazad
Vrh Dno