Šta je novo?

Xiaomi Mi A1

Da proba da vrati na raniji Peč? Taj na kom je bio kad ga je kupio.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Koja podešavanja preporučujete za stock kameru? Ako uopšte trebam da diram nešto..
Gcam planiram da ubacim kad mi istekne garancija.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ti uvek možeš da vratiš zaključan bootloader kad ga jednom otkljucas i skineš root, kao da se ništa nije desilo.
 
Pozdrav drugari,
Kupio sam na aliexpress-u zastitno staklo ovde je neko preporučio...
"5D Edge To Edge 9H Glue Glass".
Trebam skinuti staro pa me zanima najbolji način kako to uraditi najbolje?! Dali zagrejati malo fenom pa polako skinuti ili neko ima bolji nacin?
Svaka pomoć dobro došla.


Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Samo uzmi sa jednog coska polako odlepi i podizi, odlepice se samo. Nema potrebe za grejanjem samo nemoj previse zapinjati.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Samo uzmi sa jednog coska polako odlepi i podizi, odlepice se samo. Nema potrebe za grejanjem samo nemoj previse zapinjati.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Ok, hvala drug.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Dobar je Miui port. šteta što ie nougat

Послато са MI A1 уз помоћ Тапатока
 
Ja čitao da je malo bagljav

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Za sada da. Sve.

Послато са MI A1 уз помоћ Тапатока
 
Meni baterija i dalje extra, septembarski update, wifi-mobile data recimo pola-pola...


 
Jel postoji neko rešenje za los fokus tj nikakav tokom slabijeg osvetljenja?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Jedno offpitanje da li moze neko da mi napise kontakt @kidence ta u PM. Hvala.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Može li neko uputstvo za instalaciju te Gcam aplikacije? Pravi li bolje slike od ove fabričke? Mora li rootovan telefon?
 
Može li neko uputstvo za instalaciju te Gcam aplikacije? Pravi li bolje slike od ove fabričke? Mora li rootovan telefon?

1. Otkljucavanje bootloadera https://www.youtube.com/watch?v=HbwVsYQajC0&t=0s&index=18&list=PLCLoOqTo1MQEJwc_zomknLjV9Yj_Z8JOk

2.Gcam instalacija https://www.youtube.com/watch?v=Ai5t2cKEw2E&list=PLCLoOqTo1MQEJwc_zomknLjV9Yj_Z8JOk&index=26
Pogleaj po netu razliku u snimcima pa ces odluciti vredi li instalacija Gcam ili ne (ali vredi)
 
Gcam daje znatno bolje slike u uvjetima lošeg osvjetljenja, kad je svijetlo dobro razlika je zanemariva.

Znaci ako dosta slikaš noću ili predvečer instaliraj obavezno, procedura nije komplicirana.

Ja sam točno slijedio upute sa videa.

Poslano sa mog Mi A1 koristeći Tapatalk
 
Poslednja izmena:
1. Otkljucavanje bootloadera https://www.youtube.com/watch?v=HbwVsYQajC0&t=0s&index=18&list=PLCLoOqTo1MQEJwc_zomknLjV9Yj_Z8JOk

2.Gcam instalacija https://www.youtube.com/watch?v=Ai5t2cKEw2E&list=PLCLoOqTo1MQEJwc_zomknLjV9Yj_Z8JOk&index=26
Pogleaj po netu razliku u snimcima pa ces odluciti vredi li instalacija Gcam ili ne (ali vredi)

Vrh. Nešto mi baš došlo da možda ovih dana odradim factory reset pošto telefon imam, pa sad već 10 meseci, i video je sve apdejtove od 7.1 sa decembarskim pečom pa do sada bez i jednog reseta. Tako da taman ako se odlučim ovo će mi odlično doći. :D
Možda da samo uradim unlock i pustim ga da obriše sve u tom procesu, a? :d

Ili možda da lepo sačekam Pitu pa onda odradim posle apdejta? :d
 
Poslednja izmena:
Prvo reset pa onda gcam jer resetom brišeš gcam pa onda opet otključavanje bootloadera ...

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Pozdrav ljudi, opet ja u vezi baterije na mi a1, pisao sam već, devojka je primetila da joj brzo skida bateriju posle septembarskog apdejta, otišao na servis i danas ga preuzeo, kažu da su uradili zamenu baterije i reinstalirali sistem, međutim opet skida bat baš brzo i ako je osvetljenje na min... Ima li neko savet šta bih još mogao da uradim, neke opcije na tel da isključim?
 
Prvo reset pa onda gcam jer resetom brišeš gcam pa onda opet otključavanje bootloadera ...

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Pa svakako će se resetovati i obrisati sve kada otključam bootloader bez Vol -, zar ne? :)

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Probaj da iskljucis google photos meni je on dosta vukao bateriju
 
Od zadnjeg update meni veliki uticaj pravi izbor mreže 3g/4 g
Na 3 g izdrži glat 2 dana, dok na kada je na 4g ne može da sastavi 2 dana

Hmmm moguce, 4g skoro da i ne koristim, za sada sve sto imam 3g odradi bez problema. + nisam rekao, preko noci su mi iskljeceni i wifi i mreza(mada i kad ostane upaljeno skine par %)
 
Pozdrav ljudi, opet ja u vezi baterije na mi a1, pisao sam već, devojka je primetila da joj brzo skida bateriju posle septembarskog apdejta, otišao na servis i danas ga preuzeo, kažu da su uradili zamenu baterije i reinstalirali sistem, međutim opet skida bat baš brzo i ako je osvetljenje na min... Ima li neko savet šta bih još mogao da uradim, neke opcije na tel da isključim?

Pogledaj u Settings/ Bettery sta ti od aplikacija jede bateriju. Mozda neki Background data od neke aplikacije? Mozda i mreza slabija pa se muci da uhvati jaci signal, zadrzi 4g i sl.
Mislim da npr. upaljene notifikacije od AliEx. mnogo uticu na bateriju, fb ako ima instaliran...itd.
 
Probaj da instaliraš Greenify.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno