Šta je novo?

Samsung Galaxy S9/S9+

@ljubimci imas dve solucije, ili na oglase ili da promenis ekran, sto se ne isplati.
Imaju dosta problema sa burn in, svako dobije kad tad.

Послато са SM-G955F помоћу Тапатока
 
Ne znam baš da ih svako dobije, ako izračunam sve Samsung telefone u kući koje smo imali zbir bi bio u drugoj polovini druge desetice... a ovo je prvi na kome vidimo čuveni burn in. U najglupljem mogućem trenutku doduše no dobro...
Nego, je l' se ovaj čuveni efekat širi vremenom, da ga prodajem odmah ili da probam da izguram još koji mesec?
 
Ne znam baš da ih svako dobije, ako izračunam sve Samsung telefone u kući koje smo imali zbir bi bio u drugoj polovini druge desetice... a ovo je prvi na kome vidimo čuveni burn in. U najglupljem mogućem trenutku doduše no dobro...
Nego, je l' se ovaj čuveni efekat širi vremenom, da ga prodajem odmah ili da probam da izguram još koji mesec?
Sta ti se vidi kao burn in to jest sta ti se "oslikalo"?

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Ne znam baš da ih svako dobije, ako izračunam sve Samsung telefone u kući koje smo imali zbir bi bio u drugoj polovini druge desetice... a ovo je prvi na kome vidimo čuveni burn in. U najglupljem mogućem trenutku doduše no dobro...
Nego, je l' se ovaj čuveni efekat širi vremenom, da ga prodajem odmah ili da probam da izguram još koji mesec?

Obicno se vremenom pogorsava, a kojom brzinom - zavisi od primerka do primerka. Ako ga drzis na slabijem osvetljenju, burn in ce sporije napredovati. Mozda kod tebe nece uopste napredovati narednih nekoliko meseci ako ga budes drzala na slabijem osvetljenju...
 
Hajd' vratiću se na nekadašnju praksu da mi pali blue light filter uveče, inače ga i ne koristim na jakom osvetljenju, uključen je adaptive brightness a zahvaljujući ovoj situaciji oko nas, na dnevnom svetlu je retko tako da uglavnom i stoji na nekih jadnih 30ak posto koliko je dovoljno u kućnim uslovima. Jedino ručno pojačam za igricu koju odigram s vremena na vreme.

@Darko
Pisala sam na prethodnoj strani - jedan krug prečnika 5mm uz levu ivicu, 1cm celom dužinom uz istu ivicu ima blagi crveni tint i na najjačem osvetljenju se na beloj pozadini vidi jedva primetan odraz tastature.
 
Pozdrav ljudi,
dobio sam ovaj telefon od burazera
i vidim da je na njemu zadnji abdejt
od 1. Januara 2020. i nema u ponudi drugog.
Jel to to ili imate neki savet da mi date?
 
^Tada je izasao Android 10 za S9 i prestao je da "kupi" OTA update... Verovatno ces morati da ga flesnes preko Odina, zadnju verziju softvera. Imas na internetu razna upustva, u detalje, a sam proces nije komplikovan.
P.S. Pre toga mozes jednostavno da probas sa Samsung smart switch aplikacijom na kompjuteru, povezes usb-om telefon i kliknes na update... Mada meni to nije vredelo, morao sam fles preko Odina...
 
^Tada je izasao Android 10 za S9 i prestao je da "kupi" OTA update... Verovatno ces morati da ga flesnes preko Odina, zadnju verziju softvera. Imas na internetu razna upustva, u detalje, a sam proces nije komplikovan.
P.S. Pre toga mozes jednostavno da probas sa Samsung smart switch aplikacijom na kompjuteru, povezes usb-om telefon i kliknes na update... Mada meni to nije vredelo, morao sam fles preko Odina...

Hvala puno na odgovoru.
 
Da li neko zna gde se može zameniti baterija za s9 plus (originalna) i po kojoj ceni.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Ovlašćeni servis oko 6000 je bilo, svakako pitaj, imaju kol centar

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Ovlašćeni servis oko 6000 je bilo, svakako pitaj, imaju kol centar

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Da li je baterija za zamenu ako je "zdravlje" baterije 72%?
ff00f102f9a8a54bae33b1d3f7ddd014.jpg


Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Polako joj se blizi zamena. Jos mesec, dva, ali bolje je uskoro zameni.
 
Te aplikacije na kojima pise battery health uopste nisu pouzdane. Inace ako ti telefon ima 2+ godine, verovatno ce uskoro doci vreme za zamenu. Meni nije trajala ni pune 2 godine do zamene.
 
Samsung members app pogledaj tu sta ti kaže za bateriju meni su tako uvažili garanciju i zamenili

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Samsung members app pogledaj tu sta ti kaže za bateriju meni su tako uvažili garanciju i zamenili

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Na Samsung members kaže da je stanje dobro?!? Telefon je star više od 2 godine i baterija mora da se puni bar 2 x dnevno. Pitam ovo jer sam imao ranije loše iskustvo sa zamenom baterija. Nikada nije bila kao nova...

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
ccc498a710cb5e315d8b4aee3fbced53.jpg
 
Poslednja izmena:
Ако после две године пуниш само два пута дневно онда и није толико лоша [emoji23]

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
Ja posle zamene punim 1 u 2 dana [emoji1787][emoji1787][emoji1787]

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Ja menjao bateriju na običnom S9, i ništa time nisam dobio. I to u ProMobi-ju.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Isto. Par nedelja je delovalo kao da je sve okej, definitivno druga baterija ne može da se uporedi sa originalnom prvom koja bude u telefonu. Meni su menjali i matičnu od tada telefon otišao dođavola sa kočenjem i burn inom a garancija istekla. Ništa nije isto posle otvaranja telefona...
 
Kod mene na s9+ evo 4 meseca posle zamene baterije i dalje 1 punjenje na 48h

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Skoro sam uzeo 9 plus exy, pa me zanima koja se verzija Gcama pokazala kao dobra, ako uopšte?

Takodje, za staklo da li preporucujete Nillkin curved 3D, GLASS, Baseus ili neko trece?

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
^Moj savet ti je da nadjes dobru foliju umesto stakla, posto ta stakla koja se ne lepe nisu bas sjajna resenja, meni je od Nilkin stakla povremeno imao mehur vazduha izmedju stakla i ekrana (??). Uz to, stakla se ne slazu sa mnogim futrolama. Original Samsung folije su najbolje, ali njih nema vise u prodaji.
Sto se tice Gcam, po meni je bolja stock, bar je tako bilo do letos, do kada sam imao S9+.
 
koja je opcija na s9 snimanje razgovra da snima obe strane sagovornika, sta Vi koristite od aplikacija.
Hvala
 
Na Android 9 i 10 ni jedna.
Dok je bio Android 8 sve je radilo, sa 9 i 10 ne radi ni jedna aplikacija za obostrano snimanje razgovora jer je to namerno ONEMOGUĆENO, poamerikanizirali sve pa i telefone van USA.
Svi koji ti kazu da moze bez rutovanja telefona te lazu.
Ono sto se snimi je samo tih i slabasan zvuk snimanja glasa sagovornika sa zvucnika.
 
Evo ja ne lazem,radilo na a10 na n20u i n10 plus bez problema,cube acr radio vez problema ikakvih. Na a11 nece. Oba telefona bila iz HK
 
Nazad
Vrh Dno