Šta je novo?

Xiaomi Mi A1

Ima li kakve najave za februarski update?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Samo da javnem status za zaključavanje aplikacije u Recents...

Nisam uspeo da je "zaključam" preko Battery Optimisation-a već sam je tretirao, po savetu Kidenceta, Taskerom i sada se aplikacija ne čisti iz Recent-a...
Eto.
 
Poslednja izmena:
hvala, Kidence. izgleda da je sada sređeno
 
Kupila danas koleginica Mi A1 zlatne boje od 64gb za 25000 din (internacionalna verzija), i ima update preko 1gb, čini mi se da je prezadovoljna obzirom da je imala neki krš od telefona neki matori LG. Obzirom da je telefon nov tek otpakovan da li je potrebno da nakon update uradi hard reset telefona ili to nije potrebno da radi?
 
Poslednja izmena:
Bas nam je drago zbog koleginice.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
I meni je drago zbog koleginice.,)Ako je update na Oreo poželjno je uraditi hard reset.
 
Uzeo sam i ja od Kidenceta, crni 64GB. Hvala mu, pomogao je oko roota i instalacije Gcam. Inače prijatno sam iznenađen kvalitetom zvuka sa sluškama. Da ne poveruješ da je ovo uređaj od cca 200€.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Pozdrav svima, MiA1 posle tri godine nosenja Nexusa 5 , koji i dalje radi savrseno ... nego baterija i potreba za drugom karticom ... Prvi utisak je da je prevelik za jenu ruku :) ali je i prelep , crveni ..
Za sad samo jedan problem za koji ne znam odakle potice . Da li neko zna sta bi mogao biti uzrok nekom sistanju pri razgovoru na viberu ( kad je tisina nema ga ) , tj pri video razgovoru , dok na skype npr nema toga , takodje u obicnom razgovoru sve super ????
Btw i ovo funkcionise sto se tice kamera bez root i gubljenja OTA navodno https://www.youtube.com/watch?v=S62vzQ3NuqU&t=8s

Greskom sam odradio clear cache na google service frameworks , cemu one zapravo sluze i treba li to da me brine :) ?

Pozdrav svima. Nov sam ovde. Mi A1 imam od pocetka decembra i prezadovoljan sam. Nakon windows phone, presao sam na stock android i nisam ocekivao da cu biti ovoliko zadovoljan. Jedino sto mi se desava da me nekad neko ne cuje kad pricam, pa moram da prekinem i opet pozovem. Vidim da niko drugi nema taj problem, tako da ne znam sto bas meni to da zapadne :) Sto se tice sistema, od januara sam na Oreu. Kamerom sam zadovoljan i obicnom, medjutim danas iz znatizelje uzmem da instaliram gcam. Medjutim ispratio sam ovaj klip do kraja i sad kad kliknem na gcam pise aplikacija kamera je zaustavljena. Nece uopste da otvori. Jel treba mozda hard reset i kako ga najlakse uraditi? (laik na android telefonu sam). P.S. - citam ovu temu vec duze vreme, nisam padobranac, samo ne znam sto se nisam registrovao. :)
 
Ja sam ga u Oktobru kupio za 230 evra,toliko mu je cena i sad.

Послато са Mi A1 уз помоћ Тапатока
 
Citajuci forum sam prelomio da se pridruzim Xiaomi zajednici [emoji846]... samo se lomim sta da uzmem, krenuo sam od RN4, pa sam odusevljen sa A1 (kojeg ima ortak)... pa se sad pojavljuje RN5pro, ne znam da li njega da sacekam... slatke muke
 
Valjda ce da nam dodje RN5pro u martu.... i da bude cena tu negde kao A1
 
Pa u međuvremenu najave A2...Nema tome kraja...
 
Crni 64/4 je i dalje 170 evra na SOUQ.com :)

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Pa kad su mu zvanicne radnje nabile onu cenu...da nisu, sad bi i kod nas kod dilera bio 170-190e.
 
Pozdrav ljudi! Odlucio sam da kupim Mi A1 4/64 gb, pa da vas pitam gde je najbolje uzeti...
Da li je bolje uzeti u nekoj poznatoj prodavnici sa njihovih 2 god. garancije ili KP ili neka "nikad cuo" radnjica?
Kakva su vasa iskustva? Gde ste vi kupili vase?
Mozda pitanje nije postavljeno u pravoj temi, nadam se da nece smetati. Mozete odgovoriti i privatnom porukom.
 
pa, već se pričalo o ovome i to baš u ovoj temi :)
 
Verujem... Vracao sam unazad mnogo stranica, treba sve to procitati. Skratite mi muke :)
 
Како сам лепо запржио чорбу са a1 vs s7e и онда нестао :D
Није било намерно, имао сам неке неодложне обавезе.

Елем, разумео сам ја све што је писано, и знам ја да није баш за поредити ова два телефона. Ѕ7е је с разлогом премијум уређај, а А1 исто тако с разлогом има повољну цену. И с те стране нема много дискусије што се мене тиче. Међутим, уложено и добијено је оно што мене више занима.
Временом су се моји приоритети применили.
Одлучио сам да нећу да дајем велике новце за телефон (осим ако баш не налети нешто невиђено).

На основу свега виђеног у теми, закључио сам да ми за уложени новац А1 даје највише. Гига мега и остала мерења ме не занимају. На екран се не ложим превише, у корист тога иде и мој став да ми више леже, како неки кажу, испране боје које има А1 у односу на амолед (ствар личног избора).

Неки телефон мора да се купи, јер сестри њен цркава. Могу или њој да узмем неки, или да јој дам свој (који још мало улази у трећу годину). Сем батерије која је ослабила (а која се да лако променити) немам већих замерки, тј имам једну велику. Не могу више да трпим самсунг, сморио ме.
Како он има бољу камеру, а сестра нон стоп нешто слика, логично је да њој дам овај. Да га продајем не иде (гаранцију нема јер је рутован, има пар огреботина и још понешто).
А1 има оно што сам одувек желео да пробам, то сам написао и раније - изворни андроид. За пиксела не желим да дам 700+. Радије ћу ту разлику да спуцам на скијање или у ауто :)


Извињавам се на off и на купусу од поста (спремам неку психологију...).
Ако не буде већих изненађења, ето и мене ускоро овде.
 
Pozdrav svima. Nov sam ovde. Mi A1 imam od pocetka decembra i prezadovoljan sam. Nakon windows phone, presao sam na stock android i nisam ocekivao da cu biti ovoliko zadovoljan. Jedino sto mi se desava da me nekad neko ne cuje kad pricam, pa moram da prekinem i opet pozovem. Vidim da niko drugi nema taj problem, tako da ne znam sto bas meni to da zapadne :) Sto se tice sistema, od januara sam na Oreu. Kamerom sam zadovoljan i obicnom, medjutim danas iz znatizelje uzmem da instaliram gcam. Medjutim ispratio sam ovaj klip do kraja i sad kad kliknem na gcam pise aplikacija kamera je zaustavljena. Nece uopste da otvori. Jel treba mozda hard reset i kako ga najlakse uraditi? (laik na android telefonu sam). P.S. - citam ovu temu vec duze vreme, nisam padobranac, samo ne znam sto se nisam registrovao. :)

Najverovatnije ti nije uspelo zbog driver-a. Mislim da je lakse da ispratis uputstvo i manuelno preko adb da instaliras.
Ili na drugom pc-u probaj da instaliras.
 
Instalirao sam ovu GCam što je rađena za xiaomi telefone, neko je ovde kačio apk, I pravi malo oštrije slike od pixel verzije GCam samo što su mi slike slikane sa prednjom kamerom roze imaju takvu boju kao da je neki filter uključen. Ima li neka opcija u podešavanjima kamere koja bi to možda sredila?
 
Mislim da tu mora da se menja neka offset vrednost.. @Zile995 zna, pa sacekaj da ti napise...

Mislim da black level mora na 64, probaj ako ima tako neka opcija...

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Tako je, fix black level front camera podesi da bude 64.
 
Jel vam se desava da se mreza izgubi i posle 5 sekundi vrati? Stigne kao notifikacija "No service network available" i odmah se poveze ponovo i sve normalno radi i pozivi, sms, internet...

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno