Šta je novo?

Samsung Galaxy S9/S9+

Jedna zanimljiva slika. Pixel XL 2 , vivo apex koncept 6" ( u Kini ga prodaju od 7 marta ) i s9+.

nexus2cee_DSC01892.jpg


Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Šta znam, nekako očekivan telefon, pogotovo nakon svih leakova. Nisam ni otišao do Samsungovog štanda na MWC da ga pogledam jer je faktički S8/S8+... Jedino što ima smisla da se uzme S9 je ta varijabilna blenda, to me zaintrigiralo, i to što je minimalno skuplji na mesečnom nivou od S8/S8+ na ugovoru u FR. To i godinu dana duži support za Android nadogradnje :D
 
Ako nastave ovim tempom da izbacuju nadogradnje, ne moraju se ni mučiti!

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Da li sam dobro shvatio da sada sve kolor opcije imaju ofarban aluminijumski okvir, nema u prirodnoj alu boji?
:/
Sada imam srebrni s8+ sa srebrnom lajsnom, to mi je nekako najlepše bilo, crni je ceo crn kao plastičan, plus će boja da se guli..

kod mene se na crnom S8 ništa nije ogulilo za pola godine
 
Kako su se kretale cene s8 u oglasim, ovih uzetih od operatera, mesec-dva posle starta prodaje?

Da li se neko seća?
 
Poslednja izmena:
kod s9 i s8 ne bih uopšte razmatrao s9, isti telefoni a cenovna razlika ogromna
kod plus modela je opipljivija razlika
 
Kako isti, vidis da covek kaze da su spakovali noviji hardver u monstouznih 2mm krace kuciste(tacnije 1,2mm) uz to i redizajnirana ledja.Sta ces vise, dovoljno za doplatu 300e.
 
Delim mišljenje. Postoji mogućnost da ovo bude prvi samsung koji ću preskočiti (osim ako mi se baš ne ukaže potreba za dual sim opcijom).

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
De vi meni recite, S8 i S9 (i + verzije) koje su dual imaju gde mesto za drugu sim karticu?
Da li duos verzije u stvari na mesto memoriske kartice primaju i sim karticu pa se onda gubi mem. kartica, a obicni mono sim modeli u iastoj fioci imaju jedno sim i jedno mem mesto bez mogucnosti mem mesta da primi sim karticu?
Dal' sam ja nesto pobrkao zestoko ili ...?
 
tako je, u dual sim modelima, ako ubacis drugi sim nemas mesta za micro SD karticu.

Sent from Galaxy S8
 
Koji ti to telefon imas? Fascinantno je koliko ljudi potcenjuju Kineze u svim granama industrije a ne samo u proizvodnji telefona. Kineski telefoni nemaju pirinac senzore vec obicno omnivision, samsung i najvise sony senzore. Softver generalno je najvwci problem kod kineskih brendova, pa tako i za kamere, ali ljudi rapidno napreduju. Ja od nekih pocetaka pratim i kupujem kineske telefome, jos od onda kada su pravili kopije samsung i apple telefona. To nije bilo tako davno, pre 6-7 godina. Za tih nekoliko godina su skoro dostigli vodece, imas taj huawei, xaiomi...
Kada neko ovde procita neke postove ima utisak da su te razlike u kamerama ogromne, a u praksi su skoro zanemarljive, posebno ako gledamo za sta ih ljudi koriste, drustvene mreze gde se softverski smanjuje kvalitet slika da bi se stedelo na prostoru. Kada covek procita ove diskusije pomislio bi da su sve ovo profesionalni fotografi. Mnogo bitnije stvari za telefon su ekran i softver, zaiata ne vidim za sta vi koristite tw kamere niti sta to moze da opravda ovolike cene telefona kao sto kostaju ovi najnoviji modeli samsunga.

Sent from my C105-8 using Tapatalk

Za glavni fon koristim Xiaomi Mi A1. Moje mišljenje o Kinezima je zasnovano na nekoliko promenjenih modela. To što sam napisao stoji. Ovo što si napisao da su u praksi zanemarljive razlike u kamerama, to nije istina. Kameru na Xiaomi čupa GCam, fabrička njihova Mi kamera u slabije osveljenim uslovima očaj, isto je bilo i sa Mi Max, RN4 i Mi Mix. Videso zapis su tek skoro ispravili na novim Mi modelima, inače je bilo pištanje i šištanje zbog mikrofona.



PS.
Ne radi VIP-ov sajt, da li piše da su S9+ dual sim? Dual sim je aktivan?
 
Za glavni fon koristim Xiaomi Mi A1. Moje mišljenje o Kinezima je zasnovano na nekoliko promenjenih modela. To što sam napisao stoji. Ovo što si napisao da su u praksi zanemarljive razlike u kamerama, to nije istina. Kameru na Xiaomi čupa GCam, fabrička njihova Mi kamera u slabije osveljenim uslovima očaj, isto je bilo i sa Mi Max, RN4 i Mi Mix. Videso zapis su tek skoro ispravili na novim Mi modelima, inače je bilo pištanje i šištanje zbog mikrofona.



PS.
Ne radi VIP-ov sajt, da li piše da su S9+ dual sim? Dual sim je aktivan?
Pukli su im serveri danas - znam pouzdano zato što sam razgovarao sa čovekom koji radi pre - order
Kod nas samo dual za početak i kod operatera i u radnjama


Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Extra ako bude tako...baš lepa vest.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Tako je sigurno
U Samsungu su rekli da dobijaju samo dual za početak

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
 
De vi meni recite, S8 i S9 (i + verzije) koje su dual imaju gde mesto za drugu sim karticu?
Da li duos verzije u stvari na mesto memoriske kartice primaju i sim karticu pa se onda gubi mem. kartica, a obicni mono sim modeli u iastoj fioci imaju jedno sim i jedno mem mesto bez mogucnosti mem mesta da primi sim karticu?
Dal' sam ja nesto pobrkao zestoko ili ...?
tako je, u dual sim modelima, ako ubacis drugi sim nemas mesta za micro SD karticu.

Sent from Galaxy S8
Možda se kao i kod S7(E) može iseći SIM kartica i nalepiti na memorijsku, jer su im kontaktu verovatno na različitim stranama. Ja sam tako uradio kod sebe, pa evo već godinu dana imam dual SIM sa 128GB karticom :)
 
HAHAH bravo majstore, to je hrabrost ali i znanje... ;)

Postoji ne bas mala verovatnoca da cu uzeti jedan od 3 telefona koja merkam a po povoljnim cenama i malo manje povoljnim tarifama, relativno...

Naime u MTS vec sada imam 3 broja, jedan fixni i 2 mobilna, pa ako uzmem i 3. mobilni i to tarifu prvu s kojom minute i sms-ove mogu koristiti za razgovor i dopisivanje (sms) sa Republikom Srpskom, po ceni pretplate od 2699rsd mesecno na 36m (ili 24m) nabavljam:
S8 za 53.700rsd (ili 69.900)
S9 za 61.800rsd (ili 78.000)
S9+ za 73,200rsd (ili 89400)

Na ovaj nacin, ugovornom obavezom za paket Miks XL Plus dobijem 750 minuta razgovora sa svima u Srbiji i u BiH sa MTRS (mobilnoj Republike Srpske u sastavu MTS-a), sto me oslobadja placanja barem 3,5-4krsd mesecno troskova zvanja sa fiksnog, mislim da ce mi se ovo isplatiti...

Jos samo odluciti koji telefon i po kojoj UO (24m ili 36m) a samim time i ceni...

Mana je zakljucan telefon na MTS.
 

Prilozi

  • S8.jpg
    S8.jpg
    318.4 KB · Pregleda: 180
  • S9.jpg
    S9.jpg
    386 KB · Pregleda: 168
  • S9+.JPG
    S9+.JPG
    271.3 KB · Pregleda: 168
Poslednja izmena:
I par uništenih kartica iza sebe [emoji16]

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Za glavni fon koristim Xiaomi Mi A1. Moje mišljenje o Kinezima je zasnovano na nekoliko promenjenih modela. To što sam napisao stoji. Ovo što si napisao da su u praksi zanemarljive razlike u kamerama, to nije istina. Kameru na Xiaomi čupa GCam, fabrička njihova Mi kamera u slabije osveljenim uslovima očaj, isto je bilo i sa Mi Max, RN4 i Mi Mix. Videso zapis su tek skoro ispravili na novim Mi modelima, inače je bilo pištanje i šištanje zbog mikrofona.



PS.
Ne radi VIP-ov sajt, da li piše da su S9+ dual sim? Dual sim je aktivan?
Postujem tvoje misljenje, ali se nw slazem, ja sam promenio 10-tak kineza i kupujem ih od samih pocetaka ozbiljnije proizvodnje, od onog modela ZTE v967s pa na ovamo. Ima druga sa S8 i fotkali smo iste slike, pa sam nwsto skidao i sa neta i na kraju pregledao preko tv-a, jer se tu mnogo bolje vide mane i kvalitet nego na ekranima telefona. Upravo da vidim cemu ta fama oko kamera. Meni tu razlike nisu uopste toliko velike da bi ja olatio nesto 6-7 puta skuplje, naravno s8 je pobednik, ali nije to nista spektakularno, kada se slika razvuce na vecem ekranu dolazi do izrazaja sva ogranicenost mob kamera.

Sent from my C105-8 using Tapatalk
 
TV je poslednje mesto na kome treba porediti fotke. Kompjuterski monitor je prvo.
A nije baš da doplaćuješ 6-7x više, preteruješ. Za koliko se para recimo mogao pronaći kod nas na oglasima Mi Mix 2 pre mesec dana, a koliko je bio S8. To je ono što je relevantno.
 
Sta je happy call dokument?

Послато са SM-N950F уз помоћ Тапатока
Neko ga je kačio ovde, saglasnost sa procesuiranjem tvojih podataka kako bi oni mogli pristupiti servisu. Potraži po forumu, trebalo bi da ima PDF.
 
Ja se bas "zagrejao" za kupovinu i otkrivam jos detalja u vezi nabavke u preorderu za S9 i S9+ ...
staro: https://forum.benchmark.rs/showthread.php?406652-Samsung-Galaxy-S9&p=5420864&viewfull=1#post5420864

popust 12k.JPG

https://www.mts.rs/privatni/uredjaji/telefoni/samsung-galaxy-s9-i-s9-plus/rezervacija

Lepo pise u napomeni: "Specijalna akcija „zamena starog telefona“- zamenom Vašeg starog telefona do 15. marta 2018. ostvarujete popust na cenu od 12.000 dinara. Podnesite zahtev za zamenu na 064790."

Nazovem i pitam za taj popust od 12krsd u preorderu...
Kažu da se popust od 12.000din dobije "za bilo koji" telefon koji se preda (valjda uz dogovor i poziv na 064790), ja konkretno pitao za S2 koji imam negde u ormaru, a da se jos dobije neki iznos za neki od telefona sa spiska prema njihovoj proceni.

Ono sto mene "buni" i pored njihovog objasnjenja je kako ce se to odraziti i kako ce se pokazati u iznosu mesecne rate za telefon i da li ce se to videti prilikom preordera telefona i paketa zeljenog uz telefon, da li ce jasno bit ispisana manja rata u ugovoru pre klika na narucivanje?
Po tome kako su objasnili i kako ja shvatih S9 mogu dobiti za 49.800rsd ( oko 420€ ) uz Miks XL plus paket na ugovornu obavezu od 36 meseci...
Kome treba velika tarifa ili ko moze promenom prioriteta upotrebe telefona sa fiksnog na mobilni za zvanja u zemlji i odredjenim destinacijama u BiH i CG, onda mislim da nema povoljnije ponude.
Dodje na ovaj nacin S9 jeftiniji od S8 jer na S8 nema 100e popusta.
Ima logike sto mi je operater rekao ali nema logike kako su napisali jer ispada po pisanju da se popust dobije samo za zamenu umesto da svi u preorderu dobijaju popust a oni iz zamene sa spiska telefona i otkupni iznos...

Ovo sve, sto se mene tiče, samo ako mi brat ne kupi S8 za rodjendan... :D
 
Poslednja izmena:
Ne znam da li je iko primetio, ali kad sam juče (u Telenoru) malo pročačkao S9, primetio sam da po boku spoj stakla i metalnog okvira nije odrađen onako lepo-glatko kao kod S8, već se pod prstom oseti prelaz, tj ivica. Upoređivao sam sa S8 jer sam mislio da se tripujem, ali ne, stvarno je lošije odrađen spoj.
E sad, da li se može po jednom jedinom primerku doneti zaključak, ne znam, ali nešto baš ne verujem da bi Samsung dozvolio sebi da pošalje neki faličan primerak kao demo. Ko bude imao prilike neka proveri ovo.
 
TV je poslednje mesto na kome treba porediti fotke. Kompjuterski monitor je prvo.
A nije baš da doplaćuješ 6-7x više, preteruješ. Za koliko se para recimo mogao pronaći kod nas na oglasima Mi Mix 2 pre mesec dana, a koliko je bio S8. To je ono što je relevantno.

Mene je moj telefon izasao 170€, to je nekih 6 puta za kes. Moze i komp, danas cu bas ppgledati, ali neki odnos kvaliteta se vidi i na tv-u. Pazi, kvalitetnije su fotografije sa S8 nema tu price, ali ko stvarno voli fotografiju, nije ovo nista posebno. Ne znam za mix 2 stvarno, kontam oko 450€-500€. Doduse sa mix2 mozes da uporedjujes s8+ verziju, ne obican s8. Taj s8 ce za mesec dva biti dobra kupovina sto se tice najvece klase telefona. Mislim da ce mu pasti brzo cena za 20-30% a generalno s9 nema nista za sta vredi dati razliku u ceni.

Sent from my C105-8 using Tapatalk
 
Ne znam da li je iko primetio, ali kad sam juče (u Telenoru) malo pročačkao S9, primetio sam da po boku spoj stakla i metalnog okvira nije odrađen onako lepo-glatko kao kod S8, već se pod prstom oseti prelaz, tj ivica. Upoređivao sam sa S8 jer sam mislio da se tripujem, ali ne, stvarno je lošije odrađen spoj.
E sad, da li se može po jednom jedinom primerku doneti zaključak, ne znam, ali nešto baš ne verujem da bi Samsung dozvolio sebi da pošalje neki faličan primerak kao demo. Ko bude imao prilike neka proveri ovo.
imaju ga vec izlozenog u telenoru?

Sent from Galaxy S8
 
Nazad
Vrh Dno