Šta je novo?

Xiaomi Mi A1

Skinite Sure remote sa Play Store.
 
Meni Beko za neki Vox [emoji846]
Druže upravu si,meni je TV Tesla a pronašao ga je na Skyworth TV i radi bez problema.Samo kao što si reko treba da se pronadje na koji je,pošto izgleda po neke su pogrešno napisali ili je isti sistem..Ali upravu si bio 100%.Živ bio na pomoći.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Evo da javim možda će i ostalima koristiti.
Našao sam aplikaciju koja je bez problema pronašla sve uređaje po originalnom modelu, dakle Vox ne Beko i sl.
Pronašla je i Cisco D3 i Midea klimu.
Aplikacija se zove Peel Smart Remote (ima nekoliko remote aplikacija od te firme). Problem je što ima gomilu jako nametljivih reklama (home screen ads).

Rešenje je naći stariju verziju kada je još aplikacija bila upotrebljiva. Verzija koju sam ja našao i isprobao je iz februara 2017. Link:
https://www.androidapksfree.com/apk/peel-smart-remote-8-4-9-83131-apk-download/

Zasad sve radi i nisam imao problema sa reklamama. Doduše ukinuo sam joj sve dozvole i blokirao notifikacije.
 
Poslednja izmena:
Da li radi 4G na piti? Tj da li sada radi jer navodno nije radio?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Na xda su se neki žalili da im nakon ažuriranja na pitu više ne radi 4G...

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Neki su prijavljivali da se posle update na P desavalo da se gube odredjeni bandovi, mislim da je bilo 7 i 20, pa je verovatno na to mislio

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Da, upravo to, moja greška :(

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Jel postoji mogucnost da se napravi wi-fi brdige kao na Huawei telefonima?

I kad su najavili pitu?
 
Na xda su se neki žalili da im nakon ažuriranja na pitu više ne radi 4G...

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Na svašta se ljudi žale i pišu da bi nabijali postove ili su dokoni... Kao i u ovoj temi. Ja sam par puta pomisli da imam neki drugi telefon a ne A1.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Na svašta se ljudi žale i pišu da bi nabijali postove ili su dokoni... Kao i u ovoj temi. Ja sam par puta pomisli da imam neki drugi telefon a ne A1.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

ne pišu ljudi svašta, činjenica je da je build koji je procureo predviđen za istočnoazijska tržišta i nema band8 i band20.
 
e lepo se sa nahebem xiaomiju svega i svačega... znači poco f1 i mi 8 koji nisu android one dobiju global 9.0 pie pre a1 koji je android one. isto tako i huawei P i samsung S serija. apsolutno je nebitno kad je koji izašao, a1 je morao dobiti pre poco f1 i mi8, odnosno odma nakon a2.

e ako ćemo tako, moje iduće druženje sa andriod one platformom će biti sa nokia logom ispod ili iznad ekrana.
 
Ne misliš valjda da ce glavne perjanice kompanija da prve dobiju update, a ne telefoni stari godinu i više dana?

Za Android one niko nikada nije garantovao brzinu update-a, nego da će ih biti 2 godine.
 
I na toj nokiji ne stigne update na svim tako brzo...

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
e lepo se sa nahebem xiaomiju svega i svačega... znači poco f1 i mi 8 koji nisu android one dobiju global 9.0 pie pre a1 koji je android one. isto tako i huawei P i samsung S serija. apsolutno je nebitno kad je koji izašao, a1 je morao dobiti pre poco f1 i mi8, odnosno odma nakon a2.

e ako ćemo tako, moje iduće druženje sa andriod one platformom će biti sa nokia logom ispod ili iznad ekrana.
Vidi se da nisi u toku šta je AndroidOne. Ako si očekivao jeftin Pixel tu si se zeznuo. :)

U AndroidOne programu proizvođači su u obavezi da za uređaj daju 2 godine podrške za sistemske nadogradnje uz minimum dve nadogradnje sistema i 3 godien mesečnih sigurnosnih zakrpa. Znači, mi nismo ni morali dobiti Pitu pošto je to već treća sistemska nadogradnja. Došao je sa 7.1, dobio 8.0 pa 8.1 i evo sada 9ku.
Mogli su se držati minimuma i da su sa 8.1 završili pa dalje samo da daju sigurnosne zakrpe. :)
Osim toga, kao što je rečeno već, i Nokia lagano pušta za različite uređaje i regione posebno, ne svima odjednom. :)
 
Naravno da je morao da dobije Pie, nadogradnja sistema nije sa 8.0 na 8.1(to je mala nadogradnja), vec je sa Nougat-a na Oreo, kao sto je sa Oreo na Pie.

To i 3 godine sigurnosnih zakrpa je garantovano Android One programom, ostalo je dobra volja proizvodjaca.
 
ne pišu ljudi svašta, činjenica je da je build koji je procureo predviđen za istočnoazijska tržišta i nema band8 i band20.
"Procureo" i "Predvidjen za Istočno Azijsko tržište"... A mi nismo to tržište...
Sve si i odgovorio.

I dalje tvrdim da pojedinci u ovoj temi mnogo lupetaju i nabijaju postove.


Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Istočno tržište je Kina Indija itd

Sent from my SM-J415FN using Tapatalk
 
Docice do kraja godine(i prosli je bio 31. decembra) ili pocetkom sledece..

Valjda je bitnije da radi dobro i da ima komplet podrsku 3 godine(taman da prodje talas retardacije proizvodjaca sa usecima u ekranu, 74 kamerice i sl.[emoji16])
 
Naravno da je morao da dobije Pie, nadogradnja sistema nije sa 8.0 na 8.1(to je mala nadogradnja), vec je sa Nougat-a na Oreo, kao sto je sa Oreo na Pie.
I stand corrected, sir. :D
Nisam znao da ga tako vode pošto su neki drugi, malo jači proizvođači i van AndroidOne programa, taj prelazak vodili kao veći update sistema na nekim modelima. :)

I da, bolje kasnije pa da radi kako valja, što je do sada bio slučaj, nego da bude problema. :)
 
Poslednja izmena:
Naravno da je bolje da dodje kasnije, a stabilan. Ima proizvodjaca koji su u Android One programu, puste update cisto da bi pustili, a on pun bagova. Zato postoji beta za one koji hoce ranije.

Sto se tice ostalih(skinovanih), kod njih je bitnija verzija skina nego Androida, to donosi vece promene na njima :)
 
Poslednja izmena:
Jel moze da se napravi wifi bridge na android one platformi, kao sto moze na huawei telefonima. Imam Xiaomi a1, i ne znam kako ovo da napravim.

Ako uopste moze.
 
Poslednja izmena:
e lepo se sa nahebem xiaomiju svega i svačega... znači poco f1 i mi 8 koji nisu android one dobiju global 9.0 pie pre a1 koji je android one. isto tako i huawei P i samsung S serija. apsolutno je nebitno kad je koji izašao, a1 je morao dobiti pre poco f1 i mi8, odnosno odma nakon a2.

e ako ćemo tako, moje iduće druženje sa andriod one platformom će biti sa nokia logom ispod ili iznad ekrana.
Nemam ništa protiv Nokia telefona ali njima je tek sad Nokia 8 počela da dobija update na pie, i to bez nekih stvari (adaptive battery I sl) koje su i ključne razlike na novom operativnom sistemu. Njima su svi telefoni u android one programu a Nokia 3 tek sada dobila 8.1 ažuriranje, kada je pie aktuelan već par meseci. Google je uradio mnogo toga po tom pitanju (project treble) Ali proizvođači nisu baš raspoloženi za ažuriranje telefona na vreme :D

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Nemam ništa protiv Nokia telefona ali njima je tek sad Nokia 8 počela da dobija update na pie, i to bez nekih stvari (adaptive battery I sl) koje su i ključne razlike na novom operativnom sistemu. Njima su svi telefoni u android one programu a Nokia 3 tek sada dobila 8.1 ažuriranje, kada je pie aktuelan već par meseci. Google je uradio mnogo toga po tom pitanju (project treble) Ali proizvođači nisu baš raspoloženi za ažuriranje telefona na vreme :D

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

da ne bude da sam advokat nokie, ali ovo su činjenice:

1. nokia 8 je tek sad dobila zbog nekih problema sa softverom;

2. nokia 8 kao I OSTALI nokia android one telefoni su imali mogućnost beta verzije androida 9 pie još otkad ikad;

3. nokia 6.1 koju moj kolega s posla ima je dobila pie još u oktobru;

ja se iskreno nadam da će google izbaciti xiaomi iz android one programa, jer ne poštuju osnovne postulate istog - brze i redovne nadogradnje. ne može miui mobitel dobiti pie pre android one mobitela. nemaju 15 andorid one modela kao nokia ili motorola, nego ?ebena 3 modela.


p.s. juče sam uključio dark mode u "phone" aplikaciji i sad ne mogu da ga isključim, opcija paljenja i gašenja je zaključana. zna li neko rešenje?
 
Poslednja izmena:
Možda ti je u display podešavanjima forsirana crna/bela tema.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
U aplikaciji poruke možeš isključiti tamni način rada, nakon toga se sam isključi i u kontaktima i u aplikaciji telefon

Poslano sa mog Mi A1 koristeći Tapatalk
 
jer ne poštuju osnovne postulate istog - brze i redovne nadogradnje. ne može miui mobitel dobiti pie pre android one mobitela.

Jel dobija brze i redovne nadogradnje svakog meseca?
Dobija.

Ako ti smeta, prodaj, uzmi Pixel pa ces imati 10-15 dana brze nadogradnje i najnoviji pie.

Nigde ne pise da Xiaomi ne sme da pusti miui sa pie-em, ako je uspeo brze da ga impementira na uredjaje pre nego na android one.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
 
Krenula pita i kod nas



Sent from my Mi A1 using Tapatalk
6b009993d07a9f3b2969e928cbc3b0b1.jpg
 
Nazad
Vrh Dno