Šta je novo?

Zamena ekrana i maticne ploce na Note 2 N7100,pomoc.

Zujka

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
16.05.2014
Poruke
364
Poena
69
Ovako,nabavio sam jedan crni Note 2 kome je po recima prodavca otisla maticna,tako su mu rekli u servisu.A drugi beli sam nabavio kome je otisao ekran,da li ceo ili samo lcd nisam siguran.Ili bih prepakovao maticnu ili ekran da od dva napravim jedan ispravan.Na yt vidim oko zamene ekrana da koriste najvazniju stvar neki besumni fen kojim se susi ekran pa se odlepljuje.Od te opreme nemam nista a u jednom servisu u Balkanskoj su mi trazili 3500,u drugom 4000 da oni to prepakuju.Ako ovde ima nekoga ko to zna da uradi za manje novca neka se javi u PP pa da se dogovorimo ili neki savet da pokusam to sam da uradim,i jedno pitanje,da li se lakse menja maticna ili ekran?Ovom belom na kome je maticna crkla ima lose lajsne,izguljene a na ovom crnom na kome je ekran polomljen je kao nov.Hvala unapred za sve savete.
Ako bi se menjao ekran,onda na crni ne bi islo da se stavi prednji deo sa belog telefona,onda bi mi trebao crni t.j sivi prednji poklopac,kako se vec zove.
 
Poslednja izmena:
Ovaj beli ram je los,izguljena lajsna ali ako je previse komplikovano menjati ram i ekran i skupo onda bih samo maticnu,sta je tu je.Videcu onda za plocu da li to mogu sam ili da andjem nekoga da mi to odradi povoljno.
 
POgledao sam,naravno,nemam takav alat ali videcu vec ovih dana sta cu odluciti.
 
treba ti samo mali srafciger, umesto onog plavog mozes da improvizujes necim plasticnim.... ali hajde da izmisljamo jos malo :D
idi plati.
 
POkusacu,milion stvari se vidim skida pa vraca i sa ploce se na kraju neki deo odlepi i skine,snaci cu se,ne brini ti za mene.Toliko.
 
Nazad
Vrh Dno