Šta je novo?

Automatski regulator napona (AVR)

a koliko oscilacije imas? prvo to vidi.
Uglavnom se ovi obicni regulatori aktiviraju kada se izadje iz nekog opsega i tada vrate na 230V. Ovde ne pise koji je opseg reagovanja. U uputstvu kaze da je voltage regulation +/- 12%, dok je izlaz 230V +/- 8%.
Ako ti treba za oscilacije napona, mislim da ti ovo nece pomoci. Ako zelis da se zastitis od strujnog udara, onda bi trebao da zavrsi posao.
 
Izvinjavam se što ću malkice skrenuti temu sa osnovnog kursa, dodaću dva pitanja relativno vezana za AVR, na koja ne uspevam da nađem smislen odgovor, a to su: da li je bezbedno priključiti AVR na produžni kabl, i da li je bezbedno priključiti produžni kabl na AVR? Konkretna situacija je da imam samo jednu zidnu utičnicu u sobi, dosta nedostupnu, i nekoliko uređaja manje snage (laptop, tv, i sl.) koji bi trebalo da budu zaštićeni.
 
Pa naravno da je bezbedno i to onoliko koliko su ti produžni kablovi bezbedni.
 
Nikako ne kupuj kineske, video sam, doduše piše sitnim slovima, 3 x 0,75 mm2. Naravno spoljni prečnik oko 15 mm. Odlično da pokloniš nekom koga mrziš, požar garantovan.
Juče sam video solidan produžni kabal u el.....ti, imaju od 6 i 9 redovnih šuko konektora, zaštita od prenapona i solidnu debljinu žice. Doduše i cena onog od 9 konektora je skoro 2000 RSD.
 
Nazad
Vrh Dno