Šta je novo?

Xiaomi Mi A1

Ja sam video juče najavu na YT da će biti uskoro ali nije bilo datuma.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Već neko vreme je beta Pita aktivna. Vozaju je većinom Indij(an)ci. :d

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Znaci stable nema do polovine naredne godine, dok prijave sve moguce i nemoguce bagove. :D
 
Zeza nas xiaomi s tim nadogradnjama i to posteno.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Biće verovatno krajem godine k'o i Oreo što je bio. Meni je sasvim ok, čak i ovo sa security patchovima što budu malo kasnije. Bar nisam imao ni jedan problem ni sa jednom nadogradnjom. :)

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Samo da isprave ovo sa ekranom kad se telefonira što zna da popali i pogasi sve živo jer ne zaključa ekran

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Imam gcam ubacen ali sam posle zaključao bootloader i fabricki stock je na njemu, planiram uskoro da predam telefon poznaniku da li ce se izgubiti gcam ako se uradi factory reset? Jer bilo bi lepo da ostane.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Mislim da posle reseta samo da se instalira opet Gcam

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Samo da isprave ovo sa ekranom kad se telefonira što zna da popali i pogasi sve živo jer ne zaključa ekran

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Ja sam primijetio da je ovaj problem znatno manji ako se malo pripazi kod telefoniranja na to da je kut telefona na kojem je senzor naslonjen na uho...od tada više nemam problema sa senzorom

Poslano sa mog Mi A1 koristeći Tapatalk
 
Necu da pazim, hocu da razgovaram normalno. Zato sam dobio naviku za power dugme i cao.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ko koristi neki Rom da nije stok, jel a taj problem sa senzorom?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ja koristim RR 8.1, nema problema sa senzorom.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Septembarski apdejt?

kolega s posla prošle sedmice uzeo a2 lite, juče dobio septembarski patch.

dakle, obe a2 verzije su dobile već.

inače, kako sam mu podešavao ovaj a2 lite, video sam da je bolje što sam supruzi a1 predložio, nije me se ovaj a2 lite dojmio. previše je uzak ekran, a i onaj notch čudan.

Samo da isprave ovo sa ekranom kad se telefonira što zna da popali i pogasi sve živo jer ne zaključa ekran

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

ovaj kod supruge nema taj problem, baš sam to testirao.

apsolutno, Bogu hvala da ga ne urekenem :), do sada nema nikakav problem.
 
Poslednja izmena od urednika:
Ja koristim RR 8.1, nema problema sa senzorom.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Pa nadam se da će do P i ovde da isprave. Ja sam uzeo A1 baš iz razloga što je čist Android. Ne BiH neke budžene. Mada nije isključeno

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Zamisli ti da si kupio telefon koji treba da ima redovna azuriranja.
Po tom pitanju Xiaomi bi mogao malo da se ugleda na Nokiju koja odma azurira svoje telefone.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Nije ni kod Nokie sve baš ispeglano. Odrade oni update sistema ali aplikacije su im loše. Npr. kamera dobar hardver,a očajan softver...

Sent from my Xiaomi Redmi Note 5
 
Pa koliko to kasni Xiaomi? Mislim A1 zavisi od Google ne pišemo o EMUI. Šta da kažu oni koji dobijaju nadogradnju jednom godišnje,ili dva puta? Huawei jedva u ovom segmentu dobije dve nadogradnje. Ajde molim te kasne 10 dana.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Nokia softver je cesto pun bagova, tipa da se notifikacije lose cuju, da je ram menadzment los, da je kamera pogorsana update-om. Oni su brzi, ali kvalitet update-ova nije na nivou.

Uostalom, oni nemaju modele van stock Android modela, dok su kod Xiaomi-ja Android One samo tri dodatna modela na gomilu drugih.

Cena ekvivalentnog Nokia modela(sa losijom kamerom i losijim zvukom), u odnosu na A1, je barem 80-90e veca, sto je >50%. Kome odgovara neka uzima :)
 
Poslednja izmena:
Rekoh ajde da instaliram konalno Gcam na A1, prateći neko novo uputstvo

I sve ide kako treba, odradim unlock bootloadera, bez brisanja.. otkucam adb shell da bih unio komande za EIS i HAL3 međutim ne mogu da prođu i javlja grešku

setprop: failed to set property ...

Da li ipak mora root ili radim nešto pogrešno? :type:
 
Koliko ja znam Shell bez root privilegije... teško. Jel si butovao taj twrp?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Da, mada ne dolazi do brisanja...
Ranije je bilo lagano sa onim tool-om :D
 
Stiglo mi je danas CHYI 5D zastitno staklo ali mislim da je vecina lepka iscurela :(

Da odlepljujem foliju uopste? Nemam predstavu kako bi ispalo ovo sa ovom kolicinom, nisam imao iskustva sa staklom na zaobljenim ivicama pa da pitam.
 

Prilozi

  • G2bDqqY.jpg
    G2bDqqY.jpg
    748.2 KB · Pregleda: 141
  • KAghePH.jpg
    KAghePH.jpg
    642.7 KB · Pregleda: 133
  • qa1GXyF.jpg
    qa1GXyF.jpg
    661.7 KB · Pregleda: 135
Zar to nije samo ulje?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno