Šta je novo?

Samsung Galaxy S9/S9+

Sve radi brže. Itelligent scan radi brže. Lepše su animacije. Ceo ui je nekako skladniji kroz ceo sistem. Jedan od najkvalitetnijih update koji sam imao na svim telefonima do sada.
 
Snimanje sagovornika ne radi. Pišemo o tome dva dana.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Da li rade aplikacije za snimanje razgovora na Pie?

Snimanje sagovornika ne radi. Pišemo o tome dva dana.

Po svemu sudeći ne radi. šmrc šmrc šmrc buuuuuua :(
Moze izgleda da se snimi zvuk sa zvucnika pa se moze cuti tise i verovatno samo kad je okruzenje u kome se vodi razgovor tiho...

O ovome se pise i prica mnogo duze od 2 prethodna dana, a ja forsiram propitivanja da li ipak radi (znam, znam, smorio sam, i sebe sam vise smorio s ovim) ili moze da radi ili da li ce neki od proizvodjaca softvera za snimanje ipak omoguciti nekako snimanje...
 
Poslednja izmena:
Ja sam jos davno preneo vest da bez root-a nece raditi na 9.0, da je Google odgovoran za to... Ali srecom moze da se cuje sagovornik posto uhvati glas sa zvucnika, samo veoma tiho. Meni je i to dovoljno, videcu da li ce valjati i u bucnom okruzenju.
 
Sto se tice baterije, tokom noci je pala za 4%, isto kao na Oreu. Generalno ne vidim neku razliku.
Fingerprint definitivno radi preciznije i brze, a za nijansu brze i Intelligent scan.
 
Jel si uključio adaptive battery? Stavi Facebook i Instagram u sleeping apps ne mogu da rade u pozadini pa prati sitiaciju. Meni je standby time bolji od pixela od kada sam na pie.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Nisam... Ali onda necu dobijati notifikacije na vreme? Ili samo preko noci necu dobijati notifikacije?
 
Sve radi brže. Itelligent scan radi brže. Lepše su animacije. Ceo ui je nekako skladniji kroz ceo sistem. Jedan od najkvalitetnijih update koji sam imao na svim telefonima do sada.

Onda vredi dizati na v9, nisu ništa zeznuli sem snimanja zvuka u toku poziva, naporotiv poboljšali ako je najkvalitetnija nadogradnja za sada.
 
Dobijaš sve notofikacije koliko sam ja primetio. Pored te dve app, ja sam ubacio i Facebook messanger. Više u pozadini nista ne zdere bateriju.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
"Bice propast sveta", zekan ubacio Andru 9. :d

A sad podesavanja...

Kako da stavim procente baterije "gore desno" (ili levo, isto mi) uz ikonicu baterije, do ovih notifikacija u vrhu (mts, wifi)?
To za pocetak, kasnije cu da vas smaram i smaram dok opet ne ispodešavam barem priblizno kako je bilo...
 
Samo ukucaj "battery percentage" u settings meniju i iskocice ti podesavanje koje treba da upalis.
 
E nasao sam cim sam krenuo sve redom da podesavam... pojavilo se i to negde u meniju, a da mi trazis da ti pokazem gde ne bi znao vec bi morao traziti... :D

Radi sve za sada, sem snimanja razgovora, a i to jedva nekako moze indirektno preko snimanja tona sa zvucnika (indirektna metoda), tiho je bas...
Namestio zvukove za sms na samsungovoj aplikaciji za poruke, sve se moze ali moras imati poruku od onog kome hoces posban zvuk da namestis i naravno negde u folderima tonova, zvukova, zvona i kako li se sve zovu odgovarajuci folderi...
Ubacio temu "visoki kontrast 2", tamno a nije sve crno sivo, ima nešto boje u ikonama, pa cu tako malo da teram...

Aako se ikad pojavi mogucnost snimanja razgovora na "piti" javljajte... :d
 
Mogli bi da stanete sa tim snimanjem razgovora, pošto je tema S9. Napravite novu temu, pa do mile volje tamo pišite.
 
Nije to samo na s9 i s9+ vec na celom androidu Pie.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Da li je neko probao da li ADB radi na pie? Sa njim sam menjao boju navigation bara u crnu
 
Jel moze neko ko je uradio update, a nije radio hard reset, da proveri da li su ostali svi podaci u "BEZBEDNOM FOLDERU"?

Sent from my Samsung Galaxy S9+ using Tapatalk
 
Meni jesu, radio samo wipe cash i to više puta.

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
 
Jedna simpatična stvarčica koju sam sad primetio, možda je bilo i ranije.
Ikona za sat prikazuje vreme
 
Dugo sam bio na Textra sms aplikaciji, sad sam stavio samsungovu i nove poruke mi se pojavljuju na dnu liste. Meni mnogo zgodno da nove poruke budu na vrhu pa me zanima da li se moze to podesiti i KAKO?
Dakle da li je moguce i kako u Samsung aplikaciji za sms podesiti da najnovija poruka bude u vrhu liste a ne na dnu?
Da li je to mozda do teme, do tapeta ili ikona koje sam menjao?
 
Poslednja izmena:
@MarkoR.
Takodje uradio update na Pie, prosle nedelje bez fabrickog resetovanja, ostalo je sve na telefonu. (logicno)
Odradio sam sam samo wipe cache iz safe moda.

Inace sto se baterije tice ja nisam primetio nikakvu razliku za ovih ~7 dana u odnosu na Oreo sa poslednjim (decembarskim) update-om, koji je inace zakrpio prethodni (novembarski) sa nasumicnim drainovima.
Nije mi jasno samo kako vam preko noci skine samo 3%, meni se uvek krece izmedju 5% i 8% (od 11-12h uvece kada skinem sa punjaca do 6h ujutru).
Prosek je 1.2/1.3% po satu u standby-ju, ~4-5h SoT na 4g, na nekih ~24/36h izmedju punjenja (uz min 1h razgovora i dosta WA).

Inace u planu mi je backup i fabricko resetovanje telefona za vikend, posle toga cu videti kako ce se ponasati, tj da li ce biti poboljsanja kao sto neki clanovi spominju. (Mada mislim da ce ostati na istom sa poslednjim Oreom, koji je takodje bio bolji od 2 update pre toga, barem kod S9+)
 
Poslednja izmena:
Nope.
Adaptive brigtness, uveče je uvek na WiFi-u. Iako imam dobar 4g signal verujem da je jednostavno do Exynos cipseta. Bluetooth je takodje upaljen 24/7 zbog Miband narukvice.
Takodje (mozda tripujem) ali koristim timely aplikaciju (zbog alarma) i primetio sa da mi na svim Android uređajima malo poveća drain u standby-u.
Playstation App takodje ume da poveca iz nekog razloga drain ako se ostavi u pozadini tj ne zatvori. (isprobavao nekoliko puta).
 
@Zeha kod mene u samsung sms aplikaciji uvek nove poruke budu na vrhu [emoji1787][emoji56]

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Kod mene je samo sat sa datumom...
Btw gde je opcija sada na pie za location da moze da se menja sa device only na high accuracy zna neko?

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Nije u pitanju widget nego ikona za vreme i alarm (u meniju, kad prevuces palac gore na pocetnom ekranu, pa ti izlista ikone svih aplikacija).
Bilo je to i na prosloj verziji softvera na 8.0, na pretprosloj nije bilo.

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
 
Koje zaštitno staklo preporučujete za s9+?

Послато са HTC U12 life уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno