Šta je novo?

Samsung Galaxy S9/S9+

Ne znam kako je na ovim drugim telefonima navikanog kvaliteta noćnih fotografija, ali ovo primoravanje da se drži telefon nepomično dok opali shutter i sam shutter speed je meni poprilično bezveze. Jesu oštrije malo, ne drastično ali jesu. Samo ne znam koliko je realno da baš toliko mirno držiš telefon da bi on napravio bolju fotografiju? Možda je to tako i kod drugih proizvođača, znam da je na GCam bila slična fora. Sve u svemu ok što su dali opciju ali nije neka baš toliko topla voda koliko se priča o tome.
 
Meni je sam telefon ponudio apdejt jutros oko 10 ujutru.
Ne znam kako je na ovim drugim telefonima navikanog kvaliteta noćnih fotografija, ali ovo primoravanje da se drži telefon nepomično dok opali shutter i sam shutter speed je meni poprilično bezveze. Jesu oštrije malo, ne drastično ali jesu. Samo ne znam koliko je realno da baš toliko mirno držiš telefon da bi on napravio bolju fotografiju? Možda je to tako i kod drugih proizvođača, znam da je na GCam bila slična fora. Sve u svemu ok što su dali opciju ali nije neka baš toliko topla voda koliko se priča o tome.
Meni je isto ovo zasmetalo kod PRO moda za slikanje. Jako dugo mora da se telefon drzi mirno sto je za mene skoro pa ne moguce. Pre ako sam probao ista da slikam gde je osvetljenost jako slaba sve slike ispadnu mutne kao da mlatim telefonom, a ne da pokusavam da ostanem sto mirniji.
Evo od mene par slika.

Prva dve slikane u mrklom mraku auto mode vs night mode, treca je night mode, a cetvrta auto. Na poslednje dve se vidi razlika, a definitivno mora da ima nekog svetla da bi se razlika videla. Oni fazoni kao sa P30 Pro da u mrklom mraku ispadne slika ekstra i da se sve vidi ovde ne pije vodu. Nije losa stvar za koristiti ponekad ali mozda je bolje ipak igrati se u PRO modu.
 
Poslednja izmena:
Meni je isto ovo zasmetalo kod PRO moda za slikanje. Jako dugo mora da se telefon drzi mirno sto je za mene skoro pa ne moguce. Pre ako sam probao ista da slikam gde je osvetljenost jako slaba sve slike ispadnu mutne kao da mlatim telefonom, a ne da pokusavam da ostanem sto mirniji.

Pro mode je pro mode, kada podesiš parametre za fotografisanje u mraku i DSLR mora da bude miran i manja je brzina okidanja nego kod "idi**skog" slikanja. Za Pro mode je zgodno koristiti tripod i onda mogu baš ok fotografije da se izvuku.
Ovo što su najavljivali kao nešto novo i bum je u mojoj glavi zvučalo kao "aha, noćni mod, znači nešto jednostavnije od pro moda, brže sa boljim rezultatima". Ustvari su samo podesili softver da sam proizvoljno podesi parametre koje neko ko se razume može sam da podesi u Pro mode. Zapravo su napravili "idi**sko" noćno fotografisanje za ljude sa mirnom rukom. :d
Da ne kukumavčim, kul je imati opciju ali ne i revolucionarno. I dalje su im noćne (i selfi) fotografije za ove novce šlj.
 
Poslednja izmena:
Night mode sam po sebi ni na jednom telefonu nije nista posebno-previse izvestacna fotografija u svakom smislu,koja nema veze sa realnoscu svakako. Ja sam uvek za varijantu-zelim da fotka ispadne onako kako je moje oko vidi u tom trenutku i cao zdravo.

Sent from my S9
 
Night mode sam po sebi ni na jednom telefonu nije nista posebno-previse izvestacna fotografija u svakom smislu,koja nema veze sa realnoscu svakako. Ja sam uvek za varijantu-zelim da fotka ispadne onako kako je moje oko vidi u tom trenutku i cao zdravo.

Sent from my S9

Bez dobrog night mode-a slika zapravo ispadne mnogo tamnija nego što je inače vidimo... Ranije je to bilo nekoliko svetlih tačkica na noćnoj fotografiji, pa danas kada je night mode HDR+ na steriodima, a slike su kao iz crtanog filma. Treba imati neki balanas, ali korišćenje night mode-a je opcija, tako da je svakako bolje da ga ima, nego da ga nema...
 
Naravno da je bolje da ga ima,ali nevidim nikakvu potrebu za nekim posebnim hajpom. HDR+ kod Gcam kad se pojavio...e to je vec bio opravdan hajp :)

Sent from my S9
 
Evo i baterije na junskom update-u....


Sent from my S9
351d97ef594709e6a2b4714c9769f2f3.jpg
 

Prilozi

  • Screenshot_20190625-210253_Settings.jpeg
    Screenshot_20190625-210253_Settings.jpeg
    19.4 KB · Pregleda: 145
Sjebali bateriju sa ovim update om, i meni traje krace na s9 plus jedva 5 h sot.
 
Sta znam,meni je manje vise isti djavo,dan izgura svakako,sto mi je najbitnije....ali baterija na s9 je generalno tanka,tacno fali jos 500-600mah da bude to to.

Sent from my S9
 
Samsung je poceo agresivno da ubija aplikacije, zato vam i dobro drzi bateriju (isto kao sto i Huawei-u dobro drzi), agresivan ram menadzment. Iskljucite app iz svih optimizacija, zakljucajte u RAM-u i to bi trebalo da pomogne.

Ja imam ubee od kad se pojavio kod SBB-a, nikad problem nisam imao.

Daj molim te predlog/način kako da zaključam Gmail i Whatsapp u RAM-u, nikada mi to nije trebalo do sada ali ovo je više nepodnošljivo, neka aplikacija ili? Ubi me ručno osvežavanje mejla, notifikacije zabagovale najstrašnije poslednjih par meseci, sada mi je jasno zašto je baterija "dobra".
 
Udjes u recent apps nadjes aplikaciju koju zelis da zakljucas, kliknes na njenu ikonicu i kliknes na "lock this app" i to je to.
 
Treba sa se iskljuci i optimizacija baterije za tu app.

Sent from my S9
0328b122ffbfd8f5aefdbc3b463e75bd.jpg
edc9e483ddcf91f882b5e52578bc6600.jpg
 
Poslednja izmena:
^
Ovo mi je podnošljivije rešenje, stvarno ne mogu da podnesem da je nešto non stop u recent apps...
 
Mora i to i zakljucavanje u ram-u :)

Sent from my S9
 
Vidim da niko nije pisao o sledecem. Nisam neki fan instagrama i slicno, ali sada live fokus ima mnogo vise opcija. Posebno mi se svidja kod tih fotografija kad zamuceni dio slike postane crno bijeli, shvatate na sta mislim.

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока
 
Mora i to i zakljucavanje u ram-u :)

Sent from my S9

Ne vredi ništa, ovo je očaj.
Jel' ima neko osim mene ovoliki problem, konkretno sa Gmailom me najviše pogađa jer mi je neophodno da vidim mejlove na vreme? Idem kao ludak danima i osvežavam ne bi li pristigao novi mejl, blagi užas!!! :mad:
 
Ja mislim da sam uspeo da resim problem. Ugasio sam sve opcije vezane za optimizaciju baterije i stavljanje aplikacija u sleep mode. Takodje proveri da li su ti omogucene notifikacije za gmail konkretno.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Šta podrazumevaš pod "sve opcije"?
Zaključan mi je u Recents, isključen (odštikliran) u "Optimise battery usage", naravno da su mi uključene notifikacije. Imam dva naloga i uključene su na oba. Šta još može da se isključi/uključi dok ne odluče da nam daju da koristimo telefon koji su napravili da "radi" tako što će pogasiti sve da bi bila bolja baterija koja je svakako slaba, ne kapiram. Kao da kupiš Maserati a neko ti ograniči snagu na 55kw.......
 
Ovde je sve pogaseno i takodje iz sleeping apps izbaceno sve iako je sama opcija ugasena.
1db8d04ae7d996ee7bb1e7a0774407e1.jpg
87cfdfe24351214c2b313d77410ebb47.jpg


Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
I koliko tako koristis vec? 4,5 dana pa je baterija bolja ili?

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Bolja baterija sa poslednjim update-om, bez problema 6h SoTa, barem kod mene.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Nekoliko dana koristim S8+, S9 i OnePlus 5t. Za sada jedino sto je bolje na S9, jeste kamera i ništa više.
 
Sta sve necu procitati ovde.
 
Pa dobro, svako ima svoje misljenje [emoji3]

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno