Šta je novo?

Konfiguracija za 140 hiljada dinara?

nebeski.letac

Poštovan
Učlanjen(a)
20.07.2016
Poruke
707
Poena
80
Pozdrav svima.
Planiram da kupim novi računar. Budžet za to bi bio oko 140 hiljada dinara. Računar će se najviše koristiti za foto i video montažu, programiranje, obradu fajlova i druge profesionalne svrhe ali će se ponekad odigrati i neka video igra. Kupovina nije hitna, dolazi u obzir i Mađarska. Da li je bolje da kupim već gotovu konfiguraciju ili da je sam sastavim? Na šta treba da obratim pažnju? Prethodnih dana sam na internetu tražio konfiguracije i primetio da postoji mnogo različitih matičnih ploča sa svim i svačim, RAM memorija sa različitim frekvencijama rada, različiti tipovi hlađenja itd. Voleo bih da mi neko ko računar koristiti u profesionalne svrhe napiše šta je od svega toga najbitnije i u koju komponentu vredi uložiti.
 
Ja koliko sam shvatio, ne mora u Monitoru da se uzme vec u bilo kojoj radnji?

Mislim, uzimas preko firme pa ti je svejedno, ali davati tolike pare za tu grafiku je suludo. Pitaj ti njih da ti ponude neku bolju cenu ili im reci da ces da uzmes u drugoj radnji. Ne isplati im se samo zbog grafike da izgube pordaju od 150k
 
Da, bilo koja radnja, ali nema jeftinije od Monitora, a pogotovo niko nema toliki izbor svega. Gledao sam Emmi, ponuda ploca im je ocajna, a ove LoseLose, Shishatron, ConTrade i slicne necu ni da gledam, samo dzabe da se nerviram oko cena :)

Drugar drzi jednu prodavnicu tehnike na Nbg i dao je 10k vecu cenu od Monitora za prvu konfiguraciju.

Opet, ako znate da negde mogu da sklopim nesto bolje, otvoren sam za predloge.
Sada sam poslao drugaru da zameni napajanje ovim Chieftecom.

Ova grafika je solidno klokovana i ima 2 ventilatora, pa mislim da ce dosta znaciti za tisinu, a to je 30e razlike u odnosu na neku skracenu sa jednim ventilatorom, na komp od 1250e, koji se godinama nece menjati verovatno. A i opet, sve jeftinije su rasprodate.

Sent from the 7th edge of the 3rd World.
 
Poslednja izmena:
Ma okej, naravno da kad se gleda cena cele konfe vredi 30e za bolji model graficke, ako ne moze da uzme na drugom mestu gpu.
 
Nazad
Vrh Dno