Šta je novo?

Xiaomi Mi A1

Како сам на овом пиксел Рому, супер ми је.....батерија одлична....чак сам и на море понео тај ром....[emoji39]

Јој што волим супу од детлића!
 
kupio sam A1 i trenutno sam na 7.1.2 verziji... telefon mi nudi update na 8.0 (Maj)
sto mi preporucate s obzirom na isustva sto donosi nova verzija i s obzirom da bih zelio isprobati i instalirati gcam na neki jednostavniji nacin

ostati tu gdje jesam ili ici na 8.0?

zadnji put sam root radio na telefonu koji je imao instaliran android 2.1 :)
 
Ja sam na pixel romu ima dva meseca, super je rom, baterija dobra i ima par opcija koje nemaju na stock romu (meni najznacajnija double tap to wake). Jedino sto je bio taj problem sa mrezom na custom romovima, ali juce je i to reseno. :)

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Nakon ovoga samo se instalira gcam i to je to?

Ostaje mi redovan update?

Ja sam na 8.0 nije mi stizao update.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Sačekaj update sad će oni izbaciti. Krenula je julska beta.

Strpljen spasen :)
 
Ovo chyi staklo, ima full body glue i 5d full body glue. Koje ste vi uzimali?

CHYI glass for xiaomi Mi A1 tempered glass 5D full coverage 9h explosion-proof nano liquid screen protector for xiaomi 5X
http://s.aliexpress.com/fiu2ueIb?fromSns=Copy to Clipboard

Gesendet von meinem Mi-4c mit Tapatalk
 
Baš to full glue.

Ne mogu da otvorim tvoj link, ali ovo CHYI glass for xiaomi Mi A1 tempered glass 5D full coverage 9h explosion-proof nano liquid screen protector for xiaomi 5X
http://s.aliexpress.com/fiu2ueIb?fromSns=Copy to Clipboard

1a7cd64285c65496192c906f03eee7f6.jpg
 
Poslednja izmena:
Da to je to staklo, pratio sam tvoj link iz ove teme, ali kao što vidiš ima izbor 2,5d full glue i 5d full glue. To sam pitao. Da li preporučuješ 2.5d ili 5d? [emoji4]

Gesendet von meinem Mi-4c mit Tapatalk
 
Da to je to staklo, pratio sam tvoj link iz ove teme, ali kao što vidiš ima izbor 2,5d full glue i 5d full glue. To sam pitao. Da li preporučuješ 2.5d ili 5d? [emoji4]

Gesendet von meinem Mi-4c mit Tapatalk
Ja sam probao ta stakla i ni jedno nije htelo da se zalepi

Послато са Mi A1 уз помоћ Тапатока
 
https://youtu.be/cBkWUhJiqq8

Evo i klipa za instalaciju GCam na 8.0 May i trebalo bi kako kaze da radi i na 8.1 ko je update.
Ja bi samo voleo da cujem Kidencetov komentar na klip, dal je ovo sigurno i koliko?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Da to je to staklo, pratio sam tvoj link iz ove teme, ali kao što vidiš ima izbor 2,5d full glue i 5d full glue. To sam pitao. Da li preporučuješ 2.5d ili 5d? [emoji4]

Gesendet von meinem Mi-4c mit Tapatalk
5d je celo staklo sa ivicama, 2.5d nema strafte gore dole i sa strane.

Ja sam uzimao 5d to, mada tada kad sam uzimao nije bilo full glue i opet je sve ispalo dobro. Tako da ovo full glue 5d je još bolje.
 
Metoda je izvodljiva, tj. "teoretski" gledano radice Gcam na ovaj nacin. Samo nisam siguran kada se odradi unroot, da system ostaje clean, tj. da ce proci OTA. Ranije vracanje stock boot.img nije pomagalo, nije hteo da radi OTA.
Sve u svemu, ideja je zanimljiva.Samo ostaje pitanje da li ce proci OTA.

Edit:

Ja bih pre ovoga pokusao jednu drugu metodu,dosta laksu... pa ko ima unlocked BL i hoce da testira da probamo.

Ova metoda prolazi na MIX 2, verujem da moze i na A1. Samo mora novi twrp, 3.2.2.0 jer jedino sa njim radi kod mene.

Sent from my MI MIX 2 @MIUI 10
 
Poslednja izmena:
Nisam nikad root-ovao telefon, pa bih pitao dve stvari. Za nekoga ko to nije radio nikad, koliko je komplikovano? Bukvalno nikakva istraživanja nisam radio o tome, ali deluje jednostavno kad ljudi pričaju o tome. Je l se radi factory reset ili ne?
I drugo, šta su, po vama ili po drugima, negativne strane root-a? Šta gubim time?

Mogu sve ovo da guglam, ali više volim da pitam naše ljude, pa iz prve ruke da čuje, da ne moram da čitam indijce :d
 
Metoda je izvodljiva, tj. "teoretski" gledano radice Gcam na ovaj nacin. Samo nisam siguran kada se odradi unroot, da system ostaje clean, tj. da ce proci OTA. Ranije vracanje stock boot.img nije pomagalo, nije hteo da radi OTA.
Sve u svemu, ideja je zanimljiva.Samo ostaje pitanje da li ce proci OTA.

Edit:

Ja bih pre ovoga pokusao jednu drugu metodu,dosta laksu... pa ko ima unlocked BL i hoce da testira da probamo.

Ova metoda prolazi na MIX 2, verujem da moze i na A1. Samo mora novi twrp, 3.2.2.0 jer jedino sa njim radi kod mene.

Sent from my MI MIX 2 @MIUI 10
Kako si instalirao naj noviji twrp?

Послато са Mi A1 уз помоћ Тапатока
 
Nisam ga ni instalirao, samo boot-ovao privremeno sa fastboot boot twrp.img.

Sent from my MI MIX 2 @MIUI 10
 
Nisam ga ni instalirao, samo boot-ovao privremeno sa fastboot boot twrp.img.

Sent from my MI MIX 2 @MIUI 10
Za sada ga očigledno još nije moguće instalirati.
Stigla mogućnost ota update na Lineage romu, ali nisam u bg da probam.

Послато са Mi A1 уз помоћ Тапатока
 
Pozdrav ljudi.

Kako da resim problem...malo po malo izgubi wifi mrezu pa se opet skopca i nekad izgubi i mobilnu mrezu signal pa vrati sam.Majski update imam.
Pre toga nije se to desavalo uopste.
Nerazumem se u to rutovanje,flesovanje ali uz dobar savet probao bi sam resiti problem pa kako bude...
Ako neko zna kako da resim problem bio bi zahvalan mnogo.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Posto je sestri crkao 5x uzece danas ovaj fon da ima stock android pored note 5, zanima me samo koji apdejt valja a koji ne. Znam da je bilo nekih problema. Ako stavim 8.1 jel to ok? Ako ga uopste ima

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
8.1 su povukli dok ga ne ispeglaju zbog par bagova, a mislim da je najbolji aprilski jer su se mnogi zalili da je sa majskim slabiji zvuk na sluskama..
 
OK, mada ona nikada ne slusa muziku

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
I meni se činio slabim, čak sam mislio da neću izgurati sa njim na more ali kad se uključi sound enhancer u podešavanjima i podesi my capsule zvuk je ok. tako da svi koji imaju problema na majskom neka urade clean flash ili zamene telefon.
Dobro iskreno ja volim da mi je zvuk baš jak i kada se vratim flashujem opet neki custom.

Послато са Mi A1 уз помоћ Тапатока
 
Posto je sestri crkao 5x uzece danas ovaj fon da ima stock android pored note 5, zanima me samo koji apdejt valja a koji ne. Znam da je bilo nekih problema. Ako stavim 8.1 jel to ok? Ako ga uopste ima

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
8.1 je odličan update. Neki su imali problem sa brisanjem sms poruka. Kod mene nije bilo takvih problema.
Baterija duže traje nego na majskom.
 
Bio je nov, danas kupljen tako da nije imalo sta da se brise. Odradio joj na taj poslednji moguci apdejt. Ok radi fon, mada je miui bolje utegnut za 625. Uzela je crni. Prelep telefon stvarno. Zvucnik ok, mada su mi note 5 i redmi 5 lepsi po zvuku, bar za mene. Sve u svemu kul telefoncic, i vise nego odlicna zamena za bootloopovani nexus 5X.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
da li moze neko iz NS da mi kaze vredi li Real-Net servis, posto vidim da menjaju ekrane za A1, ili da preporuci neki provereni servis u NS za zamenu ekrana?
 
Da li se zaštitna stakla moraju naručivati iz inostranstva, ili se može naći i u Bg?

Послато са Mi A1 уз помоћ Тапатока
 
Imaš i ovde, ali mislim da niko nema CHYI koja su najbolja full glue stakla. Kačio sam link pogledaj prethodne postove.
 
Poštoji li neki bug sa automatskim osvetljenjem, nekad kada sam napolju često varira, kad listam npr tapatalk to se dešava a telefon je npr u hladu ne menja se količina svetlosti. Sad sam na stock 8.1 ali bilo je i pre isto

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Da definitivno se i meni to desava iako mi je automatsko osvetljenje iskljuceno on sam menjao kolicinu svetla

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Zar za to nije zaduzen onaj Qualcomm Adaptive Backlight algo koji na osnovu prikaza na ekranu menja osvetljenje radi ustede baterije...

Probajte ovo da ugasite, pa recite jel radi...

Install Nova Launcher if you don't have it already.

Go to the widgets drawer & put the activites from Nova Launcher section to your home screen. This will open up an activities list.

Find Content Adaptive Backlight Settings & click on it.

Now you can turn this off from that widget.
 
Poslednja izmena:
Ok radi fon, mada je miui bolje utegnut za 625. Uzela je crni. Prelep telefon stvarno. Zvucnik ok, mada su mi note 5 i redmi 5 lepsi po zvuku, bar za mene.

Ok radi? Meni on i RN5 rade identično.
Zvucnik je nije ok, nego diskoteka za n5 r5.
Stvarno, ko mu je hakno nalog? Dođe mi da mu iščupam šta je sve pisao.
 
Nazad
Vrh Dno