Šta je novo?

Samsung Galaxy S9/S9+

Pa bolji je na youtube jer ima ufs2.1 a s835 ima ufs2.0

Da , prošle godine je bilo drugačije , ali ja exynos više nikada uzeti neću . Poslednji put sam se zeznuo

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Definiši mi samo, što zeznuo, šta tačno nevalja?!

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Mozda nije A10 ili A11,ali meni je ovo skroz korektno za sada,i sto se tice performansi a i baterije. Reci da je krs je u najmanju ruku besmisleno,pogotovo u odnosu na sd835. Dobro nije rekao da je u kinezu imao i bolji SoC.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Delim mišljenje! Msm sutra mogu da nabavim i bilo koji od samsunga sa snapom ali me ni najmanje ne privlači...evo 3. generacija exynosa kod mene (note 5, s7 i s8), ja prezadovoljan kako radi (igre ne igram doduše na mob).

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Pa ja igram iste kao i na iP 7+,jesu bolje optimizovane za ios,tu nema price,bolja grafika,efekti,dosta vise detalja,itd...Ali i ovde je dosta to tecno,ne secka,ne baguje,niti se greje nesto puno. Pricam o dosta zahtevnim igrama,da ne bude zabune.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ma smara me kada znam da ima nešto bolje a ne daju nam da biramo :)

Plus svoj soc ne znaju da optimizaciju sa svojim sw , to je već za zatvor. Da nije njihov soc progledao bih im kroz prste ,ovako ne mogu.
Frejm dropovi gde god poželite... :/

Edit:

Verovatno ima i toga ;)

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
A ovi u USA placu za exynos-om,vidim u komentarima na yt i raznim clancima,bice da je "tudje" uvek sladje. [emoji16]

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Now, it remains to be seen if there will be another 9810, made with an 8nm production node, but if the Galaxy S9 is supposed to arrive earlier than usual, and is going into mass production next month, we wouldn't be surprised to see it land with the 7nm Snapdragon 845 in the US, and the 10nm second-gen Exynos 9810 for the rest of the world. The average user most likely won't be able to tell a difference anyway, so we can't wait for the first Exynos 9810 scores to start hitting the benchmark databases.

Exynos zvani krš .

https://www.phonearena.com/news/Samsung-unveils-the-eventual-Galaxy-S9-chipset-Exynos-9810_id99720

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Da, sa Exynosom je telefon totalno neupotrebljiv za koriscenje, ne znam kako svaki put dobiju dozvolu da ga prodaju sa tim smecem?

U11 via TT
 
To ja nisam rekao.. rekao sam da je za mene krš , ali tu mislim prevashodno na mali GPU. (U nekim igrama čak onaj low end GPU iz s625 radi bolje od njega- koristio oba i znam šta pričam )
Što je najgore čak i najveći xda smarač hamdir misli isto :)
(after being burned to the ground by the last Exynos, i would stay away from this chipset until proven otherwise
there is no mention of the GPU, which was the main inefficiency problem in the previous release)

https://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=74466582

Sada će biti još gora situacija jer android mobovi sa krstenim s845 zbog Samsunga neće izaći do jula

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
@ Vojkan

Jesmo se sprdali sa vestima o ''novom galaxy s koji stize ranije'' ali u slucaju S9/+ je sve moguce:
@Ricciolo1, Nov 13
Yes you'll see an earlier announcement of #GalaxyS9 with dual cam,"faster"and with some new"tricks"(they say) ala #iPhoneX

DOqRfM6WsAAsfYa.jpg
 
Džabe im sve ako stave 4gb rama , to je skoro pa malo za tw.

Prvi pravi rezultati sa geekbench-a
38378ca3d4fcc4b9d22e45feba52d39a.jpg


Edit:
Softpedia interprets this as saying that this means that Samsung S9 component costs will be lowered, equivalent to the final retail price more competitive.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Single Core u rangu iP 6s u 2018.? E svaka im cast.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Mogao bi Apple da im proda zalihe A10 :)

Sent from dark edge
 
Pa realno,bolje da kupe ako ne znaju da naprave,nije sramota [emoji16] Nije sad da je to neka velika razlika u svakodnevnom koriscenju,ali svejedno,za te pare hocu najbolji cipset na trzistu. Ovo ce biti tri generacije iza A12.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Džaba kad su na tom A10 uveli home button delay i džaba sva ta snaga. Na A11 isto na osmici bio delay, ne znam da li su ispravili. Uglavnom optimizacija samo da bude dobra i sve će biti dobro.

Sent from dark edge
 
Ma tako bre, nedaj bože da se sete stereo zvuk da omoguće!! :(

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Sve je vodilo ka tome. Ja sam se zacudio za ovogodisnje modele da je razlika samo u ekranu i bateriji. :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kakvo pilićarenje? To što imaju dve klase telefona? Imaš para, kupi skuplji, nemaš para kupiš jeftiniji. Što se mene tiče mogu da naprave i verziju sa 8gb i da je prodaju 1500e. Ja je sigurno neću kupiti.
 
Naravno da je pilicarenje .. deljenje većeg i manjeg po spec van displeja i baterije .. zašto to nisu uradili pre jabuke ? S7 , s7e , s8 ,s8+ ? Videli da prolazi kod jabuke pa i oni podigli nogu. Nikada ne smeju ništa sami rizično da pokušaju . Već vidim da s10 nema ulaz za slušalice a verujem i ulaz za sd karticu

Valjda ti je jasno da su profitne marže veće kod skupljih modela a ovo je ništa drugo nego kopiranje strategije jabuke i " teranje " ljudi na skuplji model.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ali ne tera te niko da uzmeš skuplji!
Ne moraš da imaš najskuplji telefon.

Potpuno nebitno da li su strategiju videli od ovog ili onog. Nije Apple izmislio marketing. Zar smo zaboravili sve pre 2009, kada je Apple i dalje mislio da je jedan model dovoljan za sve, a Samsung imao 15 modela.
 
Samsung Galaxy S9

U pravu je Loznica u potpunosti.
Nije stvar u parama u smislu da ako imas para uzimas skuplji a ako nemas uzimas jeftiniji. Ako imas da puknes 800-900-1000e na tel imaces i dodatnih 100-200e koliko bi otprilike i trebalo biti ta razlika, mozda cak i manja.
Pre je bilo ok sa S6 i S7 u smislu da si imao izbor ravan vs edge ekran.
Po mom misljenju Plus verzija treba da ima samo veci ekran i bateriju, upravo zbog veceg ekrana i to je to. Pa ko sta vise voli i kome sta vise odgovara to ce i uzeti.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Vi zaboravljate mini seriju galaxy linije. To nije bilo deljenje većeg od manjeg...
 
Da, ali Apple je progurao to kroz tri godine na 6s je bila razlika u ois kod plus verzije, na sedmici razlika dupla kamera + tri giga rama, a tako je i na osmici. Vreme je i Samsung da počne još više da zaradjuje. [emoji16]

Niko te ne udara po ušima da uzmeš Samsung, uzmeš neki drugi brend ili nekog kineza za 200e ili 300 neku višu klasu i to je to.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Po mom misljenju Plus verzija treba da ima samo veci ekran i bateriju, upravo zbog veceg ekrana i to je to. Pa ko sta vise voli i kome sta vise odgovara to ce i uzeti.

Shvataš li koliko je tvoje mišljenje, kao i moje, apsolutno nebitno? Ili koliko je nebitno šta Loznica misli? :)

Ranije je već bilo većih razlika, pa onda jedno vreme nije, pa sada opet ima većih razlika. Malko ste zaboravili.
 
Nebitno jeste, ali tu smo da diskutujemo.
Niko sigurno ne ocekuje da ovaj forum prate ljudi iz Samsunga pa bas zbog nas promene svoju poslovnu politiku. :)
Samo razmenjujemo misljenja i to je to.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno