Šta je novo?

TV ne vidi WD 1T eksterni HD

ciciban

Čuven
Učlanjen(a)
20.12.2002
Poruke
943
Poena
620
Imam od pre 2-3 godine eksterni HD WD Elements 1T, kupljen na američkom tržištu. Sa tog diska, bez problema puštam filmove na LG LED TV iz 2013. i Toshiba LED TV iz 2014. godine. Kupio sam pre par meseci isti takav disk u Gigatronu, baš da ne bi eksperimentisao, tj. da mogu da sa diska puštam filmove. Međutim, tek pre mesec dana probam da pustim film na TV-u, kad ono, ni na Toshibi ni na LG-u, ne može da se pusti. LG bar pokušava da "učita" disk i javlja da postoji neka greška u disku, dok ga Tošiba, uopšte, ne vidi. Odem u Gigatron da reklamiram disk i zamolim prodavca da ga proba na novim, izloženim, televizirima u radnji, i na tri televizora na kojim je isproban (medju njima i neki LG) WD Elements 1T je radio. Ja ipak reklamiram proizvod i kroz nekoliko dana mi javljaju da je reklamacija neosnovana, ali da će disk poslati na detaljna ispitivanja. Posle mesec dana mi javljaju da je reklamacija, ipak, osnovana, i da u radnji mogu da preuzmem novi disk. Uzmem ja novi, isti taj model diska, kad ono, opet na televizorima kod kuće ne radi. Ako to ima nekog značaja, dali su mi model WD 1TB 2.5", USB 3.0, Elements - WDBUZG0010BBK-EESN 2.5", USB 3.0, 1TB HDD, a rekoše da ne mogu da dobijem model WD 1TB 2.5", USB 3.0, Elements - WDBUZG0010BBK-WESN 2.5", USB 3.0, 1TB HDD, zbog nekog koda koji se ne podudara da diskom koji sam prvobitno kupio. Ne znam šta znači ta razlika u jednom slovu EESEN, odnosno, WESEN, verovatno poreklo robe, odnosno, oznaka tržišta na koje se plasira. Da li je moguće da čitava serija uređaja ima taj problem? Negde na netu sam pročitao da se neko žalio na isti problem i da su mu, navodno, iz podrške Western Digita-la rekli, da je fabrika za novije diskove izbacila mogućnost povezivanja diska sa televizorima?! Ne znam o čemu se tu radi i šta da radim, ali ću, najverovatnije, ponovo reklamirati disk i tražiti da mi vrate pare, pa da kupim disk od drugog proizvođača, mada se pitam da li ću i tada naići na sličnu situaciju... I samo, povodom, tipova EESN i WESN, da prenesem jedanu čudnu primedbu (nešto što sam primetio i od prodavca dobio potvrdu da je tako) iz Gigatrona, gde disk WD 1.5TB 2.5", USB 3.0, Elements - WDBU6Y0015BBK-WESN 2.5", USB 3.0, 1.5TB HDD košta 7050 dinara, a isti takav tipa WD 1.5TB 2.5", USB 3.0, Elements - WDBU6Y0015BBK 2.5", USB 3.0, 1.5TB HDD ima cenu 9990 dinara??
 
Prvi disk je bio usb2.0 ili usb3.0?
 
Oba diska su USB 3, i identična, i fabrički formatirana u NTFS. Stari radi na svim televizorima, a ovaj novi (kao i onaj koji sam reklamirao) samo na novijim televizorima. Verovatno se radi o nekom problemu sa napajanjem novih diskova jer im nije dovoljna struja koju daje USB sa starijih televizora.
 
Ne znam da li bi sa Canvio Connect II Blue HD 1TB imao istih problema, tj. da li neko ima iskustva sa određenim modelom koji rade na Led televizorima iz 2013-2014 godine?
 
jesi probao sa onim Y kablicem kad sumnjas na struju?
 
Probao sam tri nova WD Elements diska od 1T i ni jedan ne radi na mojim televizorima koji su proizvedeni u 2013. i 2014. i to LG i Toshiba... Takođe sam probao i svoj WD Elements 1T, koji sam dobio iz amerike, a i WD Elements 2T, takođe sa američkog tržišta i oba rade bez problema. Meni je reklamacija uvažena na taj WD 1T, iako on radi na novijim televizorima, što znači da ima problema sa napajanjem i to je na servisu utvrđeno, mada je to verovatno generalni problem novijih serija WD diskova. Imam mogućnost da u zamenu za WD Elements uzmem Toshiba Canvio Connect II ili Toshiba Canvio Basic, pa razmišljam šta ću, zato sam i molio za savet, ako je neko imao susret sa tim eksternim diskovima.
 
Canvio Connect II 1T funkcioniše na svim televizorima...
 
Nazad
Vrh Dno