Šta je novo?

Xiaomi Mi A1

Gde pratiš ovo?
Управо речено да ускоро излази
b4d2412ad3ed85f5be9739905f8f5853.jpg


Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Gde pratiš ovo?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Телеграм групе, неко ми је одавде послао линк скоро за то

Google Camera [Mi A1]
This is a group for the users of the Google Camera ports for the Mi A1! Feel free to discuss anything regarding the best GCam port you have used and which settings are applied.

RULES:

>English Only
>No Offtopic
>No Spam/Piracy

Линк :
https://t.me/TissotGCam

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Je l ova verzija kamere bolja od prethodnih... Ja imam neku od pre godinu i po... U cemu je razlika?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Konacno imamo nekog ko sredjuje kameru posebno za Mi A1, do sad to nije bio slucaj, to je veliki plus.
Ova novija naspram te stare ima vise dodataka i podesavanja a i cini mi se da su slike malo bolje kvaliteta, ne znam koju verziju koristis ali ove nove imaju Night Sight, slike u mraku su strava sa ovim.
Trenutno je najbolja verzija kamere za Mi A1. Novije verzije rade samo na Pie, na Oreo i Nougat ne.
 
Hvala, znaci morampustiti update n Pie da bi instalirao ovu kameru

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Treba za svaku, to ne zavisi od Gcama nego od telefona.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Onda prvi put čujem jer koliko znam A1 nema otvoren pristup Camera API, za razliku od novijih modela.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Bilo je pre moguće bez ruta to odraditi, tj program neki ti sve resi i 2-3 klika i telefon ostane sa zaključanim bootloaderom i bez ruta, ali nakon odredjenog security patcha to više nije bilo moguće i posle toga je moralo sa rutom.

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk
 
Bilo je pre moguće bez ruta to odraditi, tj program neki ti sve resi i 2-3 klika i telefon ostane sa zaključanim bootloaderom i bez ruta, ali nakon odredjenog security patcha to više nije bilo moguće i posle toga je moralo sa rutom.

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk
Da, zato nisam ni radio update na Pie... Nije mi se zezalo sa tim svim, a kamera mi extra radi
8e67b40b28425f77e49c5b308e4ed533.jpg


Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Trebalo bi da ti i dalje radi sve normalno i posle updatea, jedino ako uradis factory reset, inace sve je kao i pre. Bitno je bilo da si to vec odradio sa tim programom, ako jesi to je to, i dalje ce ti raditi gcam.

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk
 
Nisam to radio tako da ne znam, dok sam koristio A1 odradio sam to sve sa tim programom.

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk
 
Jel se nekom desilo da nece da mu se upali telefon?
Bio mi je na 1 posto i ugasio se. Stavio sam ga da se puni, stigao je do 3 posto, trebalo mi je nesto hitno da pozovem i opet se ugasio. Onda sam ga stavio na punjac i tad samo blinka led notifikacija povremeno i nista van toga.
Probao sam da drzim dugme za paljenje, dugme za volume down i power, onda power i gornje, sva tri, drzao dugo samo power dugme i nista...
Probao sa vise razlicitih punjaca da ga punim uvek isto. Na kompu ga ne prepoznaje kad ga povezem.
Neka pretpostavka sta bi moglo biti? Ne verujem da je tek tako crkao...
 
Mora da sačekaš malo dok osveži bateriju. Ne razumem zbog čega dozvoljavate da vam se telefon skroz ugasi

Послато са Redmi Note 6 Pro помоћу Тапатока
 
Da ga stavim na punjac ili?
Nasao sam ovog indijca koji je resio ovako:
https://www.youtube.com/watch?v=O9egXEaBmiY
Nemam tako mali srafciger za ove donje srafove, to mi je problem.

Ma ne znam ni ja, pocelo da me smara sto je oslabila baterija pa ga dosta cesce punim.

Ostavio sam ga sad na punjacu, pa nek bude par sati pa cu videti da li se nesto promenilo.
 
Poslednja izmena:
Ne treba da se dira, ako neće da puni s punjača, promijeni nešto - drugi punjač, čak i kabl. Poznati problem kad pustiš Xiaomi da "umre". Meni se desilo par puta i svaki put se povrati i krene da puni poslije malo cimanja i promjene kabla ili punjača.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Sto je najgore imam 4-5 kablova i adaptera. Probao sam sa svima. Nista, pusticu ga malo pa cu probati ponovo u krug, pojma nemam...
Da sam znao za to ne bih dozvolio da se ikad isprazni. Desi mi se tipa jednom u 3 meseca da se isprazni skroz i nikad do sad nije bilo problema.
 
Meni se to desilo 2 puta u poslednjih par dana jer sam bio prinudjen da iskoristim i zadnji % baterije. Ostavi telefon na punjacu i velike su sanse da ce se ukljuciti. Blinkanje diodice je dobar znak.
Ako to ne pomogne onda ces morati da otvaras telefon...
 
Bas teska glupost. Da sam znao da se taj problem javlja, ne bih mu nikad dozvolio ni ispod 10 posto da ode, za svaki slucaj. Ali sta da se radi...
Jos se razmisljam da li da trazim srafciger negde i otvorim ga (pusticu ga jos malo da se puni prvo) ili da ga nosim u neki servis.
 
Brate mili razbicu telefon vise! Hocu gcam da instaliram i ne ide mi dalje od magisk... Znaci treba da instaliram zadnji 19.3 i skinem zip i uvek mi pise instalation failed. kako to da sredim?!
 
Da li je septembarski security update bio poslednji koji ćemo videti na Mi A1? Prošlo je tačno dve godine od kad se telefon pojavio na tržištu, a Google je na toliko i obećao podršku.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Nije nemoguće, iako se pričalo o Android 10 i za A1 negdje u decembru.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Priča se po xda forumu da se kao priprema Android 10 za nas ali moramo da čekamo još. Sto se mene tice ja sam zadovoljan i sa pie.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno