Šta je novo?

Koji telefon posle LG G4 do 200eur?

Swiper

Čuven
Učlanjen(a)
05.03.2002
Poruke
4,482
Poena
750
Razmisljam se da prodam G4 zbog poznatih problema i da uzmem neki nov telefon (verovatno kinez, xiaomi ili huawei) ili cak i polovan da je npr star godinu dana. Sta mozete da preporucite? Na G4 je kamera extra i to mi je jako bitno, da bude pristojne velicine ekran, kao i baterija. Igrice ne igram. Gledao sam malo Honor8 Lite kao i P10 lite, xiaomi redmi4 note. P10 lite bih mogao da uzmem preko MTSa uz L ili XL paket i to mi je cool opcija zbog "garancije". Sta od ova tri preporucujete? Moze i nesto cetvrto, dajte predloge. Vidim da se zale na p10 lite da im se koce procesi posle nekog update-a, takve stvari me izludjuju.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Vidim da pominjes mts i ugovor.
Najvise ti se isplati da iskoristis 50% popust na novi ugovor, bez kupovine uredjaja, a da telefon potrazis po oglasima.

Posle G4 svi do 200e su egal u najboljem slucaju a mnogi ce biti i malo losiji. Do 200e bi polovan sony Z5 (sa preostalih 10-12 meseci garancije) bio najbolja zamena za G4 s tim sto ima losiji auto mod kamere (posebno za low-light), kamera app ima manje podesavanja dok je sve ostalo uglavnom malo bolje.

Ali mislim da je najbolja opcija da prosiris budzet i da kupis polovan S7 koji ima bar 10-ak meseci preostale garancije.

S obzirom da si pominjao i Huawei mislim da je polovan P9 bolja opcija od novog P10l, evo upravo sada u oglasima imas odlican primerak P9 ( za 275e :)

A G4 kamera je odlicna i nije lako naci zamenu u okviru tog budzeta. Meni je cak malo bolja i od S7 stock (bez pro moda/raw i naknadne obrade) dok S7 ima malo bolji kamkorder i generalno brzu kameru sa naprednijim autofokus mogucnostima.
 
Poslednja izmena:
A sto si izbacio iz izbora P10 Lite?:) Z5 nisam ni uzimao u obzir a lepo izgleda i ima 7.0 android...

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Nemoj ni Z5 ni P10l vec lepo potpisi ugovor sa 50% popusta (na taj nacin stedis oko 200e za 2 godine) i kupi neki polovan 2016. flagship :)
To ti se najvise isplati dugorocno.

Moram da ispravim ovo iznad - ipak nije oko 200e usteda, sada vidim da su povecali cenu paketa ali i da dele onih 100Gb pa tako Miks XL (600 min, 6000 min u mts, 1000 sms, 2000Mb + 100Gb) kosta 1199 din mesecno, ako ne uzmes fon, umesto 1999 din tako da je usteda 24x800 din, svakako se i to isplati.

P9L i P10l su ok za tu cenovnu klasu ali mislim da su prehajpovani na ovom forumu, meni je G4 bolji od oba samo steta sto ima taj problem sa plocama pa moras da ga prodas.
 
Poslednja izmena:
Prehajpovani? Moja zena uzela honor 8 i bas lepo izgleda, do tada nisam ni hteo da pogledam huawei :)

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Pa valjda si procitao sta sam napisao - da su ok za tu klasu ali da su ipak prehajpovani na ovom forumu, u smislu da ih hvale malo vise nego sto ti uredjaji zasluzuju :)

P9 i S7 su bolji (i kao polovni) od P10l, jeste da su i skuplji ali mislim da vrede tu razliku.
Kupis polovan S7 (koji je u garanciji) i neces morati da menjas fon 2 godine a mts racuni ce biti dosta nizi. Ovako ako uzmes P10l kod operatera dobices i losiji uredjaj koji ces mozda vec posle 6 meseci hteti da zamenis a placaces pun iznos racuna.
 
Poslednja izmena:
Pa posle G4 LG V20 je logicna opcija, to bih predlozio i Swiperu ali ako sam dobro razumeo zahteva uredjaj sa validnom garancijom a V20 ''divljaci'' su oko 330e novi na KP, sa 12 meseci ''garancije'' (verovatno ima i korektnih preprodavaca)

Znam da je najlakse trositi tudji kes po forumima :d i da u naslovu teme stoji 200e ali sve ovo navodim na racun ustede (50% popust u toku 24 meseca) kada je mts ugovor u pitanju.
Bolje je uzeti polovan-nov ex flagship i 2 godine placati racune od 10-ak evra nego uzeti P10l i placati pun iznos racuna (2k din svaki mesec) :)
 
Poslednja izmena:
Posle lg g4 sam imao Huawei p9, Honor 8 pa p9 Gold, i mogu ti reci da nijedan nema bolju kameru od g4, preko dana su tu negde dok nocu ili "na sijalici" je g4 bolji. Takodje g4 ima bolji screen to body ratio i prelaskom sa g4 na p9 sam imao utisak da sam kupio trelefon starije generacije. U svemu ostalom je p9/Honor 8 apsolutno bolji uredjaj i dosta kvalitetniji osim mozda ekrana koji su bar po meni slicni... ako zanemarimo mali backlight bleed na g4 dok na p9/Honor 8 to ne postoji. Ja licno nebih presao sa g4 na p9 lite... Za p10 lite ne znam jer nisam koristio taj telefon... E sad na temu kvarova nikada nisam razmisljao iz razloga sto nijedan telefon (osim moje nokie 6230 koju cuvam preko 10 godina) nije kod mene sastavio 3 meseca
 
@doct.cor
http://forum.benchmark.rs/showthread.php?t=397444

Evo teme u kojoj si kacio slike slikane sa G4 i P9(i pricao kako su na G4 mnogo bolje), ljudi su ti skrenuli paznju da su cistije slike na P9.

Zaboravio si? :D
Tacno tako nisam zaboravio. To na sta su skrenuli paznju je samo segment slike gde je p9 fokusirao sat ako se dobro secam. Vecina nije gledala opste na sliku koja je na g4 svetlija i sa vise detalja. No to sve nije bitno ja sam imao dva ta telefona u to vreme i napravio mali milion slika i znam g4 pravi bolje slike od p9 u ll dok je sve ostalo priblizno isto.. Sad ti mozes da verujes i ne tvoja stvar...

Sent from my LG-H870 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno