Šta je novo?

Monitor ili TV za obradu fotografije ?

acivi_nik

Slavan
Učlanjen(a)
01.12.2010
Poruke
4,263
Poena
300
Koristim Samsung SA350 24" i pojma nemam koliko je "tacan". Zamenio bih ga nekim boljim, prvenstveno jer mi je tesna FullHd rezolucija odavno. Ne samo za fotografiju, vec za skoro sve ostalo sto radim.
Da li ici na monitor za tu namenu, ili na 4k tv? Vidim da se za 400e moze uzeti LG 43UH603V, sto mi izgleda bas jeftino za 4k tv (nisam imao pojma da su toliko pale cene), samo ne znam da li ce mi smetati mnogo 43 inca na nekih 70cm udaljenosti.

Pored fotografije, koristice se za laksi gejming, ali to je manje bitno.
 
Hvala na odgovoru. To iz videa sam otprilike znao. Input lag mi nije mnogo bitan, jer sam skoro skroz zabatalio igrice. Bitno mi je da ima 4:4:4 chroma. Gorepomenuti LG bi trebalo da podrzava to na hdmi2.0, ali sam detaljnijom pretragom dosao do toga da vecina jeftinijih LG 4k televizora (kao i gorepomenuti) ima RGBW displej, sto je neprihvatljivo. I uopste mi nije jasno sto su to uopste pravili koji djavo... Znaci on otpada.

Fotografijom se bavim iz hobija jos uvek... Ne zaradjujem od toga, pa i kada bih zaradjivao nesto, ne verujem da bi to bilo toliko placeno da opravda veoma skup monitor. Samo me nervira sto odradim sliku na mom monitoru, pa onda na svakom drugom mi izgleda skroz drugacije... I onda ne znam gde je najpravilniji prikaz... Zato bih da eliminisem to moje "nerviranje", da znam da je kod mene tacno sve, pa sad kako ce biti kod drugih - to je do njih :)
 
Za tacan prikaz boja se mora odraditi kalibracija monitora, ali ni to ne mora nuzno da bude 100% tacno, jer moze biti da je kalibrator neispravan, da njegov softver ima neku gresku i sl.

Jesi li gledao LG 43UD79-B?
 
Aha,aha :D

U principu, nije meni bitna dijagonala da bude sto veca. Nego nisam video manji 4k tv, pa sam zato pomenuo bas tu. Monitor bi mi odgovarao i ~30".
 
Otprilike, 4k na 32inca ima slican ppi kao fullHD na 20 inca, ili qHD na 24 inca... Nije bas tacno, ali otprilike...
Koristio sam fullhd na 15 inca i uopste mi nije sitno.
 
Najjeftiniji 32" 4K monitor (neki Acer-ov model) na itsvet-u 672.67 EUR :smash:

Ne znam da li bi ti odgovaralo, ali najjeftiniji nacin da prosiris "radni prostor" je da dodas jos jedan 24" monitor pored tog sto vec koristis.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno