Šta je novo?

Samsung Galaxy S9/S9+

Jesi li proverio podešavanja? Probao da pojačaš zvuk preko tastera? Meni je zvuk radio uvek na S9+.

Послато са SM-G770F помоћу Тапатока
 
Kako se pali " Car (auto) mode" na ovom telefonu??? Vidim da postoji ali mi nije jasno kako postoji i kako se aktivira???

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Media mora da se pojača da bi se cuo glas u navigaciji

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Ma pojačan media naravno, probao sam naravno i dok sam u navigacijskim aplikacijama da stiskam volume tastere. Ma kakav voice fajl, nešto debelo tu ne valja čim ne radi ni u jednoj od tri navigacije. A i isti iGo folder instaliran na S7 radi naravno zvuk besprekorno.
Sumnjam da je zbog glupog android 10 apdejta. Navodno poboljšanja a upropaste ti telefon do neupotrebljivosti, ja ne mogu nikako svako malo da prčkam i resetujem na fabričko i instaliram sve živo milion app peške od nule i podešavam.
Videću da pitam na nekom gps forumu, nemoguće da jedini imam taj problem. A navigacija mi je jako bitna stavka kod telefona, sad moram da vuglim i S7 edge sa sobom...
 
To je nešto user specific.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Ma pojačan media naravno, probao sam naravno i dok sam u navigacijskim aplikacijama da stiskam volume tastere. Ma kakav voice fajl, nešto debelo tu ne valja čim ne radi ni u jednoj od tri navigacije. A i isti iGo folder instaliran na S7 radi naravno zvuk besprekorno.
Sumnjam da je zbog glupog android 10 apdejta. Navodno poboljšanja a upropaste ti telefon do neupotrebljivosti, ja ne mogu nikako svako malo da prčkam i resetujem na fabričko i instaliram sve živo milion app peške od nule i podešavam.
Videću da pitam na nekom gps forumu, nemoguće da jedini imam taj problem. A navigacija mi je jako bitna stavka kod telefona, sad moram da vuglim i S7 edge sa sobom...

Koristim Google Maps i Here navigaciju, obe rade odlično bez problema sa glasovnim navođenjem. Nije do A10 sigurno, nešto drugo ima u tvom slučaju.
A ovo podešavanje aplikacija posle reseta je odavno prošlost, Smart switch i Samsung Cloud/Google Account backup odrade sve bukvalno sami.
 
I meni Google Maps radi bez problema, @Gadjan izgleda da ti se smesi factory reset. :D
 
Pa lepo kažem da jeste do apdejta ako treba hard reset da bi telefon obavljao osnovnu funkciju, to je nedopustivo. Ali ljudi će se uvek primati na neke apdejte i "poboljšanja" baterije.
 
Koja je cena zamene baterije za obican galaxy s9?

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 
Otisao mi je konektor za punjenje baterije , da li neko zna koliko bi moglo to da kosta i koji servis preporucujete?

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Promobi, mislim da je do 2.000. Za iPhone je bio 10 evra.
 
Da li menjanje baterije podleže garanciji kod Samsunga u Srbiji, zna li neko?

Kolega mi kaže da ali mene interesuje da li je neko imao iskustva u praksi?

Po našem zakonu, baterija koju korisnik ne može samostalno da zameni ne može da se smatra potrošnim delom. Takve baterije zakon tretira isto kao da je ekran u pitanju.
 
Podleže

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Da li menjanje baterije podleže garanciji kod Samsunga u Srbiji, zna li neko?

Kolega mi kaže da ali mene interesuje da li je neko imao iskustva u praksi?
Ja sam reklamirao bateriju koja je i zamenjena, a plus su zamenili matičnu +usb konektor.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Isuvise dobro radi s9 sa aprilskim update-om nakon 2 godine od kad se pojavio. Strah me da odradim ovaj uodate. Bas me interesuju iskustva drugih, ko odradi.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Meni sve radi glatko i baterija se cini kao i ranije.
AR emoji sto su dodali kao posebnu app je glupost i za decu, a kamoli za odrasle.
 
Nemogu da se logujem na google nalogu, dobijem gresku df-dferh-01.

Da li neko resio ovo?

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Dobili smo night mode za prednju i telefoto kameru. :)
@Skorpion
Nikad nisam imao taj problem, da li si mozda radio factory reset, a pre njega se nisi izlogovao, pa sad hoces da se ulogujes sa drugim nalogom?
 
Nisam radio reset.
Samo se pojavila greska pre neki dan. Izlogovao se sa naloga, uradio reset preferences ali nemogu sada da se logujem...
Jedino gmail mi radi na outlook aplikaciju...

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Danas je stigao update. Napokon su ponovo vratili snimanje video snimka u Pro modu!
Posle apdejta stoji skroz desno u More meniju. Meni je još to falilo da budem skroz zadovoljan sa telefonom. Može da se žali ko god hoće ali evo dve godine od kupovine telefona isti i dalje dobija apdejtove i gledaju da ga koliko-toliko unaprede.
 
Ovo je zadnji update za s9 (features)

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Svaki telefon ima 2 godine podršku, nije S9 nikakav iskorak. Samo što su ga u međuvremenu osakatili pa sada vratili to što je već imao da dobiju efekat wow! i da ljudi misle tako kao ti. To što su izbacili Bixby Routines u poslednjem apdejtu koji će nešto promeniti na ovom i dalje odličnom telefonu samo govori u prilog dosadašnjoj glupoj politici da "stari" telefoni po njima ne mogu imati sve što imaju novi, iako su sposobni da to podrže. Osakaćen je i Note 9 što je isto basnoslovno glupo.
 
Nakon zadnjeg apdejta nesto razmisljam da jos ove godine ne menjam telefon. :D Nekim cudom, u zadnje vreme je i baterija postala bolja. Jeste da se ispod 20-30% brze prazni, ali do tog procenta je odlicna. Za Exynos naravno, tj. dok nije dugo na 4g sa slabim signalom.
 
Nazad
Vrh Dno