Šta je novo?

Xiaomi Mi A1

Izašao oktobar

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Valjda Android One uredjaji imaju 2 godine OS nadogradnje a 3 godine tih zakrpa, tako da i ako ostanemo na Pie, zakrpe bi trebale stizati jos jednu godinu.
 
Tačno, to je od početka tako.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Flesno ovaj lineage os 17, mada nešto nisam zadovoljan. Jel može sad samo flash stock twrp roma (wipe sistem i data) ili mora fastboot i ceo paket?
 
Ako ima negde pakovani stock, onda mozes preko TWRP-a, a ako nema, onda ces morati kroz fastboot odnosno miui tool.

Vidi na xda ili 4pda, trebalo bi imati stock verzije za twrp.
 
Izasao novembarski security patch..

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
I ... Šta ima nova?

Ja sam još uvijek na verziji 8.1 ... Nije mi se dalo ponovno gnjaviti oko Gcam kada mi sada sve radi kako treba [emoji854]

Poslano sa mog Mi A1 koristeći Tapatalk
 
Ljudi ako nekog interesuje detaljan tutorial kako da modifikuje zvuk 3.5 mm izlaza Xiaomi A1 na Pie sistemu slusalice prevashodno, do te mere da zvuci sjajno i sa najtezim zadatkom (stari 7.1.1 rom kazu da je bio najbolji voleo bih da mogu to da uporedim.

Ima par ljudi na Xda forumima koji su spominjali modifikacije mikrofona i zvucnika al niko nije do detalja probavao 3.5 mm edit na 9.0 androidu. A niko od nasih takodje kolko znam na forumima.

Nakon zavrsetka zvucno je dosta priblizen Fiiu Q1 Dac/ampu po generalnom kvalitetu reprodukcije(izmedju 3 i 4.5 gain od mogucih 9 na Fiio i high gain poredjenje) i razlike u tjuningu Oem-a, neuporedivo u odnosu na Stock Pie pa ko hoce nadam se da ce mu pomoci ako ima neke teze slusalice za pogoniti ja sam npr Fostex Tr 80 (80 ohm verziju) i M30x stavljao na test danima.

Deo ovog tutorijala moze da se primeni i na druge telefone i slicne slusalice samo ne garantujem za iste rezultate naravno , sve zavisi od kapaciteta hardvera) .


Da se razumemo u stock stanju A1 ima Odlican Dac bez icega fizicki vrlo kompetentan kao i dosta izdrzljiv Amplifier/pojacivac (daleko iznad vecine average audio komponenti za telefone) ali fabricki je u kasnijim firmware verzijama nakon Android 7.1.1 je postajao sve osakaceniji namerno radi odredjenih mera ustede baterije, radi xiaomi politike u fazonu napravili smo suvise jack of all trades uredjaj sa kamerom i zvukom i to ce da nam se obije od glavu da poguramo nove uredjaje. A meni je out of box kada sam ga kupovao bio dosao sa 8.0.

Fabricki za In Ear sluske premocan, za 32 ohm sluske srednje do vise osetljivosti Vrlo dobar.

Granica za iole OK Drive je nesto poput ATH M30x dakle 48 oma i nize ka srednjoj osetljivosti dakle ne bas idealan model za gurati dok su moje druge Isk i Fostex anemicne poprilicno sa Stock sistemom.

Nakon modifikacije Fostex Tr 80 zvuci toliko predobro i autoritativno ubedljivo u odnosu na stock , a M30x da ne govorim one su jos lakse isprva za pogoniti.... Bolje radi nego i onaj magisk module fix sa Orea sto je portovan on je bagovit na Pie ubija notifikacije doduse i neke druge zvukove pa ga nikako ne probavajte.

TUTORIAL

Potreban vam je root naravno preporucujem ovaj tutorial
Doduse treba preskociti ovaj korak po meni fastboot flash recovery recovery.img. Ne treba vam flesovan TWRP na ovaj nacin jer ce svakako biti u funkciji kad vam zatreba i bez ovoga. I ovaj klip isto preporucujem uporedo.

Preporucujem i skidanje platform toolsa radi lakseg Adb-a .

Nakon Twrp-a, flasha Magiska i roota dalji postupak. Ove modifikacije su testirane samo na stock Pie Rom-u za Xiaomi A1 za ostalo ne garantujem. Bolje radi inace nego onaj magisk modul koji vraca kapacitet zvuka sa 8.1 Orea pre onih promena radi regulacije i ostalih glupavih poteza xiaomia i googla.

1. Skinite Ainur Narsil Module odavde Link na dnu strane
Cisti sistem od svih drajvera, dsp efekata od strane proizvodjaca, Eq-a, modifikuje library fajlove i dodaje neke svoje. Sveukupno sto vam je bolji Dac/amp bolje dolazi do izrazaja cistina ovo je barebones mod koji prosto radi pravi da je sve na hardverskom nivou processing remover. Flashujte u Magisk menageru udjite u modules i idite na zuti plus znak pa skrolujte do fajla. Resetujte fon

2. Skinite Audio Modification Library module u Magisk/ modules tabu. XDA Link
Vise audio modova simultano u sistemu i sistemski patcher za konflikte.


2B. Skinite Ainur Dirac Hexagon za zvucnik, nakon novijim update-a samo dirac control service radi u pozadini ne sam dirac, pogotovo nakon Narsila. Flesujte u Magisk menadzeru.

Sada da bi ste editovali sam Dac/Amp dalji korak

3. Preuzmite Es File explorer

Nakon pokretanja idite u meny na vrhu levo , i stiklirajte root explorer
Dodelite mu root privilegije restartujte aplikaciju

Zatim udjite opet u root explorer i pritisnite Mount RW, nakon toga u Paths ce te videti dve crte / i / to je oznaka za ceo sistem tu sa desne strane u polju dodelite RW dozvole na oba polja i idite na OK. evo i SLIKE

Zatim Meny opet pa udjite u device a onda ovim redom System / Vendor/ etc potrazite Mixer Paths Mtp Glob zatim obelezite ga idite na propertis i vidite da li su dozvole/permissions Rw-r-r obicno jesu dokle god se ne prebacuje fajl na neki pc il sl tj van sistema.
Ako nisu samo idite na change permissions i dodelite ih. Zatim otvorite fajl as text i odaberite Es note Editor sa liste Evo Slike

Pre nego krenete sa sledecim korakom backup uradite od Mixer Paths Mtp Glob fajla u neki folder na sd karticu i na pc. Cisto radi sigurnosti al nece biti problema nema razloga da bude. Nandroid backup se isto uvek savetuje nevezano za ovaj tutorial.

Ne dodajte nikakve crtice, zareze i razmake osim editovanja cifri u fajlu, znakovi navoda ce ostati ne dirajte ih za razliku od nacina na koji vam ja ovo kucam, svaka takva bezazlena naizgled greska dovesce do kvara fajla i problemi ce nastati. Samo mirno stalozeno sa rukom i sve je ok.




4. Ove vrednosti su postavljene originalno u fajlu na ovoj verziji sistema.
HPHL Volume Value = 9
HPHR Volume Value = 9

Ovo vam je kontrola Amplifiera u samom telefonu na fizickom nivou gain za 3.5 jack Leva i desna slusalica

RX1 Digital Volume value = 84 Digitalni gain za signal 3.5 jack-a
RX2 Digital Volume value = 84 Digitalni gain za signal 3.5 jack-a

RX3 Digital Volume value = 78 Digitalni gain za signal zvucnika

Ovako izgleda originalni fajl Slike

A ovako izgleda moj fajl nakon promene Slike

Stare vrednosti promenite prvo HPHL Volume Value = 28
HPHR Volume Value = 28 Idite na save u gornjem desnom uglu.

Resetujte fon

Zatim promenite RX1 Digital Volume value = 90 RX2 Digital Volume value = 90 Idite na save u gornjem desnom uglu.

Resetujte fon

Opciono ako hocete editujte i Rx3 Digital Volume value = 84 ako hocete da se petljate sa zvucnikom.


To je to uspesno ste editovali zvuk na vasem telefonu nadam se da ste zadovoljni rezultatom.:)

Ako hocete jos dodatnu preporuku skinite player koji ima Open Sl Es output opciju poput Vlc-a ili Stellio player jer je zvuk jos prodorniji i jednostavno lakse iz nekog razloga dolazi voltaza nego normalni audio file output na androidu.
Slike Vlc opcije i Magisk kako izgleda inace

Takodje ako neko zeli da se igra dodatno sa kontrolom moze da skine Viper4android 2.7.1 kao obican APK obavezno master limiter ukljuciti.
 
Poslednja izmena:
Zena je po drugi put razlupala staklo na fonu.. tj. ja sam se za.ebao kad sam uzeo da skinem polomljeno kaljeno staklo i sa njim skinuo i jedno 20% ekrana koji se do tad drzao u jednom komadu i delovalo je da je neostecen. :)

Jel neko menjao staklo u skorije vreme u ovlascenom servisu (PC Centar od ranije, ne znam da li jos neko u medjuvremenu?) i koliko ga je izaslo to zadovoljstvo,

I da li mi se uopste isplati za ovaj telefon kod njih ili da joj uz obnovu ugovora uzmem neki drugi telefon? Ovaj je star ~2 godine.
 
A1 i dalje radi odlično, kapiram da se isplati ako je ostalomu redu, nisu preskupi ekrani.

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
Kod supruge se nakon update-a od 70-ak MB desava da tel non stop gubi i vraca signal... Je li bilo slicnih problema? Neki savjet?
Sistem se digne normalno i nakon 10-20 sekundi, izadje notifikacija New voicemail checking i tel zaglavi na par sekundi i onda kao da se system ui resetuje. I tako u nedogled...
Sve stock, samo ota update-i radjeni
 
Poslednja izmena:
Od poslednjeg update-a, dok je telefon na punjacu,ekran je non stop ukljucen. Nisam pronasao nacin da podesim da je ekran iskljucen?

Послато са Mi A1 помоћу Тапатока
 
Od poslednjeg update-a, dok je telefon na punjacu,ekran je non stop ukljucen. Nisam pronasao nacin da podesim da je ekran iskljucen?

Послато са Mi A1 помоћу Тапатока
Probaj ovo:

Otvori onaj Google slider > tap na profilnu sliku gore desno > settings > Google Assistant > Assistant > Slide skroz dole > Phone > Isključi Ambient Mode. [emoji846]

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk
 
Stigao i januarski apdejt
29293287d7d2319f23ea4ff0baeea8d2.jpg


Послато са Mi A1 помоћу Тапатока
 
Otkud sad ovo zar nije decembarski trebao biti poslednji?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Otkud sad ovo zar nije decembarski trebao biti poslednji?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Telefon je izašao u septembru 2017. Dobija security pečeve 3 godine, znači septembar ove godine bi trebao biti zadnji. [emoji846]

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk
 
Jel uzimao neko ekran sa alia? Može link?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Meni isto treba savet za ekran, ali da nije preko alija, u poslednje vreme paketi putuju mesecima. Gde ste menjali i koja je cena?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Да ли је неко мењао батерију? Шта се може код нас наћи од заменских батерија а да ваља?
Видим по нету их има од 10€ па до 20€ за Teracell... Има ли ту неке велике разлике или је принцип ''шта те у*ере''?
Ако има неко препоруку за НС, нека јави на ПМ...
 
Ja sam menjao bateriju. Kupio sam Nohon zamensku. Čini mi se da drži podjednako kao fabrička kad je nova. Koštala je 1800 dinara

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Здраво, где мењате батерије?

Послато са Mi A1 помоћу Тапатока
 
Ja sam sam zamenio.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Postoji par videa na netu gdje ljudi sami otvaraju telefone. Ja sam moj Note 3 Pro, slične konstrukcije, otvarao bez ogrebotine uz pomoć oštrih alata od meke plastike. Za improvizaciju su mi se savršenim pokazali plastični čepići koji dođu uz namještaj koji se sklapa.

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
Батерија заменска + руке мајстора = 2400 динара. Договорих за сутра у једном сервису у НС. Кажу чим стигне батерија, урадиће ми на лицу места. Остали се грбаве, треба да поруче батерију, да им се остави телефон...
 
Stigao i februarski apdejt
ac391051c8ee442b91b985fa2c98728b.jpg


Послато са Mi A1 помоћу Тапатока
 
Imam problem sa dolaznim pozivima u smislu da, kad je zaključan, čuje se zvono i vibracija, ali ekran se ne budi. Kad telefon ručno otključam, i dalje nema ničeg vidljivog, sve dok ne spustim liniju sa obaveštenjima. Onda vidim najmanje moguće obaveštenje ko me zove, a koje opet moram da proširim i tek tada imam prihvat/odbij poziv.

Android 9 zakrpa 1. Mart 2020, mada je tako bilo i sa januarom i februarom. Aplikacija Telefon osvežena preko Play i verzija je 46.0.itd.

Proverio sam postavke aplikacije telefon i ekrana, ali ništa nije promenilo stanje.
 
Ako još neko ima problem, otklanja se brisanjem keša I fajlova aplikacije "telefon". Meni je ova druga opcija izgledala opasnije nego što jeste, pa je nisam koristio. Sad je sve kako treba.

Hvala, Kidence.
 
Батерија заменска + руке мајстора = 2400 динара. Договорих за сутра у једном сервису у НС. Кажу чим стигне батерија, урадиће ми на лицу места. Остали се грбаве, треба да поруче батерију, да им се остави телефон...
Ако није проблем у ПП да ми напишеш у ком сервису си радио... Изгура ми дан, ал да имам у виду ако ослаби, а и ја сам из НС..

Не мења ми се овај телефон кад све лепо ради после више од две године, а са новијим не бих ништа значајно добио, осим ако се баш не искеширам..

Послато са Mi A1 помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno