Šta je novo?

Xiaomi Mi A1

@Kidance odoh i ja u Evropske vrednosti [emoji23][emoji23][emoji23]

Stigao Makavo case
Lepši je od Niklina ali Niklin bolje leži na telefonu.
fa5b1bbcca2b9509987c83080c6916ae.jpg
3d32d51b38b48c76a8d074974c56ca99.jpg
5d640a47bcadb7271476364058e2917b.jpg


Послато са Mi A1 уз помоћ Тапатока
 
A joooj... crveno nek sluti na radost :)

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Prevod sa 4pda MI5s:

Responsible for the quality of jpeg compression when processing photos and affects the quality and size of the file. The file size at 95% is approximately equal to 3.5Mb; at 100% is approximately equal to 7.5Mb. 
The optimal variant: 97% (since the size does not increase significantly with the complete absence of compression artifacts. With further increase in the parameter, the difference between 97% and 100% "by eye" is not noticeable)
Thnx za info.
Probacu sa HDR high (4/6) i JPG 97% sto bi trebalo da je neki optimum.
 
Hocu ja ovakav crveni odmah sad, gde to ima da se poruci, prebrutalan je! :)

Inace meni Arnova verzija bolja. Normalno funkcionise i prednja kamera, tako da ostajem na toj.
 
@Jaza
Je l si ovo uzeo na GearBest-u ili kod nas? Kakvi su ti utisci?
Naručio preko Alija,stigo mi u petak.
Prelep je case,i telefon kad se stavi u njega.
Samo malo lošije leži u odnosu na Niklinov case.
Hocu ja ovakav crveni odmah sad, gde to ima da se poruci, prebrutalan je! :)

Inace meni Arnova verzija bolja. Normalno funkcionise i prednja kamera, tako da ostajem na toj.
Evo odakle sam poručio.

MAKAVO Fundas For Xiaomi Mi A1 Case 360 Protection Hollow Matte Hard Back Housing Cover For Xiaomi Mi 5X MiA1 Mi5X Phone Cases
http://s.aliexpress.com/Vj222i2e?fromSns=Copy to Clipboard
(from AliExpress Android)

Послато са Mi A1 уз помоћ Тапатока
 
Naručio preko Alija,stigo mi u petak.
Prelep je case,i telefon kad se stavi u njega.
Samo malo lošije leži u odnosu na Niklinov case.Evo odakle sam poručio.

MAKAVO Fundas For Xiaomi Mi A1 Case 360 Protection Hollow Matte Hard Back Housing Cover For Xiaomi Mi 5X MiA1 Mi5X Phone Cases
http://s.aliexpress.com/Vj222i2e?fromSns=Copy to Clipboard
(from AliExpress Android)

Послато са Mi A1 уз помоћ Тапатока
Na GearBest-u isti ovakav (samo navodno druga marka) je malo jeftiniji:
https://gearbest.app.link/fUMwp9qZDK
 
https://www.dropbox.com/s/8h0oiwpyx...74.41362666_LOS-15.1_A8.1_MI5S_v1a-2.apk?dl=0

Ovo je ta verzija :)


Septi, znas kako vidi se razlika u low light gde izgubis detalje sa pixelom, ali dobijes malo svetliju fotku, a ovde malo tamniju, ali vise detalja. Doduse HDR algoritam odradi svoje, pa svejedno dobijas upotrebljivu fotku sa detaljima.
Meni sa ovom verzijom super radi portret na prednjoj kameri, ali na zadnjoj slabo zamuti pozadinu, cini mi se da je skroz ista slika sa portret modom i bez.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Sad sam probao da slikam osobu i izbaci 2 slike i ima zamucenje, a kad slikam neki objekat, npr. flasu, izbaci samo jednu sliku bez zamucenja.
 
Poslednja izmena:
Na GearBest-u isti ovakav (samo navodno druga marka) je malo jeftiniji:
https://gearbest.app.link/fUMwp9qZDK

E krastavac, kod njih je nova godina, kome je stiglo, stiglo, oni su na raspusti braća Kinezi. Sviđa mi se crveni :d

Procitajte malo Ivanove komentare i sta kaze za A1. Covek se namenjao top modela tokom ovih godina a ako se ne varam A1 je medju modelima koji su se najduze zadrzali kod njega, ako ne i najduze a to svakako nesto govori.
HTC One M8 najduže, pa Nexus 6P. A1 je tu, ali uvek je tu neki iz top klase. Sve ima svoje, ne znam iskreno čie da zamenim A1, odnosno znam, Pixel 2 XL, nema šta drugo, ali ne daje mi se ta lova za fon bez garancije.

Odličan fon ako se nalazi za sličnu lovu kao A1 je Sams. A9 Pro, odličan displej, brutalna baterija, kamera je krš jedino.
 
Poslednja izmena:
Ako hoces da zamenis mi a1, uskoro izlazi nokia 7...sd660 cipset, nokia izrada, cist android, itd... :)
 
Hocu ja ovakav crveni odmah sad, gde to ima da se poruci, prebrutalan je! :)

Inace meni Arnova verzija bolja. Normalno funkcionise i prednja kamera, tako da ostajem na toj.
Zato sto nisi podesio kako treba.
Meni sa ovom verzijom super radi portret na prednjoj kameri, ali na zadnjoj slabo zamuti pozadinu, cini mi se da je skroz ista slika sa portret modom i bez.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Sad sam probao da slikam osobu i izbaci 2 slike i ima zamucenje, a kad slikam neki objekat, npr. flasu, izbaci samo jednu sliku bez zamucenja.

Zove se portret mod sa razlogom. Nije za objekte, nego za ljude ;)
 
Zato sto nisi podesio kako treba.


Zove se portret mod sa razlogom. Nije za objekte, nego za ljude ;)
Zove se portret mod zato što koristi algoritam kojim razdvaja objekat koji je bliže kameri od pozadine, koju kao zamucuje i pravi fake bokeh efekat. Ne mora da bude osoba ni lice.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ja portret vezem za ljude, bilo mi je i logicno da bude tako. Ne moze sa GCAM da se pravi bokeh na objektima, samo sa ljudima. Stock kamera moze.
 
Pozdrav svima, MiA1 posle tri godine nosenja Nexusa 5 , koji i dalje radi savrseno ... nego baterija i potreba za drugom karticom ... Prvi utisak je da je prevelik za jenu ruku :) ali je i prelep , crveni ..
Za sad samo jedan problem za koji ne znam odakle potice . Da li neko zna sta bi mogao biti uzrok nekom sistanju pri razgovoru na viberu ( kad je tisina nema ga ) , tj pri video razgovoru , dok na skype npr nema toga , takodje u obicnom razgovoru sve super ????
Btw i ovo funkcionise sto se tice kamera bez root i gubljenja OTA navodno https://www.youtube.com/watch?v=S62vzQ3NuqU&t=8s

Greskom sam odradio clear cache na google service frameworks , cemu one zapravo sluze i treba li to da me brine :) ?
 
Može na pixelu koji ima hardver za to, za nas smrtnike radi samo kad detektuje facu.

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Može li mi pomoći neko, gde mogu naći ekrane za Mi A1?

Pukao mi je na delu baš gde nema zaštitno staklo, znam ispao sam glup jer nisam uzeo ono koje pokriva ceo ekran. Radi i dalje telefon, gledam na Aliju, može se naći za dvadesetak evra što nije skupo uopšte. Ima li negde možda u Srbiji da se uzme to da ne bih čekao 20 dana?
 
Ostavljao sam ja link za ekrane i generalno delove. Ako neces da čekaš vidi sa ovima.
7ade63d11178935b00e8a3d04385c80c.jpg
 
Još 1nom da zamolim ZA POMOĆ ako postoji rešenje:

- Treba mi neki Magisk modul ili šta već da odradim da bih mogao da zaključavam potrebne aplikacije kada otvorim Recent Apps. Naime, kada otvorim Recent Apps i kliknem na Clear All da meni ostanu moje zaključane aplikacije a da se ostale "počiste".

Može li mi neko pomoći da rešim ovo?

HVA-LA
 
Zašto bi cistio? Imaš na xda objašnjenje za Indijce koji traže to plz halp mi low ram only 2gb frei. Ako nadjem link okacicu.
 
Ma očisti ga sam manager u roku od 24h. Ne čistim ja. Meni odgovara da ostane tamo, zato mi i treba da zaključam jednu i jedinu app :(
Sada pokušavam Battery Optimization preko Apps & Notifications->Special app access->Battery optimization da kažem sistemu da mi ne radi optimizaciju dotične aplikacije i da je ostavi "na miru" :d pa da vidim ishod.
 
Poslednja izmena:
Nije ovo miui da zaključava aplikacije [emoji3]

Ako ti puca app ili je za tebe jedno 8gb rama dosta ili je loše odradjena aplikacija, pa ispada iz memorije odnosno LMK je vidi kao drugačiju u odnosu na možda za šta služi, a tako je programirana.
 
Aplikacija čisti ekran nakon razgovora i vraća me na početni ekran. Apk izađe iz Phone aplikacije nakon razgovora i vrati se na početni ekran što meni nenormalno koristi (a Bog me i sviđa mi se) ali je sistem u roku od 24h očisti iz Recent-a i takoOooo :(
 
Poslednja izmena:
Probaj sa don't optimise u podešavanjima, ako to ne uspe, jednostavno loše odradjena.
 
Upravo sam to odradio pa čekam ishod u roku od 25h :) jer ja Recent ne čistim nikada.
Ako nabasš na nešto, tipa, kako da je "zaključam" okači ovde.

TNX
 
Ima li kakve najave za februarski update?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Sta mislite da se na prvoj strani teme napravi lista dopunskih aplikacija koje vecina ljudi koristi za Mi a1? Npr neko nece da koristi google photos nego neku galeriju drugu i to podeli sa drugima, ili nekivmusic player umesto google music... Mi sa a1 svi bi imali malo koristi od toga da jos unapredimo prakticnoscu ovaj nas telefon :)
Pozdrav :)

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Nema potrebe, jer postoji teme na forumu jedna opšta i jedna must have aplikacije.
 
da li još neko koristi AccuWeather aplikaciju? od skoro se ne osvežavaju vidžeti. proradi nakon restarta a onda posle nekog vremena se opet pogube. ranije se to nije dešavalo a telefon je restartovan samo nakon sistemskih apdejtova
 
Probaj da ugasis battery optimisation za tu app... Verovatno se cesto pokrece, pa je sistem "zaledi" jer trosi bat...

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno