Šta je novo?

Xiaomi Mi A1

Kakvu ti razliku očekujes svaki out posle security patch-a, sta moze da se desi specijalno kad to nije nikakav veci update nego obična mesecna sigurnosna zakrpa..

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Da li je neko testirao u skorije vreme stock camera app vs Gcam. Ja se danas igrao i čini mi se dosta blizu rezultat. Možda se samo sklopile kockice...

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Baterija mi sve lošija i lošija, redovno punim 2 puta dnevno.
95% 4g, primio/odgovorio na 7 mejlova, primio 1 sms, nešto malo Ogyt.
Ima li leka ili da kupujem powre bank?!

Screenshot_20190527-175302.pngScreenshot_20190527-175314.png
 
Sat ipo navigacije i sve na 4g, uz 4h SoT-a... To i nije ništa strašno, sa tim korišćenjem bi 5 - 5,5h po meni bilo kad je nov. A i star telefon 2 godine, normalno je da baterija oslabi. Ovo nisu loši toliko rezultati da bi menjao bateriju po meni, kupi power bank, pa kad još oslabi onda zamena baterije.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Od kad sam kupio telefon proslog maja vodio sam se onom metodom 20-80 :)
Nikad ispod 20% i nikad preko 80%
U zadnjih par meseci sam malo popustio po ovom pitanju i baterija je oslabila.
Dok sam praktikovao 20%-80% baterija je radila kao prvog dana.
 
Mozda imas problema sa onim wakelockovima. Kao ja
4c5a7d69f51b89b75c6f45bccc94b8c8.jpg


Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Jel zna neko kako mogu za Google calendar widget da namestim da bude beo opet, kako se update app presao je u dark mode i ne mogu da ga vratim, sama app moze ali widget ne mogu ma kako da sam probao, i u app i u settings telefona ono dark mode kad menjam nece da utice na widget [emoji53]

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Umesto da samo belu pozadinu oboje u crno oni su ostale boje dirali. Sada u Google keep I calendar kad namestiš Dark mode on uništi i sve ostale boje. Ne razumem ih

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Upravo to, zato me jako nervira onako isprano sve bude, a widget za kalendar ne mogu nikako obican da dobijem, jedino u dark modu ide

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Jel ima neko problema sa power dugmetom da ne reaguje ili ima dupli klik cesto mi se to desava?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ja imam problema s power dugmetom jer cesto umesto da upali ili ugasi ekran pali kameru.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Meni se desi dupli klik često. Kamera se tako pali, treba to da isključiš u setovanjima.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Iskljuceno je.. desava se u poslednje vreme cini mi se od kad sam instalirao poskednji update, a mozda i nije do toga.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Možda ti se vratilo to setovanje na fabričko, dešava se.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Imao sam i ja problem ali je nekim cudom nestao. Mislim da nema veze da li je Stock ili Custom ROM, meni se desavalo na Custom ROM da mi slucajno opali dvaput i ukljuci kameru.
 
Ljudi može pomoć. Imao sam problem i sad imam i dalje. Kad me neko pozove ili čim se javim telefon se sam restartuje, mislili smo u servisu da je baterija pa je naručena nova promenjena nije bilo par dana problema i evo od juče ponovo sve isto. Sad opet isto čak i kad stigne poruka a pojačan mi je zvuk na max. Kad utišam sve zvukove i vibraciju po nekad i uspem da se javim. Kad se ugasi nekad imam problema da ga upalim po više puta pokušavajući. Da li neko možda ima ideju šta bi moglo da bude?
Ludim ću ga udarim od zemlju.
 
Pozdrav ljudi, uzeo sam stara majci verziju 4/32 (vakum pakovanje), stigao je sa android sistemom (iako sam ocekivao miui), telefon ima dosta nekih bagova pri radu, stavis ga na necujno on svj zvoni kad te neko zove, pokusas da zoves nekog on izbacuje i sam krene da zove preko vibera, itd itd, ima li ko kakav savet da se susretao sa ovakvim glupostima??
 
O boze uzme Android one telefon i cudi se sto nije Miui [emoji23] pa pogledas valjda prvo kakav je telefon i malo se informises o njemu pre nego sto narucis/kupis..

sto se tice zvuka proveri sta si tačno stisao, jer na android 9 ti ne stisava zvono po defaultu vec media, to za pozive isto vidi sta si podesio, negde si verovatno stavio da zove preko vibera umesto normalno..

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
O boze uzme Android one telefon i cudi se sto nije Miui [emoji23] pa pogledas valjda prvo kakav je telefon i malo se informises o njemu pre nego sto narucis/kupis..

sto se tice zvuka proveri sta si tačno stisao, jer na android 9 ti ne stisava zvono po defaultu vec media, to za pozive isto vidi sta si podesio, negde si verovatno stavio da zove preko vibera umesto normalno..

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Veruj mi da k... nisam gledao ga sam ga narucivao, samo sam narucio da ne moram da slusam jedno te isto (koristim RN3 od 2016 nikad nijedan problem imao nisam) ajde bas cu pregledam sve te sitne stavke kad stignem, a jel okej da ga prebacim na miui ili sljaka android dovoljno dobro?
 
Ne bih miui pri Androidu uzeo u obzir nikad, ako ništa drugo zbog reklama.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Druze sve je to android, Miui ti je samo skin xiaomi-ev, a ovo je cist android, i radi bez ikakvih problema, evo kod mene skoro god i po.. a sto se tice Miui na A1 ne znam ni da li moze da se stavi, i da li ima neka skroz funkcionalna verzija ako moze.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Može od 5x rom.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ne znam, znam samo da je na pocetku bilo da ne moze, pa posle kao neki polufunkcionalni romovi i nisam dalje ni pratio jer me nije zanimalo a i ne verujem da ce neki kuvani miui rom.bolje raditi od ovog cistog na A1, tako da mi to nije bilo ni najmanje zanimljivo da pratim

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Da li se nekom dešavalo da power button preskoči da odradi zaključavanje?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nestade mi tamna tema, a uključeno je???
889497e111a7cd0e5f34cf29a5b3733b.jpg


Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Jel moze preopruka za screen protector ali onja kao plasticni savitljvi, odgovara mi jer su tanji od staklenih, a za masku jel i dalje najbolji nilkin ili mozda ima nesto bolje?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno