Šta je novo?

Xiaomi Mi A1

Za sad radi odlično https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/changelog470/
Autofokus na 12MP i dalje zeza

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Može jedno pitanje, instalirao sam drugaru Gcam, ali kad se aplikacija pokrene onda dobijam poruku da se kamera stalno zaustavlja i da zatvorim aplikaciju. Treba li neko posebno podešavanje kod instaliranja, ili da li ide klasična instalacija aplikacije gcam ili mora da se radi root pa zamena postojeće kamere... Može li neko da mi da detaljnije uputsvo da mu ovo sredim da ne googlam mnogo pošto telefon neće dugo biti kod mene, ili makar link gde ima detaljno uputstvo.
 
Ne znam na P kako ide tačno ali trebalo bi root da se radi, ili ako je na O ali pre martovskog patcha čini mi se onda imas onaj program koji ti u 2 klika resi to, pogledaj na xda detaljno.

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk
 
da se pozdravim od a1 ekipe i ovog fona, koji je zaista bio jedno lepo iskustvo, ukupno gledajući.

ono što me nateralo da ga menjam jeste zaista loša baterija posle prelaska na android 9 pie, prosek mi je počeo biti oko 3-4 sot-a, posle onih odličnih 6, a nekad i više na oreu.

nova avantura kreće sa poco f1.
 
Meni kraće traje baterija u posljednje vrijeme, ali mislim da će prije biti što je dvije godine skoro star. :D

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Meni kraće traje baterija u posljednje vrijeme, ali mislim da će prije biti što je dvije godine skoro star. :D

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
+1
Ali to je sada 5h SOT

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Da li neko od vas koristi ili je koristio evolution x rom? I kakvo vam je mišljenje o njemu?
 
Koristim Evolution X par nedelja vec, presao sa HavocOS-a.

ROM je odlican i cesto izlaze apdejtovi tako da potencijalni bagovi budu brzo ispravljeni.

Ja i dalje punim bateriju do 80% i trudim se da ne potrosim ispod 20%. SOT jeste opao, ipak baterija vremenom degradira. Meni izvuce 4 sata sa 60%. od 100% do 0% sam uspeo 6 ipo sati da izvucem. Kad sam kupio telefon mogao sam i po 8-9 sati da izvucem na 100% i 6 na 60%, mada sam i dalje zadovoljan kako baterija drzi nakon godinu dana.
 
Poslednja izmena:
Да ли постоји неко решење за ону пластику око екрана тј. она се налази између екрана и кућишта? тачније мени је испуцала и почела је да се кида и отпада
Чини ми се да је неко раније писао да има сличан проблем...
I ja imam taj isti problem, ta lajsnica mi je baš dosta oštećena, mnogo ružno izgleda kad skinem futrolu.

Mi A1 Tapatalk
 
I ja imam taj isti problem, ta lajsnica mi je baš dosta oštećena, mnogo ružno izgleda kad skinem futrolu.

Mi A1 Tapatalk

Мени кад је то отпало, било је тачно годину дана како га користим.. Све у свему задовољан сам телефоном баш, прешао сам на evox и могу рећи да ми батерија дуже траје, сад да л је то због ресета или рома видећемо..
 
Jel moze neko da slika kako to izgleda? Moj sam posle godinu i nesto prosledio bratu da kao prelazni uredjaj koristi i do sad nisam tako nesto video, ili bar ne kontam..

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk
 
Evo ako mozes da vidis samo malo je krenulo, prvi put kad sam video samo sam lepo namestio masku i ona pritisne lajsnu da se ne siri dalje. IMG-20190705-WA0018.jpeg

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Nisam to primetio kod mog, mada u ek je bio sa maskom

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk
 
Jel moze neko da slika kako to izgleda? Moj sam posle godinu i nesto prosledio bratu da kao prelazni uredjaj koristi i do sad nisam tako nesto video, ili bar ne kontam..

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk
Ево како је код мене, слика се нешто покварила док сам је пребацио преко блутута [emoji23]
a3a1123682a4647b0df77aba4ca2929d.jpg


Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Kod mene isti slučaj...doduše ispod maskice se ne vidi ...ali guli se [emoji45]

Poslano sa mog Mi A1 koristeći Tapatalk
 
U Grckoj sam na odmoru, pa me zanima kako na lock screen da izbacim 2 sata, jedan za lokalno a drugi za nase vreme, ima li ta opcija kao na samsungu? Poslednji update instaliran, bez custom romova.
 
Ja sinoć update-ovao pa da vidimo
Vidim da je dosta i aplikacija imalo update juce.
Play store je isto malo promenjen.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/changelog667/
https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/xiaomi-mi-a1-fix/

Konačno rešen problem sa onim tačkama na svetlijim bojama (žuta, plava, crvena itd)
Trenutno malo komplikovano da se sve ovo podesi ali su developeri rekli da će se potruditi ubuduće da sve ovo bude daleko jednostavnije za odraditi.
Ja testirao i samo mogu da potvrdim da tačkica na slici nema, bar ih ja nisam video.
Takođe možete koristiti i 2x zum sočivo uz ovu Google kameru. Ubačena je i light trail opcija pa uz Magisk modul koji omogućava 1/3 ekspoziciju, mogu se dobiti solidne sličice sa ovim efektom. Sve u svemu po meni je ovo najbolja Gcam za Mi A1.
 
Poslednja izmena:
Fokus nisu sredili i dalje pretpostavljam? Na stock romu.
https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/changelog667/
https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/xiaomi-mi-a1-fix/

Konačno rešen problem sa onim tačkama na svetlijim bojama (žuta, plava, crvena itd)
Trenutno malo komplikovano da se sve ovo podesi ali su developeri rekli da će se potruditi ubuduće da sve ovo bude daleko jednostavnije za odraditi.
Ja testirao i samo mogu da potvrdim da tačkica na slici nema, bar ih ja nisam video.
Takođe možete koristiti i 2x zum sočivo uz ovu Google kameru. Ubačena je i light trail opcija pa uz Magisk modul koji omogućava 1/3 ekspoziciju, mogu se dobiti solidne sličice sa ovim efektom. Sve u svemu po meni je ovo najbolja Gcam za Mi A1.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Nisu...Na žalost mislim ni da neće skoro, Xiaomi uvek nađe nešto da zezne, ovaj put je to kamera...
 
Poslednja izmena:
Kada se isključi opcija optičke stabilizacije nema problema sa fokusom. Nema te opcije na svim Gcam portovima. Ja koristim Arnova 8G2 neku betu ne 6.2 verzije i šljaka super

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ne znam ima li veze sa poslednjom zakrpom, Ali više mi ne nudi opcij eprilikom USB povezivanja sa računarom. Samo puni telefon. Tako je na dva primerka.

Kako sada menjam?
 
Poslednja izmena:
Управо речено да ускоро излази
b4d2412ad3ed85f5be9739905f8f5853.jpg


Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno