Šta je novo?

Xiaomi Mi A1

Pisao sam ja o tome. Slobodno isključite to.
 
Ok radi? Meni on i RN5 rade identično.
Zvucnik je nije ok, nego diskoteka za n5 r5.
Stvarno, ko mu je hakno nalog? Dođe mi da mu iščupam šta je sve pisao.

Zvucnik daje puniji zvuk, to jeste ali uopste nije toliko bolji, ja kada sam citao sta si ti pisao ovde mislio sam da je nesto nevidjeno, zvucnik uopste nije toliko bolji od rn5 i 5+, poredio sva tri u isto vreme na istom klipu.

Ok radi u smislu da je 625, miui je tecniji od stock androida, to ne znam da li je do xiaomija ili gugla, ali animacije su tecnije. Brzina je identicna

I znam da je neko pisao da mu devojka slucajno pali spikerfon dok prica, sestra me danas izludela tri puta je upalila spikerfon dok je pricala samnom, ocigledno taj proximity zeza malo na a1. Rekao sam joj da drzi bolje telefon
 
Poslednja izmena:
Zar za to nije zaduzen onaj Qualcomm Adaptive Backlight algo koji na osnovu prikaza na ekranu menja osvetljenje radi ustede baterije...

Probajte ovo da ugasite, pa recite jel radi...

Install Nova Launcher if you don't have it already.

Go to the widgets drawer & put the activites from Nova Launcher section to your home screen. This will open up an activities list.

Find Content Adaptive Backlight Settings & click on it.

Now you can turn this off from that widget.
Ugasio, hvala!

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Takodje se zahvaljujem nadam se da ce ubuduce biti okej sa osvetljenjem

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Hoce, samo to nije "problem" nego dodatak radi ustede baterije :) Qualcomm se muci da vam pomogne, a vama smeta njihov izum:)

Sent from my MI MIX 2 @MIUI 10
 
Ne smeta dok god ima opcija da se ugasi[emoji16]

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Rešen problem sa slabim signalom na RR romu. Sada je sve kao na stock-u. Baterija se dosta sporije prazni.
Milina [emoji3]
 
Koja je prednost tog custom roma u odnosu na stock, koja to poboljsanja i dodatke ima u odnosu na stock? U vreme Nexus 4 sam imao potrebu za custom, ali sada stvarno nemam. Ali svakako bih voleo da cujem od vas sta je to plus custom roma.
 
Po meni je (jedina) prednost custom ROMa uglavnom azurnost i bolja podrska, ispravljanje gresaka i sl., pogotovo za telefone koji i nemaju vise podrske.

I A1 kasni sa tim k'o struja za naponom...

Ni ja ne ganjam custom zbog 800 opcija. Cak volim i manje komplikacija i 'nepotrebnih' opcija, bolje za system.

Raja sa XDA iz hobija napravi bolji ROM nego Xiaomi i sl. boranija. Kako bi tek bilo da ih placaju...

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pa pravi bolje i od tvog voljenog Googla... Prvo G da napavi rom da valja, pa ce i Xiaomi. :)

Sent from my MI MIX 2 @MIUI 10
 
Samo da srede ota i signal podršku na svim custom romovima

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Po meni je (jedina) prednost custom ROMa uglavnom azurnost i bolja podrska, ispravljanje gresaka i sl., pogotovo za telefone koji i nemaju vise podrske.

I A1 kasni sa tim k'o struja za naponom...

Ni ja ne ganjam custom zbog 800 opcija. Cak volim i manje komplikacija i 'nepotrebnih' opcija, bolje za system.

Raja sa XDA iz hobija napravi bolji ROM nego Xiaomi i sl. boranija. Kako bi tek bilo da ih placaju...

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk
Cenim da je problem sto se nema 8.1 vec, makar stabilan i sto kasni za Nexus i Pixel uredjajima. Meni bitno da telefon radi stabilno i brzo. A sada kada ga spreme, spremili su ga.

A sto se Xiaomia tice, ne secam se da se nelo zalio nesto na MIUI, dosta drugara je uzelo Xiaomi telefon i niko se nije zalio na sistem, a pogotovu se lepo prica za MIUI 10.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Tuzno je to kada G shvati da mu je Android busan kao sito , a onda ne zna kako da zakrpi sve rupe i pocne da izmislja anti rollback... Toliko o tome, ali da ne idemo u off.G nije jos uvek napravio Android da valja, a vec je stigao do verzije 9... :) LOL

Sent from my MI MIX 2 @MIUI 10
 
Koristio sam RR do tog nesrećnog slučaja pre 4 dana o kojem sam pisao ovde.
Koja je razlika između AEX i RR da znam ako odlučim da nešto stavljam da li vraćati RR, uzeti taj AEX ili eventualno L OS zbog ota updatea jer mi je muka od manuelnog flashovanja svakog updatea.
Djilkosh, da li koristiš official Twrp, ili onaj od Cosmica?
Piše da za sada mora da se koristi neki The mind GApps ili šta god, da bi ota radio.

Послато са Mi A1 уз помоћ Тапатока
 
Official twrp koristim, a gapps koristim standardne open gapps. Pico verzija.

Ja RR ne volim, nikad nisam ni voleo ne znam zašto.
 
Zato što je teška budzevina. Ubi me onaj magisk beta, malo malo pa izbaci da nije rootovan.
 
Što koristiš betu? Ja uvek koristim 16.0
 
Ma zezno se, negde pročitao da za 8.1 treba beta. I sad kasno.

Ne znam ova poslednja beta verzija roma (ova što je juce/prekjuče izašla) dal da fleshnem ili čekam stabilnu. Da nisi fleshno slučajno?
 
Sačekaj, mada sam ja bio na prošloj beti junskoj, bez ikakvih problema. Kako god hoćeš [emoji4]
 
Jel se i vama izgubila opcija da skrolujete levo-desno u apk telefon...???
Mnogo me bre nervira,valjda je do nekog udate-a
Izvinjavam se ako je vec pisao neko,nisam neko vreme pratio temu

Послато са Mi A1 уз помоћ Тапатока
 
Jeste, od nekog apdejta je tako, ne znam što izbaciše

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Jel se i vama izgubila opcija da skrolujete levo-desno u apk telefon...???
Mnogo me bre nervira,valjda je do nekog udate-a
Izvinjavam se ako je vec pisao neko,nisam neko vreme pratio temu

Послато са Mi A1 уз помоћ Тапатока
Pisao ja neki dan, stvarno glupo da su makli. Nije da stalno nekog zovem ali uvijek prstom idem lijevo-desno i dosta fali...
 
Nije to xiaomi sklonio, to je aplikacija za telefon koja nema veze sa xiaomijem.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ma da... Bezveze bas...
Ovako se namucim jednom rukom da dohvatim,hoce tel da mi ispadne [emoji3]


Послато са Mi A1 уз помоћ Тапатока
 
Gugl dajler je postao abominacija, ja ga nisam koristio godinu dana, i ovo šta su napravili od njega je zasu. A to da tabovi ne mogu da se svajpuju je onako vrhunac gluposti

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Gugl dajler je postao abominacija, ja ga nisam koristio godinu dana, i ovo šta su napravili od njega je zasu. A to da tabovi ne mogu da se svajpuju je onako vrhunac gluposti

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
Sta koristis?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ja sam sad isao u google phon app i obrisao azuriranja i vratio se stariji apk koji ima svajp
 
Nazad
Vrh Dno