Šta je novo?

Xiaomi Mi A1

Nisam nikada koristio ove aplikacije za bateriju, pa mi ovo deluje malo sumnjivo kao potencijalni problem za praznjenje baterije, treba li ovo da bude ovako ili ne, kao da su senzori konstantno uključeni!? Jako retko zovem i primam pozive, tako da maltene i ne koristim Phone aplikaciju

jiTqkh3nyre_poQ0Wzd0BOYhUOkt7VM1Ai1QfbTO9OX8ISsfBe5LBPL4ZgmNnMHEQSt4ikvoCNX6LGaD7VV3xlYyEmbG4UPrKh2FEaP6CRB_mHvyp4J04CUkUQAHHseLbcfUajY6nRn-q9PNn9O-fm1BuBEUXes8NDxjGhHef9itf1vuwrvceNfu997O6ZQNvMSciynu4WrxxewzAuYWaCt6QoX51feUg-k7xZg0Slymzp8ig464ivJEgWk94eo-1yh6vtH_qA3DZ8TNbbh4OPRs4hWIpEdDxLBsyTbQEbr5_RtiTLf0m_W65sRsK0x2gu62VooagKwpNotaTqIOx2JH-NrGbrl0IKQDgBU-kBpzLmzzuGdYUykZL_gL8q5mzPxSc-Y_UVRd_jvbIS-xTwOYOZTY4sfVCnTMb5XjJ_dDdk_VD8O8qIYOxq_W8kg335iPU9JLrMpi9WM2Flpv4Re1ReySIR-996vFU0-oryBjKvhNBP3md4mh-ej9EwIMboMD77zbb0pg7IchWJvUFkhZEyjLTRPrzzLwXGWCzzROHjWUPYnAHBOcarN7dhx1AgUrseN8dIWvXXPRD4QggHixo5iQbns3Cf4FgaM=w508-h903-no
 
Poslednja izmena:
Samo da proverim jel normalno da ovoliko skida google plaz service i sta od ovoga smem da ugasim?
438d91d991fcd5992be4da7292e317af.jpg
92cdcfb18aa8fdcc82c7093f3a9401e6.jpg


Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
@marinko998

Od toga smes da pogasis Instagram, Donuts Drift i B92 ;)

Eventualno Donuts moze da ostane :d
 
Poslednja izmena:
Kad sam pitao mislio sam na servise kojima pristupa google service tipa kalendar kontakti jel mu sve to treba jer verujem da srce bateriju a ako bih ugasio ovo sto ti kazes cemu telefon[emoji6][emoji6]

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
To je nešto kod tebe.
Probaj clear cache i data i odradi update na najnovije. Skini sa apk mirror-a
b7f00d79e8b268fc067901891523cec8.jpg
 
Ljudi jutros otključao bootloader i instalirao beta 8.1 preko fastboota. Sve šljaka.
Verovatno ću na njemu i ostati do izlaska zvaničnog updatea, ako već u među vremenu ne puknem neki custom rom.

Послато са Mi A1 уз помоћ Тапатока
 
Ljudi jutros otključao bootloader i instalirao beta 8.1 preko fastboota. Sve šljaka.
Verovatno ću na njemu i ostati do izlaska zvaničnog updatea, ako već u među vremenu ne puknem neki custom rom.

Послато са Mi A1 уз помоћ Тапатока
Msm pre pola sata.

Послато са Mi A1 уз помоћ Тапатока
 
Andromeda је на попусти 0.99 ако неко воли теме на 8.0 и 8.1

Послато са МИА1.
 
U zadnje vreme mi se SOT katastrofalno smanjio, na oko 4h. Nista novo od aplikacija, nista menjano u intenzitetu koriscenja. Ranije je to bilo lagano preko 6h. Nista cackano stock, sa poslednjim ovim sigurnosnim zakrpama. Neki predlog, ili da omlatim jedan hard reset?!
 
Samo da se zahvalim djilkosu google service sad trosi 1% i sot je bio oko 5.5 sati od 90-20 tako da sam vise nego zadovoljan uz wifi ili 3g

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
U zadnje vreme mi se SOT katastrofalno smanjio, na oko 4h. Nista novo od aplikacija, nista menjano u intenzitetu koriscenja. Ranije je to bilo lagano preko 6h. Nista cackano stock, sa poslednjim ovim sigurnosnim zakrpama. Neki predlog, ili da omlatim jedan hard reset?!
Tako se i meni u par navrata desilo, pa je hard reset vratio sve na svoje.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Skoro sva Googleova s*anja sam stavio na disable, svetlost nikad preko pola, 95% vremena wifi (pun signal), instalirano par aplikacija (messenger, instagram, brave broswser, jetaudio) i SoT mi je nekih 5 sati (100-20) tako da me stvarno cudi kako pojedini ovde izvlace po 7 sati uz stock sa 4g i malo vecim forsiranjem telefona :) Izgleda da postoje i malo losije odradjeni telefoni...
 
Svako koristi drugačije aplikacije i drugačije telefon, tako da se ne može uporediti tako lako sve.
Evo mojih tipičnih 2 dana.
8b290e926d33c636c626aa3b349e0a43.jpg


Ako je mrljav screenshot, onda ovako:
50 sati uptime
5:37 sot
Wifi 24 sata, znači ostalih 26 je bio 4G
2:28 pozivi
Osvetljenje piše kakvo je bilo.
Adaptive na pola.
 
Ничим изазван, рестартује ми се телефон и врати се на фабричка подешавања са брисањем комплетне интерне меморије...Фабрички рутован ром...ни један модул у магиску, ништа... буквално клот телефон... Сваки пут када ставим фабрику она ми убогаљи телефон....

Послато са МИА1.
 
To je bas bas cudno, da sam telefon odradi tako nesto. Jedino sto mi pada na pamet je da se sifra pogresila nekoliko puta i da zbog sacuvanja podataka telefon odradio factory reset.
 
Jel i vama izlazi ovako app usage i all usage kad gledate bateriju, mislim na kameru ili jebto bag nekiScreenshot_20180526-222357.jpegScreenshot_20180526-222351.jpeg

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Jel ima neko preporuku za kvalitetan zamenski ekran? (aliexpress)

Menjan ekran ali bela vuče na plavo i svetlina je znacajno slabija.
 
Hvala, korekciju boja na postojećem softverski nije moguće odraditi?
 
Не знам да ли баш може да поправи, али свакако може да ублажи и направи прихватљивим, можеш да користиш void кернел ако си на сток рому он има КЦАЛ (color calibration) могућност....

Послато са МИА1.
 
Frankov r7 je isto dobar, tako da moze i njega. Samo tu verziju.
 
jel dobio neko lens u google assistant? jel potreban root i da se enable camera 2? ja samnna stock may update
 
^^ bas u asistentu ili u photos, ja sam odavno dobio u photos al nema ga u asistentu, engleski je od prvog paljenja tel namesten kao primarni..
 
Nazad
Vrh Dno