Šta je novo?

MSI 880GMA-E35 (FX) - problem sa update BIOS-a

nexteen

Slavan
Učlanjen(a)
30.12.2013
Poruke
1,397
Poena
210
Pozdrav drustvo ..

Potrebna mi je pomoc oko update BIOS-a jer zelim otkljucati procesor a trenutni BIOS to nema kao opciju .. Ispod stavljam link doticne MB ako neko zeli da pogleda i pokusa da mi pomogne da iznadjem resenje . Imao sam plocu Gigabyte MA790fx-UD3P i CPU AMD Phenom II X2 550BE , i na toj konfiguraciji ja sam imao otkljucan CPU sa 2 na 4 jezgra te dobio Phenom II X4 B50 na 3.1ghz .. To se na Gigabytu ladnjaka i bez problema odradilo i CPU me je do juce sluzio kao x4 , a sad ga opet na MSI 880GMA-E35 (FX) - MS-7641 ver 2.1 vidi samo kao dvojezgarni .. Resio sam da polako pojacam masinu a za to mi je bila potrebna ploca koja podrzava DDR3 , SATA3 itd , i tako nadjem ovu MSI na KP , i pored nje uzmem Kingston 8gb DDR3 .. E sad , ova MSI u BIOS-u nema opciju za otkljucavanje CPU-a , iako u manualu koji sam skinuo stoji ta opcija pa pretpostavljam da je potreban update biosa .. I tako , gledam ja kako to jednostvno izgleda preko YT sa M-flash , ali ono , samo na filmu :smash:

Skinem ja najnoviji BIOS koji je postavljen na MSI sajtu ( Version 11.7 , Release Date 2012-10-30 ) , a ovaj koji sad imam je ( Version 11.2 , Release Date 2011-07-18 ).. Ubacim USB , formatiram na FAT32 , raspakujem na njega ta 3 podatka , eject , restart , i kad udjem u BIOS pod opcijom M-flash nadjem opciju Update BIOS , kliknem na nju i ona vidi stick ali ne i fajl na njemu , ma sta klikcao fajla nigde , postoji i opcija BOOT i tu kao vidi fajl na sticku ali ne reaguje .. U manualu za tu mb stoji da u BIOS-u , pod Cell Menu , treba da ima i opcija Unlock Core ali to nemam .. Gde ja gresim , u cemu je problem, ne znam jesam li vam dao dovoljno podataka za pomoc pa ako nisam slobodno pucajte :)



Gigabyte
https://www.gigabyte.com/Motherboard/GA-MA790X-UD3P-rev-1x#ov

MSI
https://www.msi.com/Motherboard/support/880GMAE35_FX.html#down-bios


BIOS MSI

BIOS_3.jpg

Cell Menu

BIOS_2.jpg

BIOS_1.jpg

Unapred zahvalan na pomoci :)
 
Probaj ovo mozda pomogne:



Jako je bitno da se na M-flash na Source file from izabere fajl za fles pa onda bi trebalo da flesuje.
 
E vidis u tome i jeste caka , ja skinem BIOS sa MSI , stavim na usb , i odem tu gde je on , prebacim na Bios update , vidi mi USB , i kad udjem , nije kao na snimku gde se vidi Media list i ispod fajl koji je ON stavio na USB , dok ja vidim samo Media list i jos neku opciju i gde god da udje on me vraca na pocetak tj fajl na USB ni ne vidim . Da vidim fajl koji sam nabacio na USB ja bih to vec resio , znaci problem je sto ja ne vidim taj BIOS koji sam stavio na USB ..
 
Uff ludilo , bice to avantura :D
Skinuo sam USB format Tool i Win98SE bootdisk , sad formatiram i stavljam image .. posle bi trebalo samo da prekopiram fajlove na stick ..

Znaci ako skinem zadnji BIOS koji je postavljen na MSI za tu plocu , ne bi smelo da bude problema ?

Ako pogledas ovde https://www.msi.com/Motherboard/support/880GMAE35_FX.html

Version 11.7
Release Date 2012-10-30
File Size 1.04 MB

Ovo je zadnji koji je izdat .. Neverovatno kako sporo radi formatiranje USB od 8gb ..
 
Probaj sa komandom AFUD4310.EXE A7641AMS.B70 , naravno oba fajla kopiraj u flesku da budu jedan pored drugog , ovi od DOS-a mislim da su skriveni fajlovi.
 
Ovde u ovom uputstvu koje si mi dao nema to .EXE .. Da radim kako su oni napisali ?
 
Da , skinuo sam ih ja vec, uradio formatiranje diska i nabacivanje Win98SE boot , prekopirao ova dva fajla na stick : AFUD4310.EXE i A7641AMS.B70 , bez onog txt fajla .. Ok ici cu po manualu koji si mi dao , bez .exe , nego reci mi kad zavrsi postupak updatea is DOS-a , kako idem u restart , kucam pod A:\> RESTART ili neka druga komanda ?

Samo taj deo mi je ostao nedorecen u onom manualu , kako se ide u restart ..
 
Možda sam ponudi restart nakon update-a, a ako ne, potpuno je svejedno kako se restartuje - DOS komanda, ctrl+alt+delete ili dugme na kućištu.
 
Hvala na pomoci , uskoro krecem sa update-om , javljam kako je proslo :)

Evo probao sam , nece da mi butuje sa USB-a iako je podesen u BIOS-u , moguce da nesto nije dobro leglo prvi pravljenju butabilnog usb-a . Ponovo cu pokusati da uradim proceduru ispocetka ..

Jel bitna velicina USB-a , da li je dovoljan od 2gb ?
 
Poslednja izmena:
Samo da javim da sam resio problem , 3x sam radio istu operaciju tj po uputstvu i nikako da mi mi butuje USB u DOS .. Na kraju sam uradio dve promene , jedna je da pre restarta nisam isao na Eject usb tj safe remove , i druga je da sam ovaj put isao na F11 i u boot meniju rekao da povuce sa usb-a . Sve u svemu , imam najnoviji BIOS u kom imam opciju Unlock CPU core i naravno odmah sam ga otkljucao u Phenom II x4 B50 3.1ghz ..

Hvala svima na pomoci , ni ne znate koliko ste mi pomogli :)
 
Nazad
Vrh Dno