Šta je novo?

Desktop računar do 60000 dinara

Preoccupation

Slavan
Učlanjen(a)
01.11.2004
Poruke
2,143
Poena
405
PC.png


SSD: SATA3 120GB Kingston A400 - 6990 rsd
TV: 43" LG 43LH5100 - 40600 rsd

Računar bi služio za World of Tanks, gledanje filmova i slušanje muzike (imam audio). Postoji li neka bolja kombinacija svega u okviru ovog budžeta? Hvala unapred. :)
 

Prilozi

  • PC.png
    PC.png
    15.3 KB · Pregleda: 87
i3 7100, lol.

Ryzen 1200, B350/A320 ploca.
Hard Disk WD Blue 1TB, mnogo bolji od tog.

Napajanje LitePower je krsina, Chieftec GPE-500S za 6.000 je daleko bolje.

Graficka RX 560/1050 minimum, ta 550 vredi 60-70e i ni dinar preko.

Kuciste MS Falcon je bolje od tog, a isto kosta.

10.000 za 8GB?!?
Uzmi najjeftinijih 8GB za 6-7.000 i ostatak ulozi u ovo sto sam ti naveo.

Edit:

U sustini promena svake komponente u konfi.
 
Poslednja izmena:
Onda uzmi G4560, isti je procesor kao taj i3, a duplo jeftiniji.

Takodje im naglasi da urade bios update na ploci obavezno.
Uzmi Thermaltake SPS-530m napajanje od ostatka para i GTX 1050 Zotac Mini.
Hard disk, memoriju i kuciste koje sam ti rekao.

Trebalo bi da se sve uklopi u budzet.
Moze cak i GTX 1050ti da se uklopi, ako se uzme LC-600H-12 napajanje koje je opet bolje od LitePower lesa.
 
Poslednja izmena:
Isteklo vreme za edit.

LC-600H-12 ima kratke kablove i trebace ekstender za CPU kabl da se uzme ako se uzima u kombinaciji sa kucistem kod kojeg kablovi idu iza ploce(vecina danasnjih kucista).

Kosta 100-150 dinara na KP i po servisima.
 
Poslednja izmena:
Slobodno poslusaj sugradjanina iznad, meni sastavio isti komp pre mesec dana malo jeftiniji a bas bolji. g4560/h110m/8gb/wd 1tb/lc 600h/1050ti/cyclop IV. Samo sto sam uzeo sve u monitoru ispalo me par hiljada jeftinije od emmi
jedino sto sam ram uzeo 2400 a radi na 2133 mada nigde ne gori oko toga a sto se tice napajanja stvarno ima kratke kablove sto idu na plocu, kuciste ima rupe sa strane za te kablove a ja morao da kljestama napravim rupu idma iznad napajanja da bi kabal direktno isao i jedva stigao do ploce, a snaga je dobra pogurace cini mi se i nadogradnju
 
Untitled.png

SSD: SATA3 120GB Kingston A400 - 6990 rsd

Da li je ovako bolje? Ovo napajanje može da pogura lepo i sledeći računar (napon u kraju u kome će biti PC je loš, možda nije loše da bude jače).

Hvala na savetima.

Edit: Kućište ima ventilatore plave boje, kao na pijaci, to bi prijatelju smetalo. Postoji li način da se "isključe" ti plavi LED-ovi?
 
Poslednja izmena:
OK, onda to modularno Thermaltake 530W (dobro je što ima sve zaštite), Zotac ubačen. Sutra bih poručio to sve u Emmi-ju. Ako neko ima još neki, eventualni, predlog - samo napred. Ima vremena do sutra. Drugar je lak na novčaniku.
 
Ploča: ASUS PRIME A320M-K M-ATX
Procesor: AMD Ryzen 3 1200
RAM: 8GB 2133MHz Patriot
Grafička: GTX1060 ZOTAC 3GB AMP
Hard disk: 1TB Toshiba DT01ACA100
Napajanje: LC Power LC600H-12 V2.31
Kućište: MS Industrial ARMOR

Cena: 500-520e, pogledaj po radnjama

Ako mozes da doda jos malo i uzme neku b350 plocu i da clockas cpu, Gigabyte GA-AB350M-HD3, Asrock AB350 Pro 4, MSI B350 VDH i itd...
Jeste preko budzeta, nema ssd (velika mana) ali to se najlakse doda, a opet dosta, dosta bolja konfa, e sad ako nije priortet gaming, onda 1050ti, ssd i nesto drugo po zelji. Eto eventualno da promenis napajanje, ne zato sto je lose, vec zato sto bi ti kablovi mogli problem da ti naprave, odnosno duzina istih, mad i to se lako resi.
 
Poslednja izmena:
Djokosrb, hvala na predlogu, ipak ostaje prva konfiguracija iz razloga što ne želim AMD plus ne mogu da jurim sa prijateljem po više radnji. Isto tako, nikada neću biti u stanju da stavim LC Power i Thermaltake u isti koš, tako da to otpada automatski.

Hvala svima na predlozima. :)
 
Neces valjda da uzmes i3 7100?
 
Mani se tih gluposti i uzmi sta je bestbuy za te pare...Znaci AMD konfa koja ti je sastavljena...A ako zelis da bacas pare onda slobodno nisi morao na forumu ni da pitas :)
 
Untitled.png

SSD: SATA3 120GB Kingston A400 - 6990 rsd

Da li je ovako bolje? Ovo napajanje može da pogura lepo i sledeći računar (napon u kraju u kome će biti PC je loš, možda nije loše da bude jače).

Hvala na savetima.

Edit: Kućište ima ventilatore plave boje, kao na pijaci, to bi prijatelju smetalo. Postoji li način da se "isključe" ti plavi LED-ovi?
Ne svetle jako ledovi.
Ova konfa je OK, samo ubaci SPS 530m i uzimaj to.

Eventualno 1050Ti Zotac ako se uklapa u budzet.
 
Poslednja izmena:
ivanbass1, šta misliš o Cooler Master N200 kućištu? https://www.youtube.com/watch?v=f5mro17ZgZo

Prijatelju se jako dopalo zato što je malo i lako se prenosi. Nema ga u Emmi-ju, ali bi ga uzeli u Monitor-u. Ako imaš neki bolji predlog za Mini Tower kućište, I am all ears. (prenosimo kućište često kod mene da bi igrali WoT platoons) :D

Sutra naručujem sve.
 
Za sada uzmi G4560 a kasnije ako neke ozbiljnije stvari hoces da radis na kompu mozes i3 7100 na tu plocu Asus H110M-D , ali sada za tvoje potrebe je dovoljan G4560.
 
Svasta covek procita danas na forumu.

Ne znam kakvo je to kuciste, nisam gledao mini segment.
Bilo koje ce posluziti, ove komponente se ne greju. MS sam predlozio jer nudi dosta za mali novac.
 
Poslednja izmena:
ivanbass1, šta misliš o Cooler Master N200 kućištu? https://www.youtube.com/watch?v=f5mro17ZgZo

Prijatelju se jako dopalo zato što je malo i lako se prenosi. Nema ga u Emmi-ju, ali bi ga uzeli u Monitor-u. Ako imaš neki bolji predlog za Mini Tower kućište, I am all ears. (prenosimo kućište često kod mene da bi igrali WoT platoons) :D

Sutra naručujem sve.

Imam ja to kućište, odlično je. Super kvalitet, dosta prostora, filteri za vazduh napred itd. Mada je možda malo skuplje od Ms varijanti, ja sam ga našao za 2500 sa oglasa :)
 
Hvala, heroin. Nema veze što je skuplje, MS nam se uopšte ne dopada. Ova konfiguracija je mogla da ide i do 80k dinara, ali sam ocenio da mu je bespotrebno za multimediju i World of Tanks. A uvek može za dve godine da promeni sve.
 
Kupi golf 4, a kasnije kad budes hteo neka ozbiljnija kola, kupi golf 4 :-D

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

G4560 jeste sporiji procesor, međutim ta razlika je apsolutno minorna (1-3% u nekim testovima u korist i3 7100). Isto tako, mogao je da kupi i5 procesor koji bi bio apsolutno neiskorišćen. Pritom, niko nije obratio, kupuje i 43" TV, i tu gledamo da vidimo najbolju moguću opciju.
 
G4560 jeste sporiji procesor, međutim ta razlika je apsolutno minorna (1-3% u nekim testovima u korist i3 7100). Isto tako, mogao je da kupi i5 procesor koji bi bio apsolutno neiskorišćen. Pritom, niko nije obratio, kupuje i 43" TV, i tu gledamo da vidimo najbolju moguću opciju.
Uzmi Ryzen 1200 razlika u ceni je 20,30e a dobijes otključan i5 za te pare koji moze da se klokne sa stock kulerom dosta lepo...


Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
Malopre sam pokušao da poručim sve, i baš za taj Zotac žena reče da bih morao da čekam 10 dana! Pa da li je moguće da karticu srednje klase ne mogu da kupim normalno? Prijatelj je na odmoru, imali smo ideju da sastavimo PC za dan-dva, a pretvori se večnost. Sve više se razmišljam da zaobiđem Emmi. Iz nekog razloga mi je sve jadno u vezi njih.
 
Nazad
Vrh Dno