Šta je novo?

Samsung Galaxy S9/S9+

Čačkao sam S9 i upoređivao sa S8.

3 glavna utiska:
1. Kamera jeste bolja, i to se vidi čak i u dobro osvetljenoj Samsung radnji.
2. Za sve ostalo, osećaj mi je kao da koristim S8.
3. Samsung animojiji (AR emojiji, ili kako već) su užasni, praćenje facijalnih ekspresija i pomeranja usta je kriminalno loše. :d
 
HAHAH bravo majstore, to je hrabrost ali i znanje... ;)

Postoji ne bas mala verovatnoca da cu uzeti jedan od 3 telefona koja merkam a po povoljnim cenama i malo manje povoljnim tarifama, relativno...

Naime u MTS vec sada imam 3 broja, jedan fixni i 2 mobilna, pa ako uzmem i 3. mobilni i to tarifu prvu s kojom minute i sms-ove mogu koristiti za razgovor i dopisivanje (sms) sa Republikom Srpskom, po ceni pretplate od 2699rsd mesecno na 36m (ili 24m) nabavljam:
S8 za 53.700rsd (ili 69.900)
S9 za 61.800rsd (ili 78.000)
S9+ za 73,200rsd (ili 89400)

Na ovaj nacin, ugovornom obavezom za paket Miks XL Plus dobijem 750 minuta razgovora sa svima u Srbiji i u BiH sa MTRS (mobilnoj Republike Srpske u sastavu MTS-a), sto me oslobadja placanja barem 3,5-4krsd mesecno troskova zvanja sa fiksnog, mislim da ce mi se ovo isplatiti...

Jos samo odluciti koji telefon i po kojoj UO (24m ili 36m) a samim time i ceni...

Mana je zakljucan telefon na MTS.
Ne mora da znaci, jer moze i da se kupi na Aliju adapterce da se sve 3 koriste istovremeno umesto seckanja...

OnePlus 3 A3000
 
E to je onda pravo rešenje, sad ću ga baš potražiti :)
 
Čačkao sam S9 i upoređivao sa S8.

3 glavna utiska:
1. Kamera jeste bolja, i to se vidi čak i u dobro osvetljenoj Samsung radnji.
2. Za sve ostalo, osećaj mi je kao da koristim S8.
3. Samsung animojiji (AR emojiji, ili kako već) su užasni, praćenje facijalnih ekspresija i pomeranja usta je kriminalno loše. :d

Zvucnici?
 
Ne mora da znaci, jer moze i da se kupi na Aliju adapterce da se sve 3 koriste istovremeno umesto seckanja...

OnePlus 3 A3000
Pogledao sam sada, nisam našao ni jedan da kaže da sva tri mogu istovremeno.

Razlog je taj što SIM i memorijska koriste isto ležište, a kada je mem. kartica u ležištu, SIM fizički ne može stati preko (ili ispod) i onda se ugurati u uređaj. Nije dakle da se plastika SIM-a samo iseče, već se čip vadi iz plastike i takav se onda lepi na memorijsku, jer ako bi samo opsekao SIM, SIM + memorijska bi bili predebeli za ulazak u telefon :)
 
Znam kako se radi, gledao sam klip, i onda je neko ispod bacio link sa Alija bas za to, e sad kako dalje to mi nije bilo bitno, kod mene samo 2 SIM slota ima...

OnePlus 3 A3000
 
Ja sam danas bio u Vodafone radnji i nisu ga dobili jos, mozda ima u drugom. Videcu sutra.
 
Pogledao sam sada, nisam našao ni jedan da kaže da sva tri mogu istovremeno.

Razlog je taj što SIM i memorijska koriste isto ležište, a kada je mem. kartica u ležištu, SIM fizički ne može stati preko (ili ispod) i onda se ugurati u uređaj. Nije dakle da se plastika SIM-a samo iseče, već se čip vadi iz plastike i takav se onda lepi na memorijsku, jer ako bi samo opsekao SIM, SIM + memorijska bi bili predebeli za ulazak u telefon :)

Ee ljudi bas sam skoro gledao ovaj klip. Bukvalno nemate razloga da kupujete adapet sa Ali-express jer moze i bez njega da se koristi simultano 2 sim-a i Micro SD.. Pogledajte klip: https://www.youtube.com/watch?v=DfIAls52Ke4
Pozdrav
 
Ako ne možeš nabosti neki lep ugovor koj nije dranje, u keshu sa oglasa nov će ti biti u avgustu oko 700-750€, septembar 700-650€ neko moje lično iskustvo. Naravno polovan i korišćen se tada može verovatno naći za oko 600€. A iskakcu i oni 1 u 50 da bude jeftiniji od proseka koji odu brže nego što su postavljeni na oglas.

Sa druge strane treba uzeti u obzir ako bude 128gb standardna verzija kod nas možda bude skuplji 50€ nego što sam napisao.
8+ se može uzeti za pristojnu cenu, osim drastične promene u zvuku tu i tamo u kameri sto se tice standardnog slikanja neće tu biti neke ogromne razlike. Verovatno se stekaju za s10 ili X kako god ga nazovu.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Hvala na odgovoru.. Uff pa to je dosta dugo, ne bih ja cekao do avgusta - septembra.. Osim ako bi Samsung najavio neku revoluciju na NOTE 9 telefonu koji bi valjda trebao tada da se pojavi zvanicno... Ali cisto sumnjam, cuvaju se oni za S10 ili X kako god... Ja bih uzeo tel u aprilu ili maju, pa ne znam da li ce do tada biti neko prvo snizenje, tipa ono od izlaska mesec-dva? A sto se tice snizenja za S8 plus kada se moze ocekivati i koliko ? Trenutno kosta 570 evra NOV na oglasima. Secam se prosle godine, kad se pojavio S8 i S8 Plus, odmah su prodavnice skinule cenu za 100-150 evra za S7 i Edge modele.. To su bile tada reklame i reklame o tom snizenju S7 linije.. A evo ti sada, izasao S9 i niko o tome ni da zucne.. Strasno, kakvo nam je trziste...
 
Ako je telefon S9+ u Samsung shopu ili Gigatronu 117000 i umanjena cena u preorderu za 11800, to je 105200rsd sto je oko 885e, znaci nije 1000e.
Druga stvar je sto ces mozda potrositi jos 50e ili jos i vise da ga zastitis...
Ako telefon uzmes kod operatera, kao sto ja planiram, uz neki visi paket moze doci tek 50% gore navedene cene. ;)

E da, u svim specifikacijama S9 i S9+ koje se kod nasih operatera i prodavaca mogu naci, pise da su S9 i S9+ sa 64GB interne memorije. U Gigatronu pise da su dual sim a kod mts-a pise da su single sim...

Na zalost imam vec paket u vipu i to ovaj odlicna NEO 2.. Bukvalno sve imas bez ogranicenja, jedino net je 2gb.. ali ni to nije problem, kome treba net uzme posebnu karticu za internet i resi problem.. Da nemam ugovor, sigurno bi ga uzeo na pretplatu, ali ovako moracu za kes.. a koje je tvoje misljenje, uzeti S8 Plus, pa ga posle zameniti za S10 kad bude izasao ili uzeti S9+ i furati s njime do nekog s11-ice ?
 
Postoji hibridni slot, estetski veoma lose, telefon funkcionalno lose, drugi sim slot veoma funkcionalno jer nema vatre, nema lepka, nema zahebancije vec samo otvoris, postavis i zatvoris... a to sto okolo visi slot ili ga moras lepiti za kuciste sa spoljnje strane, e pa ne moze sve, a moglo bi kad bi proizvodjaci napravili duzi slot da moze primiti 3 kartice ( 2 x sim + 1mem).
https://www.aliexpress.com/item/2-i...o-SD-extender-Nano-SIM-Micro/32788674545.html
https://youtu.be/0x4Xm48ZE3E
https://youtu.be/dviSFe6TELY
 
Poslednja izmena:
Na zalost imam vec paket u vipu i to ovaj odlicna NEO 2.. Bukvalno sve imas bez ogranicenja, jedino net je 2gb.. ali ni to nije problem, kome treba net uzme posebnu karticu za internet i resi problem.. Da nemam ugovor, sigurno bi ga uzeo na pretplatu, ali ovako moracu za kes.. a koje je tvoje misljenje, uzeti S8 Plus, pa ga posle zameniti za S10 kad bude izasao ili uzeti S9+ i furati s njime do nekog s11-ice ?

sleganje ramenima 2.gif

Ja znam da cu ja S9 ili S9+ :D
s9 i s9+.jpg
 
A i ne išao život, sve i da ti ne valja prodaćeš ga sa svim tim dodacima i još zaraditi verovatno! ;)

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Da, osim što na soaq uglavnom budu ispod cene po našim radnjama ovde, pa još kad prodaš posebno poklone eto miline. Kako god, evo da se ja odma prijavim kad budeš prodavao taj s9+...predpostavljam da neće potrajati duže od par meseci kod tebe :d

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Ja danas poručih s9+ pa nek ide život, uz preorder daju AKG Y50 bluetooth slušalice i 128gb microsd. Uzeh odmah i camo dbrand.
Ovo nije kod nas u Srb , predpostavljam?

Sent from S⅞
 
Dobro si preTpostavio.
U UAE je lates.
 
Isao danas da ga gledam. Nisam sada siguran da li da ga preordujem. Huawei Mate 10 Pro mi ima veci premium osecaj.
 
Kamera je mozda i to samo mozda za niansu bolja od n8 ,prava razlika ce biti kada se promeni velicina senzora,do tad ce sve biti samo sminka
 
Posto uporedo koristim oba, bolja je za nijansu na S9 :)
 
Jesu li bar slusalice bolje od onog "AKG" su davali uz S8
 
Nazad
Vrh Dno