Šta je novo?

Samsung Galaxy S9/S9+

Idi u opcija, pa informacije o softveru, pa osma stavka sta pise, tako se najbolje vidi koji je region:
19030fe14350ef9a2e5fdcd769fb76a4.jpg

Ajde neka ide ovako da vidimo koji je region.

Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока
 
I ja sam SEE (Southeast Europe) u prevodu šupak od svijeta, od decembra jedan update nisam dobio.
 
I kod mene je SEE SEE TOP, nisam dobijao nikakvo ažuriranje. Preko odina sam ubacio PIE i to nemački BDT u decembru, ali mi prikazuje SEE SEE TOP region. Ne znam da li da ponovo ubacim preko ODIN-a noviju verziju, ili da čekam OTA ažuriranje, ako uopšte i dobijem.
 
Identična situacija i kod mene


Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
 
Kod mene je posle ODIN nemački rom oznaka SEE SEE XSP. U čemu je razlika ?

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
 
Kod mene je ova verzija. Pokupio je poslednji update automatski.
583856bea10f01a78f6c936c9df2896e.jpg


Sent from S9+ using Tapatalk
 
Ljudi, ukoliko ste ubacili prvi stabilni DBT preko Odina koji je G960FXXU2CRLI/G960FOXMCRLI onda za vas nema OTA na SEE.

Ukoliko ste preko Odina ubacili DBT G960FXXU2CSA2/G960FOXM2CSA2 onda za vas ima OTA ažuriranje na novi firmware SEE.

Ista priča je za G965F

Naravno, ovo važi čiji su telefoni SEE/SEE, SEE/SEE

Za telefone SEE MSR (iz telenora) I TOP (iz VIP-a) je uvek drugačije, jer su delimično brendirani.




Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
A jel ovo G960FXXU2CRLI/G960FOXMCRLI oreo ili pita?Ja nisam ubacivao nista,kakav je dosao iz radnje,takav je, i ne dobija nikakve apdejte...

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Ljudi, ukoliko ste ubacili prvi stabilni DBT preko Odina koji je G960FXXU2CRLI/G960FOXMCRLI onda za vas nema OTA na SEE.

Ubacio sam taj samo za s9 plus G965F. E sad ako ubacim noviji firmwere CSA2, da li ću nadalje dobijati OTA update, ili moram ovako stalno ručno ubacivati
 
Ima li neko link za GCam da ostavi koji radi? Sad sam probao neka tri i niti jedan ne moze pokrenuti aplikaciju. Odmah izadje iz nje.

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
 
To sto se sada ubacuje Nemac je gubljenje vremena, ranije sta ubacis to imas, sada je Samsung to "zabranio" kako upalis telefon i konektujes ga na mrezu tako ti promeni region, o tome sam pisao u januaru, izmenjao sam 5 razlicitih PIE regiona i kad upalim tel pise SEE, kad ubacim VIP karticu izbaci poruku da ce se tel restartovati i izbaci SEE/SEE/TOP
Oni koji su stavili DBT pre vise meseci njima je ostalo, pokusao sam da ubacim DBT iz avgusta ali nije hteo da se upise preko Odina, ni DBT iz septembra, ni novembra.....samo januarski je hteo na kome su izmenili da prepozna region.
Po meni, kada je vec Samsung "zabranio" i da biste imali redovne update skinite poslednji SEE preko SamFirm i nemoj home CSC vec cist CSC ubacite. Brise se sve iz telefona, odradi se wipe cash i Wipe data/factory restart ali barem se vise necete cimati za OTA update a i ovako za SEE dodje update 4, 5 dana posle DBT.

Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Ljudi, ukoliko ste ubacili prvi stabilni DBT preko Odina koji je G960FXXU2CRLI/G960FOXMCRLI onda za vas nema OTA na SEE.

Ubacio sam taj samo za s9 plus G965F. E sad ako ubacim noviji firmwere CSA2, da li ću nadalje dobijati OTA update, ili moram ovako stalno ručno ubacivati
Zavisi od toga koja poslednja verzija bude za SEE. Ukoliko bude kao ta DBT koja je aktuelna CSA2, onda hoćeš, ako je neka druga, onda nećeš

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Počeo je S9+ sa 9.0 da usporava posle 2 meseca, šta će biti posle 6 ili više?
Ipak ja ostavljam ovaj OnePlus 6, uz male nedostatke pruža stvarno fantastično korisničko iskustvo, softver je neverovatan, nikad ni da secne.
Samsung pa pa dok ne srede svoje smeće od sistema.

Sent from my ONEPLUS 6 using Tapatalk
 
Ubacio sam preko odina prvi Nemacki Pie kad je izasao i sad nemam OTA a preko odina ne mogu da ubacim novi update jer baguje i ispisuje da je proslo sve iako nije.
Da li postoji neko nacin da flesujem novi update sa home csc a ne samo csc-om kako ne bi morao po 6382822 put da brisem sve sa telefona i počinjem iz početka?

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
@Dakii Jeste SEE
3330cab69d722dea2dab5191cf8f50b6.jpg
 
Kod mene je MSR/MSR/MSR dobio pre nedelju dana Feb. zakrpu, mora da povucem reci iz predhodnog posta svog i da kazem da mi je baterija malo poboljsana i da sam sada zadovoljan telefonom :) Ne znam ko mi je reko ovde na forumu da mu je ista baterija od Feb zakrpe kao na Oreu, sada izgleda da jeste :)
 
@Dakii Jeste SEE
3330cab69d722dea2dab5191cf8f50b6.jpg
Na ovom je DBT nemacka- SEE je nas- OMN je Italijan. Sta je tu ubaceno i ceprkano ko cega znati, mozda skidan sa Italijanske mreze, ubacen DBT a da se koristi kod nas, pa je SEE, ovo je pretpostavka.
Uglavnom najbolje skinuti sa SamFirm cist SEE ubaciti preko odina CSC cist, ne "home CSC" i imace redovne OTA SEE.

Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока
 
Hmm, bilo je vakuum pakovanje. Ubacujem preko Odina čim dođe kod mene.
 
Vakuum, ali možda donet iz ITA.

Sent from S9+ using Tapatalk
 
Ako je kupljen u onim "podrum" radnjama onda nista ne treba da cudi, dovlace oni sa svih strana sveta.

Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока
 
Klinac dobio pitu sinoc na s8+.Kakva je to glupost na samsungu sa apdejtima i regionima.I ovaj kod mene je kao kod imotepa bio vakum pakovanje,nista cackano a ne dobija nikakve apdejte.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Ima li neko link za GCam da ostavi koji radi? Sad sam probao neka tri i niti jedan ne moze pokrenuti aplikaciju. Odmah izadje iz nje.

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
Pie?

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Iskreno vise gotivim stock kameru na Pie ali ume i Gcam nekad da izvuce bolje slike.
Uglavnom su slike sa gcamom realnije, imaju nesto vise detalja i malo bolji hdr.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Default podesavanja sa tim sto sam lokovao hdr+ frejmove na 8.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
A prednja kamera, jel radi portrait mod?

Послато са SM-G960F уз помоћ Тапатока
 
Ne radi portret na prednjoj.

Sent from my Samsung Galaxy S9+ using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno