Šta je novo?

Samsung Galaxy S9/S9+

Baterija je ostala ista i posle ovog 2.1 UI ažuriranja, evo ga S9 na 29% sa trenutno 4h52min SOT dakle ostala je baterija ista kao posle značajnog poboljšanja nakon aprilskog ažuriranja. Telefon radi odlično, opcije za kameru su jedino (pored Rutina) što ga je razlikovalo od novijih uređaja, ko ne pati od posedovanja poslednjeg modela, devetka je i dalje odličan telefon, sa led notifikacijama i 3.5mm džekom. :)
 
Telefon sad fluidnije radi ali baterija je losa kao i ranije. 4h sot mu je neki standard a na 3g/4g zna da bude i duplo manje..
 
^Ja da imam samo 2 sata sot na 4g, promenio bih telefon u roku od par dana. Ili bateriju bar. :) Kao da nemamo isti telefon.
 
Jedna jako dobra stvar koju su dodali je deep sleep za aplikacije. Do sada je postojao onaj sleeping apps ali to nije baš radilo posao, umele su aplikacije da se vrte u pozadini. Sada u Device Care>Battery>App power management ima deep sleeping apps. Tu sam stavio bukvalno sve aplikacije od kojih mi ne trebaju nikakva obaveštenja. Kad god izađete iz aplikacije koja je dodata tamo, sistem je disejbluje. Videćemo koliko znači za bateriju.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Sad sam probao night mode, bolji je nego pre apdejta, pogotovo kad je skroz mirna ruka. :)
 
Odradio sam update, odradio SmartSwitch backup pa factory, ali opet moram ručno dosta stvari da menjam i ako sam dao da mi sve backup-uje što može. Baterija mi se čini ista ili slična kao i pre update-a.
 
Svaki telefon ima 2 godine podršku, nije S9 nikakav iskorak. Samo što su ga u međuvremenu osakatili pa sada vratili to što je već imao da dobiju efekat wow! i da ljudi misle tako kao ti. To što su izbacili Bixby Routines u poslednjem apdejtu koji će nešto promeniti na ovom i dalje odličnom telefonu samo govori u prilog dosadašnjoj glupoj politici da "stari" telefoni po njima ne mogu imati sve što imaju novi, iako su sposobni da to podrže. Osakaćen je i Note 9 što je isto basnoslovno glupo.

Ima ali npr uzmi S8 kao primer. Ja sam S9 uzeo u septembru 2018., i tad je vec uveliko S8 dobijao samo neke sitne i glupe apdejtove. Posle skoro dve godine od izlaska S9 i dalje koliko/toliko dobija znacajne apdejtove i telefon radi bolje nego kada je izasao. Kod mene se oseti da je baterija kraceg veka ali ja to ne pripisujem toliko apdejtovima nego tome sto je telefon skoro dve godine star. Sto se mene tice osakatili su samo taj Pro Video mod, a to su sada vratili i to mi je ok. Mnogi se zale kako su osakatili bateriju i da se mnogo brze trosi, a ja to kroz svaki update nisam uopste osetio. Smatram da koristim telefon kao i svaki drugi prosecan korisnik.

Hteo sam da menjam telefon pri isteku ugovora ove godine ali posto mi smeta camera notch i probirljiv sam za telefone sacekacu jos godinu-dve. Nije kao ni da trenutno ima neki telefon za kojim sam toliko lud da prodam S9 i doplatim jos 500-600e i da sam ubedjen da je to vredelo i da sam prosao vrhunski..
 
To za S8 nije istina, znam jer je drugi član domaćinstva imao S8 kada sam ja svoj S9 uzela isto krajem oktobra 2018. Član S8 mi je zavideo na nekim, po meni gimmick stvarima, ali ipak je to bila razlika u odnosu na S8. Ne sećam se detalja ali sam sigurna da je multilingvalna Bixby i AR podrška za kameru bila jedna od tih gimmicka, razlika se svodila na nešto slično ovonedeljnom apdejtu S9 na 2.1. Ubrzo nakon tog mog šepurenja devetkom je S8 dobio sve što je S9 razlikovalo od njega i više nije bilo nikakve razlike, osim što je s9 bio dosta teži :d Ima čini mi se i članak na tu temu na Sammobile kada je S8 dobio sve. I ne sporim ništa, po meni je i S8 i dalje odličan telefon, prodali smo pre par nedelja taj primerak u mint stanju za 230e u zamenu za Note 10, ja i dalje čuvam svoj S9 koji je sada skockan savršeno. I idealne je veličine što mu je kod mene najveći plus + mogu da ubodem Sennheiser Momentum IE u njega.
 
Poslednja izmena:
Gde zameniti bateriju na s9? Kako se kreću cene?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Pro Mobi u Beogradu ili N Sadu. Cena...oko 5000din, ali nazovi ih pa pitaj.
 
Ako zamenis bateriju u promobi, napisi utiske, pogotovo ako se secas fabricke baterije kakva je bila dok je telefon bio nov. :)
 
Izgleda da cu i ja pisati utiske o zameni baterije. :d Nedavno sam je pohvalio (stvarno se cinila extra, kao da se "regenerisala" nekim cudom), a danas odjednom ne pokazuje dobro procente. Sa skoro 40% je pala na nulu sto nikad nije (jeste sa 12%), napunio je, pokazuje 100% uprkos sto sam u medjuvremenu koristio telefon 40 min.
Pitanje za one koji su menjali u promobiju pre par meseci: da li vam se cini da je baterija zaista originalna, kao fabricka koja je dosla uz telefon? :)
 
Iskustva sa N4 i S8: nijedna posle prve nije bila ista kao prva. N4 je "pojeo" 3 baterije pre razilaženja od čega je prva trajala kao druge dve zajedno. Ne sporim da su originalne, to ne dovodim u pitanje, Promobi je besprekoran servis. Mislim da prosto zamenske baterije nisu istog kvaliteta poput onih koje se inicijalno nalaze u telefonima. Svakako bih svaku sledeću zamenu isključivo kod njih.
 
Sta mislis da li bi me zamenska sluzila do novogodisnjih praznika + bila dovoljno dobra za prodaju telefona? Ako zamenska ni toliko ne moze da traje, da odmah menjam telefon...
 
Ja sam menjao nedavno u Promobiju, običan S9. Očekivao sam čudo ali je ispalo isto kao pre. 3 sata SOT-a i to je to.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Meni su menjali bateriju u pro-mobiju i nemam problema, a proslo je skoro dve godine od zamene, tako da opusteno.

Послато са SM-G955F помоћу Тапатока
 
Ok, hvala vam, menjacu je onda i zadrzati telefon verovatno do praznika.
P.S. Od zadnjeg punjenja sam imao preko 2 sata SOT, a baterija sa 100% pala na 99%. :d I onda kad padne na 98% ima da se ugasi.
 
Izgleda da cu i ja pisati utiske o zameni baterije. :d Nedavno sam je pohvalio (stvarno se cinila extra, kao da se "regenerisala" nekim cudom), a danas odjednom ne pokazuje dobro procente. Sa skoro 40% je pala na nulu sto nikad nije (jeste sa 12%), napunio je, pokazuje 100% uprkos sto sam u medjuvremenu koristio telefon 40 min.
Pitanje za one koji su menjali u promobiju pre par meseci: da li vam se cini da je baterija zaista originalna, kao fabricka koja je dosla uz telefon? :)

Ne mora da znaci daje baterija losa mozda ploca,
 
^Zasto mislis da je ploca? Telefon normalno radi, normalno puni bateriju, samo ona ne prikazuje dobro procente i brzo se prazni kad je pri kraju. Uz to probao sam da ga opteretim dok je baterija pri kraju i ugasi se, dok se ne gasi pod opterecenjem kad je baterija puna. Promenicu je pa sta bude, siguran sam 99.9% da je ona, a ne ploca. :)
 
^Zasto mislis da je ploca? Telefon normalno radi, normalno puni bateriju, samo ona ne prikazuje dobro procente i brzo se prazni kad je pri kraju. Uz to probao sam da ga opteretim dok je baterija pri kraju i ugasi se, dok se ne gasi pod opterecenjem kad je baterija puna. Promenicu je pa sta bude, siguran sam 99.9% da je ona, a ne ploca. :)

Ne mora da znaci daleko bilo daje ploca, J5 2016 nosen u pro-mobiju radi zamene baterije medjutim nije baterija nego ploca, odnesi neka vide staje ne kosta nista
 
Odnecu ga verovatno sledece nedelje, ako je ploca (sto ne verujem), reci cu da ne menjaju, skuplja je od samog telefona, kosta skoro kao nov S10. Sad radi sasvim normalno, cesce ga dopunjujem, ne dam ispod 60% da me ne izda negde napolju i to je to. Sve ostalo funkcionise normalno, probao i geekbench i 3d mark, ni da stucne pod opterecenjem.
 
Odnecu ga verovatno sledece nedelje, ako je ploca (sto ne verujem), reci cu da ne menjaju, skuplja je od samog telefona, kosta skoro kao nov S10. Sad radi sasvim normalno, cesce ga dopunjujem, ne dam ispod 60% da me ne izda negde napolju i to je to. Sve ostalo funkcionise normalno, probao i geekbench i 3d mark, ni da stucne pod opterecenjem.

Isto tako se ponaso J5, nece da rade bez tvoje saglasnosti dok te ne pozove,
 
Drustvo, kako da iskljucim ovaj samsung voice input? Nekada mi je automatski ukljucivao google voice typing, a sad moram rucno da menjam svaki put sa samsung na google.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Drustvo, kako da iskljucim ovaj samsung voice input? Nekada mi je automatski ukljucivao google voice typing, a sad moram rucno da menjam svaki put sa samsung na google.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Udji u settings, klikni lupu za pretragu, ukucaj "voice input", izace ti aplikacija samsung voice input, idi na disable app.
 
Znam za to, ali nema tu opcije samsung voice
69ef8441fe5190154505d5a3983e25c1.jpg
448670ff44027f47be0177dd2a92d4f3.jpg


Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Ne radi edit pa mi izbrisalo poruku...
Udji u settings (general settings telefona, ne tastature ili settings bilo cega zasebnog)
Ukucaj u pretragu/lupu "voice input", mozes i "samsung voice input"
Pojavice ti se ovo:
App info - Samsung voice input
Klikni na disable
Uradi bas kako sam rekao, javi da li si uspeo, da ne kacim scr.shot dzabe
 
Nazad
Vrh Dno